Diskuze

Balkonové rostliny

Nejsem zahradník


Bábina 10.10.10

Nejsem žádný zahradník a nemám ani zahradu.Jen na á


Reagovat
Bábina 10.10.10

Prosím omluvte mně,ale můj příspěvek byl omylem předčasně odeslán.Dovolte mi tedy pokračovat.Patřím k těm bláznům co dávají květinám jména.a povídají si s nimi.Než některou ostříhám,vždy jí vysvětlím,co bude a proč.Jávím,pro mnohé to zní šíleně,ale mole květinky to asi mají rády a odměňují mně za to.Ale ,na tuto stránku jsem hlavně přišla loudit rady.Kdy stříhat muškáty a jak upravit ibišek tak aby neby jako koště.Krásně a hodně kvetou ale moc parády nenadělají.Dále mám Výnoční hvěrdu vysokou 1,2Om s 12 větvemi.A chtě­la bych vědět,zda jí mohu ostříhat. Za všecny rady děkuji už předem.


Reagovat
jahulka 14.10.10

Ahoj Bábino, každý může mít s pěstováním rostlin jiné zkušenosti, hodně záleží na okolních podmínkách. Já střihám ibišky na Vánoce, kvetou mi pak celé léto. Muškáty střihám na jaře. Vánoční hvězdu bych teď rozhodně netvarovala. Aby vykvetla na Vánoce, je dobré jí vždy na půl dne schovat pod krabici nebo dát do tmavé komory. K tvorbě květů – zbarvení listů okolo květů – totiž potřebuje krátký den. :-)


Reagovat
Bábina 15.10.10

Nikdy jsem ale Vánoční hvězdu nezakrývala a nestěhovala. 5 let stojí na stejném místě,je ohromná,kvete a dělá červené listy jako divá,ale je tak obrovská,že jí budu muset jednou upravit,nebo za chvíli bude tady bydlet ona a já budu bezdomovec.Jen nevím,kdy je nejvhodnější doba k ostříhání.Na­jaře?Ibišky mi také kvetou od léta do ledna,ale nemají žádný tvar,nebo spíše tvar koštěte.Opravdu ,to co má kvést, mi kvete a co má růst mi roste,ale nějak podle vlastní vůle a asi jen proto aby mi moje kytičky udělaly radost.Možná není dobrý nápad vnucovat jim svojí vůli.S libmi to taky nedělám.Ale přála bych si aby vypadaly trochu spořádaněji.


Reagovat
Bábina 16.10.10

Našla jsem bezva radu v časopise ,který s pěstováním čehokoliv se nezabývá.Už vím jak na moje košťata jménem Ibišek.Tam píší,že pokud chcete,aby vaše rostliny měli krásný tvat a netáhly se na jednu stranu,většinou za světlem,je potřeba každý týden otočit květináč o 1|4 kruhu.Růst prý se nezpomalí a květinky mají krásný tvar.Prodávám,jak jsem koupila.Ty moje Ibišky snad už víc křivé nemohou být,tak to zkusím.Jen mám strach aby nezačaly shazovat květy kvetou jako diví.Hnojím je tyčkovým hnojivem "zelemý dům"Je fakt dobré.Dám po pokusu s otáčením vědět,jak to dopadá.


Reagovat
jahulka 18.10.10

Já nevím, taky občas otáčím, ale prý se to nemá :think: Vánoční hvězdu bych ostříhala až na jaře. Opravdu kvete i bez zakrytí? Že bych to letos zkusila…


Reagovat
Bábina 20.10.10

Jahulko,opravdu kvete bez zakrytí,já ani nevěděla,že se to má dělat.Mám ji přímo u okna a abych jí někam stěhovala,to nejde.Prostě jí neunesu a ani nemám místo.Mám ji 5 let letos na vánoce.Kvete a roste jako divá.Jen když byly ty pařáky,tak jsem zatahovala žaluzii,aby se nespálila.Občas mi kočka ulomí větvičku a tak jí píchnu do zemně a miminkem pak zaplavuji přátele.Ale teď už mi začala přerůstat přes hlavu tak jí budu muset ukázet,kdo je tu domácí paní.Někde jsem vyčetla,že se jí nemá nechat proschnout kořenový bal,toho se důsledně držím.Občas mírně opadává,a pak se do toho pustí a nasadí na červenou a na ta malá kvítečka a vysemení. Přátelé říkají,že mám zelené ruce,ale je to jinak,každá moje květina má jméno,povídám si s nimi a vždy jim vysvětlím co bude a proč.A tak mám pocit,že moje kytičky a bylinky rostou hlavně proto,aby mně potěšily.Teď řeším problém ,kam s truhlíky pelargonií.Většinou je uklízím poslední z našeho věžáku.Sousedky říkají že jdou do smetí,ale ty moje jsou tak pěkné,že jim to nemohu udělat.Nemáte někdo nějaký nápad?


Reagovat
Magdalenka73 21.10.10

Tak ta vánoční hvězda je teda zázrak :potlesk: Nemáte fotečku? Mně se také už dařilo jednu přechovat pár let,ale nevybarvila se a později odešla. S pelargoniemi mám stejný problém..mám jich hodně a přestože žijeme v domku,místo na ně nemám. A tak je vždycky nechám přemrznout, ať mě to tolik nebolí :oops: ,a pak vyhodím :cry: A na jaře koupím zase nové :wink: Jen se děsím,co až se jednou první mrazík natolik opozdí,že nám budou viset ještě na vánoce :lol: :lol:


Reagovat
jahulka 25.10.10

Ve starém bytě jsem pelargonie dávala mezi špaletová okna a na jaře stačilo je jen mírně ostříhat. Teď je dávám na schody v domě, je tam méně světla a na jaře už nejsou tak pěkné. Slyšela jsem, že je možné je nechat i uvnitř v bytě – pokud je kde, že to prý v pohodě přežijí.


Reagovat
Bábina 11.01.11

Pro Jahulku.Škoda,že nemohu poslat fotku,opravdu kvete bez zakrytí a přímo u okna.Jen jsem načetla,že jí nikdy nesmí vyschnout kořenový bal.Dvě větve mi náhodou ulomila kočka.Zasadila jsem je a krásně rostou,ale zakryla jsem je a přestaly růst a nekvetou.Prostě si dali dovolenou. :-D


Reagovat
kyti5 18.04.11

tak mě se něco podobného podařilo, napadl sníh a já měla ještě muškáty za okny ,fakt mi bylo líto je vyhodit a řekla, jsem si, že příroda je mocná čarodějka a ona rozhodne co dál- každý se divil ale sníh nesníh … ony kvetly stále dál :-D :-D


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.