Diskuze

Pokojové rostliny

Orchidej


Markét33 06.07.11

Dobrý den, potřebovala bych poradit s orchidejí Phalaenopsis. Dostala jsem jednu, která do 14 dnů skoro odešla. Asi byla přelitá, protože přišla o všechny kořeny. Zachránila jsem jen dva listy bez kořenů a protože jsem o orchidejích nic nevěděla, šoupla jsem jí prostě do vody. Vypadá doteď spokojeně, už ji vyrostl asi centimetrový kořínek a také začíná růst list. Teď jsem ale dostala další orchidej a začla se o ně více zajímat a dočetla se, že bych ji (tedy tu první) takto zachraňovat neměla. Tak nevím, zda už jí zasadit, když v té vodě celkem prosperuje…díky za rady.


Reagovat
cajik 26.07.11

Já tedy nejsem vůbec odborník přes orchideje, ale nedá mi to – proč byste jí nezkusila zachránit? vyhodit jí můžete vždycky, ale to by myslím byla škoda. Jinak Phalaenopsis jsme měli v práci. Stála nad akváriem, nikdy se nepřesadila, měla dlouhatánské kořeny které se jí permanentně koupali v tom akvárku, tak jednou za měsíc se našel někdo, kdo jí v tom akváriu nechal nasát celý květináč a kvetla nepřetržitě celý rok. Tak jí v té vodě asi klidně ještě nechte :wink:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.