Diskuze

Nakupujeme na zahradu

Orchidee květináč


Kwarolinka 25.08.10

Ahoj, mohla bych se zeptat jestli je pro orchidee vhodnější průhledný květináč, kde jsou vidět kořínky nebo normální květináč určený přímo pro orchidee ale neprůhledný..? Mamča mi říkala, že jak nejde ke kořínkům světlo tak pak odejdou.. Poraďte prosím.. :wink:


Reagovat
jahulka 30.08.10

Průhledný, jednoznačně průhledný. Ke kořenům musí světlo. :-)


Reagovat
yuki 11.11.10

Druh phalenopsis vyžaduje průhledný květináč, ale třeba miltonie nebo dendrobie ho mít nemusí


Reagovat
Bábina 23.01.11

No díky,to jsem nevěděla,zítra ho letím schánět,proto mi asi nekvete.


Reagovat
Bábina 24.01.11

Ihned jsem chybu napravila,tak možná pokvete. :-D


Reagovat
Bábina 09.02.11

Dostala jsem jen jednu orchideu a nemám ponětí co je zač.držím se toho co tu najdu za rady,protože mám všechny květiny ráda a ony snad mně,protože opravdu rostou jako divé.Ale zkušenost s orchideou nemám,proto jsem vděčná za každou radu.Bohužel,foťák zatím nevlastním a telefon nám taky bez.Ale jsem ráda,že jsem našla lidi,kteří mi něco mohou poradit.Jinak pěstuji hlavně bylinky a tu mojí stromovou vánoční hvězdu,Ibyšky a klívie,Trnovou korunu mám skoro přes celé balkonové okno,ale s tímhle si nevím rady.A ten můj zahradník,co mi radívá,je spíše přes tu pažitku a petrželku,nežli přes orchydeu.Ale dala jsen průhledný květináč,pro jistotu ale nemohu nikde sehnat na doplnění tu drť ve které se pěstují.Můžete mi poradit i v tomto ?Jestli přímo v zahradnictví,nebo v květinářství ,tam to nemají.A nestane se jí nic,když nejsou v té drti celé kořeny?Víte,moc ráda bych jí dopřála,to co ostatním mým kytičkám,ale nevím jak na to.Moje parketa jsou spíše rady na Vitalionu,kde můžete najít i můj tanější profil.Díky předem za pomoc.Bábina :-)


Reagovat
Ledvinka26 12.04.11

Ahoj, no já jsem taky začátečník co se Orchidee týče, ale zeminu speciálně pro Orchidee mají určitě v OBI, nedávno jsem jí tam kupovala, tak hodně štěstí. :wink: :-)


Reagovat
Bábina 23.08.11

Už jsem tady zase.Moje další orchidea jde do odkvětu.Ta první stále nekvete.Můžete mi prosím poradit,jak postupovat dál?Mám strach,že jsem u té první něco pokazila.


Reagovat
eskargoth 23.08.11

Ad průhledný květináč: Je lepší, když jde ke kořenům světlo, moje zkušenost je ale taková, že to není nezbytné, pokud můžu poslat zdroj skvělých informací, doporučila bych diskuzi, kde jsem hledala první informace o pěstování orchidejí: http://forum.orchidej.net/index.php

Ad nekvetení: obecně kvetou Phaly spíše na jaře, protože, jako většina rostlin, reagují na určitou dávku světla a teplot. Uměle se dají nakvést kdykoliv během roku, když dojde ke snížení teploty o cca čtyři stupně a zvýšení množství osvitu. Nicméně toto je teorie, prakticky si nakvétají, když uznají za vhodné:)


Reagovat
Bábina 23.08.11

Ta moje to nepovažje za vhodné 2 roky.Ale dík za radu a odkaz.B


Reagovat
eskargoth 23.08.11

A listy mívá nové? Jinak prospívá? Kořeny v pořádku? Kytky jsou prostě svéhlavé… A jestli se jí jinak daří, prostě si dává pauzu a jednou určitě vykvete:)


Reagovat
Bábina 23.08.11

Listy jí přibývají,kořeny také.Jen do květu se jí nějak už dlouho nechce.Listy jsou krásné a lesklé.Prostě jinak vypadá zdravě.B


Reagovat
Re: Bábina | kytkomilka 18.04.12

orchidei dejte na maličko chladnejší místo ne o moc, tak na 17 stupnů C.Ted jsem takto dala jednu a do měsíce nasadila na květ a dokonce i na starém stvolu něco raší buď květy nebo odnož.Tak ať se daří. :kytka:


Reagovat
lencakonva 04.03.12

orchidee -cameleon orchidee foreveryone-cambria dcera mě ji koupila já ji poctivě zalila dnes jsem přebytek vody vylila a oni uschly skoro všechny květy hledala jsem na internetu jeji pěstování ale moc toho o ní napsáno není byla bych vám velmi vděčná o popis pěstování a nárokách téhle krásky sice není příliš okázalá velkými květy ale je velmi zajímavá tak je mi líto jestli jsem ji ublížila pokud mohu poprosit poslat odpověď na e_mail:lencakon­va@seznam.cz moc děkuji s pozdravem lenka Konvičná


Reagovat
kytkomilka 17.04.12

Pěstuji orchidee asi rok má jich deset všechny koupené ve výprodeji.Koupím a snažím se jim dát šanci na přežití.Nic moc s nima nedělám jednou za 10–14 dní ponořím do vody s hnojivem tak na 15 min.Postavené na již.a vých.okne a musim říct,že po roce opět všechny kvetou.Mají krásné pevné listy mnoho nových kořenů no vypadají báječně mám z nich radost.Ale potřebuji poradit jedné se vytvořila odnož na odkvetlém stonku rostlinka je už velká asi10cm kořínky tak 5cm,ale co je zvláštní jak velká tak i malá odnožka pokvetou nevím jestli je oddělit nebo nechat spolu.Děkuji za radu. :kytka:


Reagovat
Re: kytkomilka | emilka12 17.04.12

[citace] @kytkomilka píše: Pěstuji orchidee asi rok má jich deset všechny koupené ve výprodeji.Koupím a snažím se jim dát šanci na přežití.Nic moc s nima nedělám jednou za 10–14 dní ponořím do vody s hnojivem tak na 15 min.Postavené na již.a vých.okne a musim říct,že po roce opět všechny kvetou.Mají krásné pevné listy mnoho nových kořenů no vypadají báječně mám z nich radost.Ale potřebuji poradit jedné se vytvořila odnož na odkvetlém stonku rostlinka je už velká asi10cm kořínky tak 5cm,ale co je zvláštní jak velká tak i malá odnožka pokvetou nevím jestli je oddělit nebo nechat spolu.Děkuji za radu. :kytka: [/citace] To záleží na tom jak se rozhodneš.Někde jsem čtla že se mladé rostlinky mužou ponechat na mateční rostlině.


Reagovat
Re: emilka12 | emilka12 17.04.12

[citace] @emilka12 píše: To záleží na tom jak se rozhodneš.Někde jsem čtla že se mladé rostlinky mužou ponechat na mateční rostlině. [/citace]
:nevim:


Reagovat
kytkomilka 18.04.12

Díky za radu asi je tedy nechám spolu jesli pokvetou obě současně bude to pěkné. :mavam:


Reagovat
Věra 123 07.09.15

Ahoj všichni, mě usychají ty vzdušné kořeny nad květníkem, asi jsem to přelila? poradíte? Ale zatím kvetou, mám strach, že o ně přijdu. Budu vděčná za radu. Díííííky. :mavam:


Reagovat
Re: Věra 123 | Veryenka 09.09.15

[citace] @Věra 123 píše: Ahoj všichni, mě usychají ty vzdušné kořeny nad květníkem, asi jsem to přelila? poradíte? Ale zatím kvetou, mám strach, že o ně přijdu. Budu vděčná za radu. Díííííky. :mavam: [/citace]
:mavam: Pokud jen šednou, nic se neděje, stačí třeba porosit a budou mít zas svěží barvu. Jestli je v květináči dost kořenů v dobrém stavu, nic se neděje.


Reagovat
Věra 123 09.09.15

Veryenka, díky za radu.Ony nejen šednou, ale jsou suché, ale ne všechny. Snad vydrží. Já :kytka: nemohu poznat, jestli zalévám hodně, nebo málo. :kytka:


Reagovat
Re: Věra 123 | Veryenka 10.09.15

[citace] @Věra 123 píše: Veryenka, díky za radu.Ony nejen šednou, ale jsou suché, ale ne všechny. Snad vydrží. Já :kytka: nemohu poznat, jestli zalévám hodně, nebo málo. :kytka: [/citace]
:mavam: Pokud máte phalku, ty namáčím po 14ti dnech na cca 15 minut, nechám vykapat a je to ;) Zda jsou nad zeminou kořeny úplně suché, klidně je odstřihněte a ranku zasypte skořicí. Funguje to perfektně, praktikuju to tak pořád :-)…může se stát, že přeci jen kořen nebude uvnitř zcela suchý, tak je lepší skořice jako dezinfekce :)


Reagovat
Věra 123 10.09.15

Veryena, díky, díky, díky. Budu zalévat podle vás, snad to bude dobré a ty suché kořeny už jsem ostříhala. :kytka: :P


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.