Diskuze

Ovocné stromy

Opad listí broskvoně


Olin-li 25.05.10
Asi 9 let stará broskvoň,stále dobře plodí(velké masité plody, někdy kadeřavost, ale teď již po druhý rok padají zelené, ničím nenapadené listy.Nevadnou, jen se jakoby neudrží na větvi.Denně je to hromádka na hrabičky. :cry:
Reagovat
Jura007 25.05.10
Devět let je u broskvoně (kupodivu i u meruňky) kritický věk. To může mít spoustu příčin. Především si dobře prohlédni konec stopky, za který držely listy na větvičce. Jestli není užraný od nějakého hmyzu, případně napadený nějakou plísní. Taky se podívej, jestli koncové větvičky nezačaly měnit barvu kůry. Srovnávej s ostatníma broskvoněma na své zahradě, případně u sousedů. Srovnání s jinou lokalitou nemá moc smysl.

Ještě mě napadá jedna věc, ale ta je spíš pocitová. Broskev pochází z podhůří íránských hor (Persie - v ruštině se broskev řekně "persik"), No a tam je kromě závětří taky trošku tepleji. Takže se dá předpokládat, že je jim letos hodně "zima". Možná proto shazujou listy. Letos moc sluníčka zatím neměly.
Reagovat
Olin-li 26.05.10
Dobrý den a děkuji za odpověď.Asi jste mně potvrdil i můj pocit,že je to jen "její divné období".Loni později, tak v červnu, byla bujná a plody byly pěkné.Ale budu myslet na koupi nové broskvoně.
Dík Jana.
:wink:
Reagovat