Diskuze

Volné diskuse

Ocekavani jara


Hugicek16 05.02.14

Ahoj, uz se take tesite na jaro a na prvni sadbu a radosti z rustu? Ja uz mam vse pripraveno a cekam na teplo. :)


Reagovat
Re: Hugicek16 | Lanková 05.02.14

…nazdárek, na jaro se těším, připraveno nemám nic…ale jojo, máme nakoupená nějaká semínka, jinak využijeme nabízené sadby v zahradnickém učňáku. Už aby to bylo!!! Zdraví Naďa :mavam: :mavam:


Reagovat
platěnka 06.02.14

Zdar to já už mám vyseté papriky, lobelku a petrklíče. Loni se mi sadba povedla natolik, že jsem sazenic dost rozdala a něco vyměnila. tak jen nějaké hezké jaro už aby tu bylo


Reagovat
Re: platěnka | Hugicek16 06.02.14

Mate lobelky jiz vyste? tak to musim dohnat.


Reagovat
platěnka 07.02.14

JJ někde jsem četla, že kvůli dřívějšímu kvetení je lze vysít už v lednu


Reagovat
Re: platěnka | Lanková 07.02.14

…platěnko, ono to vysevání atd. závisí na tom, kde žiješ. U nás na severu to je prostě jinak…Na sáčcích se semínky se píše, vysévat v únoru, nebo v březnu na záhony, ale u nás toto absolutně neplatí. Dokud je na Ještědu sníh, my pod ním máme stále zimu…čauky Naďa :kytka: :kytka: :kytka:


Reagovat
Re: Lanková | platěnka 07.02.14

To je samozřejmě jasné, my tu nemáme ani hory ani sníh maximálně ledovku. Tady je kousek od Kolína.


Reagovat
Re: platěnka | Lanková 07.02.14

…no jo!!! Tak tam je krásně, tady stačí sjet z Liberce k Turnovu a je to hnedle lepší…Tak ať Ti to platěnko vše dobře vyklíčí, vyroste a kvete! Naďa :palec: :palec: :palec:


Reagovat
platěnka 07.02.14

Díky taky doufám sadba je čím dál dražší a radost z vlastní sadby, kterou pak můžu rozdat, když se podaří je velká :D


Reagovat
Re: platěnka | Lanková 07.02.14

..ano máš pravdu, sadba je drahá…proto si něco předpěstujeme sami a jinak to děláme se sadbou tak: s dětmi jsme domluveni tak, že pod ván. stromek nám dávají, dle našeho přání, dárkové poukazy na nákup v OBI, do zahradnictví Dvořák a syn v Teplicích a my jsme šťastní, vyhovuje nám to. Do Teplic jedeme za synem a jeho rodinou, tak se vždy ve vhodnou dobu stavíme v zahradnictví a nakoupíme potřebné. Tak asi tak…pá N. :palec: :palec: :palec:


Reagovat
Hugicek16 08.02.14

Jojo pano Nado :-) na severu je zima :-) ale tak snad kdyz to vyseji ted tak snad nic neskazim, jinak tu zahradku na okne jiz nemam. Ted uz mame balkon tak se budu rotahovat z florou tam :-D


Reagovat
Lanková 08.02.14

…tak jste se Jirko přestěhovali? No to je bezva, balkon je balkon! A semínka dle Tvého uvážení klidně vysej, buď to s počasím vyjde, nebo nevyjde, ne? Tak držím pěsti a nezapomeň fotit a poslat! Ahojky Naďa :mavam: :mavam: P. S. asi jsi Jiří nespavec, ne? :think: :think:


Reagovat
Hugicek16 08.02.14

No nejsem nespavec jen sedim v praci :-D fotit a posilat budu :-)


Reagovat
emilka12 09.02.14

Já mám nasetou papriku ale i ta mě odchází :pocitac: :mavam:,myslím že v březnu to stačilo. :(


Reagovat
Re: emilka12 | Lanková 09.02.14

…já si to také myslím Emilko, konec února, nebo březen. Když semínka vzejdou, rostlinky se táhnou za světlem a jsou vyhnané a slabé…N. :think: :think:


Reagovat
pucek 09.02.14

Já taky s výsevem počkám, vadí mi ty vytáhlé rostlinky. U rajčat a okurek to zas tak nevadí, ten vytáhlý stvol zasadím naležato a rostlina si udělá víc kořenů.


Reagovat
platěnka 09.02.14

Na vytáhlé roslinky mám fígl – alobal, na okno jsem natáhla šnůru na ní dala alobal(Za roslinky), navíc při přesazení jsem do každého kelímku dala pár kuliček cereritu. A sadba se povedla jak nikdá. :D


Reagovat
Re: platěnka | Lanková 11.02.14

Platěnko, tak je okno, sazenička a alobal, jo? A je to v místnosti, ne venku…N. :think: :think:


Reagovat
Hugicek16 10.02.14

Dobry figl s im alobalem ;-) tak lobelky jiz mam take vysete, tedka musim jeste sehnat nejakou hlinu do mega kvetniku a jaro muze prijit :-)


Reagovat
Re: Hugicek16 | Lanková 11.02.14

Jiříku, zahrádkáři neříkají hlína, ale zemina nebo půda!!! Jsem starší, můžu si dovolit upozornit, a budu pevně doufat, že se nebudeš zlobit, jo? No a protože je tady řeč o krtičincích, to by se Ti ho mega květníku hodilo, ne? N. :mavam: :mavam:


Reagovat
pucek 11.02.14

Krtci celou zimu nespí a všude vidím čerstvé krtince. To by bylo hlíny do spousty mega květníků :lol:


Reagovat
Re: pucek | Lanková 11.02.14

…pucku, s manželem jsme zeminu z krtičinců i sbírali…když jsme jeli za Liberec do přírody, vzali jsme igelitové tašky a lopatkou jsme si nabírali. Zemina je krásně čistá. To jsme dělali, když nám zemina chyběla a dávali jsme ji na kompost. Tak sbírej!!! Naďa :pankac: :pankac: :pankac:


Reagovat
Hugicek16 11.02.14

:-) dobra, musim sehnat zeminu :-D s temi krticinci to je dobrej napad :pankac:


Reagovat
platěnka 11.02.14

Jj okno sazenička a za nima natažený alobal, nejdřív to dám jen kolem zadní strany misky a pak po přesazení natáhnu od strany ke straně špagát a na ten přeložím alobal, aby držel. A musím podotknout, že hlína, se neříká velice spráně. Říká se zemina či půda a to co kupujeme je substrát. Jsem studovala na souz sice ne zemědělku ale mistrovi se z tohoto výrazu ježily vlasy :lol:


Reagovat
Anonymni 10.02.23

Já už se taky těším na to, až budu moct dělat něco na zahrádce :-) . Zima je nekonečná. Čím víc se to jaro blíží, tím víc mi to přijde nekonečné :-D . Hlavně se taky těším, až zase vyrazíme s přítelem pod stan . Koupili jsme si ho vloni na konci léta, takže jsme si ho moc neužili. Letos to musíme napravit :-) .


Reagovat
Anonymni 13.05.23

Follow the link here https://robloxfreerobuxgenerator.com


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.