Diskuze

Balkonové rostliny

Oleandr - řez


Anna Černá 24.04.11

Dobrý den, mám již spoustu let oleandry, ale po letošní zimě /byly uskladněny/ mají suché listy a šedou barvu, dřevo suché není, pomohlo by, kdy se seřízly ? Můžete mi prosím někdo poradit :)


Reagovat
buliznik 24.04.11

každý rok to mám podobné,nebojím se větvičky co se mi nelíbí,nebo z nich opadaly lístky ustřihnout-zatím se mi vždy dařilo a krásně zhoustl. :palec: :palec: :palec:


Reagovat
kyti5 24.04.11

Nebojte se zasáhnout , odstraňte vše co vám přijde , že není zdravé a uvidíte jak krásně oleandr zkošatí. :wink:


Reagovat
lukas_praha 26.10.14

Dobrý den,

koukám, že se zde toto téma již řešilo. Potřebuji také poradit. Někde jsem slyšel, že je lepší oleandr seříznou již teď na podzim před zazimováním. Přikládám fotografii, kde jsem červeně naznačil, kde bych rád řezal :). Není to příliš hluboký řez? Měl bych odstranit spodní výhony a ponechat pouze pravidelný stromkový tvar?

Děkuji za názory.


Reagovat
Re: lukas_praha | skalicanka 29.10.14

Já mám velice dobré zkušennosti s řezem oleandru právě teď, tedy před zazimováním. Všechny větvičky zkrátím o 2/3 a jelikož nemám zimní zahradu ani osvětlený prostor v chladnější místnosti, dávám oleandry již třetí rok do suchého ale chladného sklepa, který je bez přístupu světla. Kdysi jsem to někde vyčetla a ono to fakt funguje. Oleandr není takto napadán puklicí ani jinou havětí. Párkrát přes zimu zaliji aby zemina zcela nevyschla. Mám 5 krásných, košatých a bujně kvetoucích rostlin. :kytka:


Reagovat
Re: lukas_praha | kyti5 29.10.14

Takový řez není moc k ničemu, když seříznou seřízla bych radikálněji, ty silné větve bych seřízla úplně nad květináčem a nechala ty mladé výhony – a ořezat určitě nyní před zimou moje se krásně rozkošatily, jsou z nich ohromné keře


Reagovat
saratom 30.10.14

Mam letos prvnu rok oleandr, ma asi necelych pul metru, myslite ze bych ho mela sestrihavat? Navic nemam ani tmavou mistnost k prezimovani, budu ho mt v loznici, kde skoro netopime:-(


Reagovat
Re: saratom | kyti5 30.10.14

Tmavá místnost být nemusí, mně se spíš osvědčilo, když světlo mají -ale chladno by mít měly – pokud je takto malej nestříhejte


Reagovat
saratom 30.10.14

Dekuji, taky mi prijde na rez jeste maly.


Reagovat
JanaKonecna 15.02.17

No já se na http://homezin.cz/…hat-oleandry dočetla, že se oleandr stříhá pouze, když potřebujeme rozkošatit korunu, jinak je to zbytečné. Já ho ale pravidelně před zimou zbavuje uschlých květenství a větviček. Zatím mi košatí sám docela slušně :)


Reagovat
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500