Diskuze

Nemoci rostlin

Nemoci jahod


Tereza5555
05.06.11
Zdravím. Mám doma v květináči pár záhonů lesních jahod, jenže před několika dny z rubu listů jsem našla takové pavučinky poseté jakoby bílou moukou oba dva květináče tím byly hrozně napadené tak jsem je vyhodila a teď tam mám ještě jeden menší tak jsem ostříhala všechny listy a uvidím zda-li to pomůže. Teď by mi jen zajímalo jestli se s tím už někdo z Vás setkal-co to je a jak jste se toho zbavili? Díky.

muškatek
06.06.11
Já si myslím že je to vlnatka je jich více druhů.Zkuste si dát do vyhledávače na Googlu vlnatka a uvidíte zda je to ona.

Tereza5555
12.06.11
Zdravím, děkuji za odpověď. Koukala jsem na ty fotky na Googlu, ale takto to nevypadá, vyfotila bych to, ale je to tak skoro neviditelné, že je to vidět někdy pouhým okem. Ty pavučiny jsou normální jako od pavouka, ale sem tam je prostě jakoby zrnko pylu nebo mouky a v těch pavučinách je malý zelený hmyz - ale mšice to nejsou protože ten hmyz má na sobě 2 černé tečky. Nevím co to může být, ale už se mi to přeneslo i na violky a to, že jsem jahody zlikvidovala a jedny jsem celé ostříhala.
Pokud někdo budete mít nějaký nápad budu ráda, s pozdravem Tereza.

muškatek
12.06.11
Terezko,ještě mě napadlo,že by to mohla být sviluška.ta tvoří pavučiny.

60
25.06.11
terezko,já mám zase na jahodách tohle,na listech,taky nevím co to je

muškatek
25.06.11
Tak to je houbová choroba,já ji mám taky.Bylo mě doporučeno:Teď po sklizni jahody ořezat to dělám a postříkat Dithane,tak uvidím zda to pomůže.

60
25.06.11
já myslím,že je snad z toho,jak pořád leje,to už je hrozný,všude bude plíseň,tak to udělám jako vy,díky

Tereza5555
03.07.11
[citace]
**60** píše:
terezko,já mám zase na jahodách tohle,na listech,taky nevím co to je
[/citace]
,,60´´ nevím to přesně a nechci Ti určit špatnou diagnostiku, ale ty listy vypadají možná trošku popálené od sluníčka anebo už jsou starší a odumírají, ale připadá mi, že sem tam máš totéž co já pomoučené pavučinky, ale neber si to k srdci nejsem úplnej znalec...

Tereza5555
03.07.11
Nevím jak u Vás, ale mě bylo řečeno v zahradnictví, že je to sviluška a tak jsem najela na net a zadala sviluška, první obrázek mi vyjel svilušky chmelové a byla to ona i popis na internetu odpovídá mé skutečnosti na balkóně. Ale nevím čím to mám postříkat je to skoro už na všech kytkách a ještě k tomu ty mravenci to asi taky hezky roznášejí a mám to na bylinkách, které konzumuji takže nevím jak to udělat aby pak po postřiku se daly jíst...??? Nevíte někdo co a jak? Děkuji.

muškatek
03.07.11
Tak já na veškerý savý hmyz používám Mospilan zabírá dobře,ale jen na to co se nejí na bylinky bych ho nepoužila.Pokud se mě na paprikách objeví mšice tak je stříkám proudy vody.

muškatek
03.07.11
Nevylezou je po nich,mám to vyzkoušené papriky chudáci leží úplně na zemi ale za dva dny jsou v pohodě.

Lanková
04.07.11
Díky M. za vysvětlení, nám by papriky i cokoliv jiného pod proudem vody kleklo (při našem štěstí)...Hezký den přeji!

Jirka Z
08.06.15
Chci se zeptat co chybí jahodníku nebo jakou má nemoc že kvete moc a naplano.
Děkuji, Jirka

Pro přidání příspěvku se přihlašte.