Diskuze

Drobné ovoce

Nemoc merunek


Josef13 09.01.11

Chci se zeptat na nemoc ktera se vyskytuje u nasi asi petilete merunky. Jedna se mi o plody, ktere jsou po dozrani minimalne z poloviny napadene jakoby kozovaze a tim nepozivatelne. Domnivam se ze se jedna o nejaky druh plísne.Prosim napiste mi o jakou se jedna chorobu, popripade jaky druh postriku bych mel pouzit.
Dekuji pepca :-D :-D :-D


Reagovat
julisek 09.01.11

hod tu prosim fotku :-)


Reagovat
Jura007 09.01.11

Ta fotka by opravdu byla dobrá. Bez ní těžko něco psát – ale jen tak obecně: meruňky vytvářejí po odkvětu víc plodů, než je strom schopen uživit. Některé z nich prostě zakrní, protože jsou nedostatečně vyživované – jako by trochu vysychaly… Pak jsou takové trochu scvrklé. Rozhodně se vyplatí plody přetrhávat, když mají v průměru okolo jednoho a půl centimetru. Jinak si nejsem vědomý nějaké plísně, která by toto způsobovala…


Reagovat
60 22.08.11

Dobrý den a mně můžete poradit?mám meruňku prvním rokem a hodně se mi větve táhnou do výšky,mám je zastřihnout,aby zhoustla?a kdy se to stříhá,jestli vůbec,děkuji :think:


Reagovat
Longina 05.08.13

Mně letos plodila meruňka porvé, květy byla doslova poseta, ale plodů mněla 11,co s tím? Děkuju za odpověď
:dance:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.