Diskuze

Trávníky a okrasné trávy

Obnova travniku


Koalka 10.05.11

Potrebuji radu jak obnovit travnik. Zakladala jsem ho pred tremi lety, jenze jsem tu ted rok nebyla a nahradni pece nebyla dostatecna :-? Takze jelikoz je zahrada orientovana na jih, travnik hodne vyschnul, navic ho jeste dost zdecimovala snezna plisen. S plevyly uz jsem si castecne poradila bofixem, i kdyz jeste neco zbylo. Navic se mi na nekolika mistech objevil mech. Jak bych mela postupovat?


Reagovat
liška 10.05.11

No, zkusila bych vertikutátor, pořádně to provdušnit, vyhrabat a znova vysét semínka trávy, vydatně zalévat, zbytek trávníku pohnojit hnojivem na trávník. U nás to zabralo.


Reagovat
Koalka 13.05.11

Diky mam zvertikutovano a jdu dosit semena, prihodim hlinu a pak jen zalevat. Jeste si musim koupit hnojivo na travnik…


Reagovat
carodejkam 18.03.13

Taky je dobry vzit vydle a postupne jimi prokuchat travnik. Ja se na to chyystam az zacne pocasi taky :-)prestehovali sme se a travnik je tu katastrofalni takze to bude stat za to :zed:


Reagovat
Anonymni 24.06.19

Taky jsme zrovna po rekonstrukci našeho domu znovu sázeli trávu a musím říct, že se mu nejdříve moc nechtělo vyrašit. Pak jsme však do práce zapojily hnojiva, co jsme pořídili na https://www.chemicor.cz/hnojiva/ a od té doby trávník roste jako z vody.


Reagovat
Anonymni 14.02.22

Profit primarily prime quality items – you can understand them all within: Merchant Services Partner Program


Reagovat
Anonymni 04.06.22

Samozřejmostí jsou určitě hnojiva a také kvalitní osivo, ale také následná péče. Nám hodně pomohla kapková závlaha, bez které by se nám asi celý trávník během pár měsíců zničil. To sucho totiž začalo postupně vypalovat kousky trávníku, což byla první známka toho, že je něco špatně, takže jsme začali ihned jednat.


Reagovat
Anonymni 02.07.22

Máme s manželem u domu malou zahradu, ale nemáme jí oplocenou. To je velký problém, protože okolo našeho domu chodí dost lidí se psy a samozřejmě nám tam nechávají ležet na trávníku exkrementy. Manžel se jednoho dne naštval a na okraj trávníku postavil stojan se sáčky na exkrementy a k tomu malou kasičku do, které skoro nikdo nic nedává, ale sáčky používají.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.