Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Oleandr


Janina.07 28.07.11

Poradí někdo s pěstováním Oleandru?Koupila jsem si krásný červený a ted asi po dvou měsících mu začaly opadávat spodní listy :-( .Nevím,jestli to tak má být nebo čím to je?Děkuji.


Reagovat
Re: Janina.07 | Dagryna 07.02.15

Mám oleandr už 5. rok a ještě mi nekvetl. V létě ho sluním na balkoně, řádně hnojím i zalévám, sestřihuji a nic. Je to už pořádný „chlapík“ krásně rostlý, olistěný stromek, ale nekvete :think:. Kde je chyba?


Reagovat
Re: Dagryna | kyti5 08.02.15

Chyba je v tom, že jej setřihujete, tím se připravujete o květenství. Já je tedy seříznu jen vyjmečně, když vidím, že se jim nedaří. alke to udělám radikální řez až nad květináčem, ale tím se připravím ten rok o květy, protože vyrostou nové výhony a nemají založeno na kětenství. Takže nestříhat!!! Pokud jste jej na podzim ostříhala, letos ještě nepokvete.


Reagovat
Re: kyti5 | Dagryna 08.02.15

Děkuji za informaci, ale abych to upřesnila. Já ho za těch 5 let stříhala teda pouze jednou, protože jsem kdesi vyčetla, že ho máme sestříhat, tak jsem mu jenom pár větviček zkrátila. Je to pořádný stromek s dřevitými kmínky. Ale asi mám „samce“ :lol: :lol:


Reagovat
Re: Dagryna | kyti5 08.02.15

A jak ho přezimujete? Měl by být ve studené místnosti a zálivku opravdu minimální. Pak si odpočine a jakmile ho dáte ven a oteplí se bude krásně kvést


Reagovat
Re: kyti5 | Dagryna 08.02.15

Aha tak tady bude asi problém :think:. Mám ho v obyváku u topení před oknem a celkem ho pořád vydatně zalévám, ale můžu ho přenést do místnosti, kde se netopí vůbec, ale teď už je stejně asi pozdě, že jo? :?


Reagovat
Re: Dagryna | kyti5 08.02.15

Tak to bude ten problém – já je nechávám venku až do –5st a pak jsou celou zimu v nevytápěné garáži, kde je v zimě i pod nulou. Zalévám tak 2× za zimu, jen aby neuschly. Mám je ohromné vozím je na rudlíku.


Reagovat
Re: kyti5 | Dagryna 08.02.15

Děkuji moc, další roky se zařídím podle vašich instrukcí. :mavam: :mavam:


Reagovat
Re: Dagryna | kyti5 08.02.15

Jen pro ukázku jak mi kvetou a na druhé fotce jsou po radikálním stříhání další fotky mám ve fotogalerii


Reagovat
Re: kyti5 | Dagryna 08.02.15

No tak to je nádhera :potlesk: :potlesk:. A sestřihávají se teda na podzim a pak další léto nekvetou a kvést by měly až další sezonu, ano?


Reagovat
Re: Dagryna | kyti5 08.02.15

Sestříhla jsem je na podzim, protože se mi zdály něčím napadené – listy se kroutily, tak šlo pryč všechno bez milosti a pěkně se rozkošatily a vyrostly nové zdravé výhony. Ale pak nekvetly…jen si nasadily květenství, které se nesmějí odstraňovat na zimu, až další rok měly spousty nových květů. :mavam: :mavam:


Reagovat
buliznik 28.07.11

musíte ho dostatečně zalívat,někdy se to stane i mně,ale pak se to zastaví. :palec:


Reagovat
Janina.07 28.07.11

Děkuji za odpověď,ale zalévám ho právě dost.Dočetla jsem se někde,že má mít pořád dostatek vody,tak se snažím :think: .


Reagovat
kyti5 28.07.11

opad listů je normální, dorůstají postupně nové , zalívejte vlažnou vodou a pěkně vám pokvete


Reagovat
Janina.07 28.07.11

Děkuji moc za radu :palec:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.