Diskuze

Nemoci rostlin

Orchidej


marky2111 30.09.11

Dobrý den potřebovala bych poradit, sestra mi přinesla orchidej v celkem špatné stavu, původně jí chtěla vyhodit, listy má má povadlé a měkké přikládám foto a zajímalo by mne jestli je ještě šance že se zachrání


Reagovat
Re: marky2111 | emilka12 04.12.11

jak dopadla orchidej? :dance:


Reagovat
eskargoth 30.09.11

Určitě to cenu má, mají docela dobrou životost (jen bych tak rok nečekala, že vykvete…):)

Jak na to celý plastový květináček i se substrátem položit cca na hodinku do odstáté vody (ideální by byla dešťová, ale vodovodní alespoň pár hodin odstátá bude stačit). Poté vytáhnout a dát na místo, kde svítí sluníčko, ale ne celý den. SUbstrát by za tu dobu měl natáhnout dostatek vlhkosti. Pozor, aby se voda nedostala mezi listy té rostlinky (v případě nutnosti osušit kapesníčkem). A nechat pár dní substrát zase skoro vyschnout (zdravé rostlinky cca po pěti dnech až týdnu, záleží na počasí, tady bych možná, vzhledem k dehydrataci a tomu, že je zatím venku teplo zopakovala koupel za čtyři až pět dní, uvidíte podle toho, jak bude substrát vypadat). Hodně štěstí!


Reagovat
Magdalenka73 30.09.11

Ach jo..takhle končí všechny moje orchideje. Takže jsem jejich pěstování nadobro vzdala a raděj obdivuji tu nádheru u ostatních :wink:


Reagovat
60 30.09.11

Já jsem to taky vzdala,neumím je pěstovat a přitom jsou tak nádherný :think: :think: :think:


Reagovat
cajik 01.10.11

Moje tchyně takové orchideje také zachranujě a dělá to asi tak – v první řadě zkontroluje kořeny, je možné že některé budou uhnilé nebo poškozené, ty je lepší odstranit. Pokud ještě nebyla přesazovaná, je možné, že má od prodejce uprostřed takovou hnusnou nasákavou hmotu, té je třeba se zbavit (opatrně, chce to namáčet). Pak je dává do čisté piniové kůry. Pokud byste musela při čištění kořeny máčet, pak pár dní opatrně se zálivkou. Třeba jen postřikovat povrch kůry, což prý i podporuje tvorbu nových kořenů. Přeji hodně štěstí a určitě nám jí přijdtě ukázat jak se vzpamatovala :wink:


Reagovat
eskargoth 01.10.11

Ta moje na fotce vypadala před dvěma měsíci stejně… kupovala jsem v Baumaxu ve slevě (vždycky je mi jich líto), vypadají často takhle, ale rychle se z toho dostanou..,,


Reagovat
marky2111 01.10.11

Děkuju moc všem za rady určitě něco z toho vyzkouším :wink: já sama mám dvě, u kterých jsem ustřihla po odkvětu stonek a nedávno jsem si všimla že už začíná růst zase nový, tuhle mi dala sestra, a ta se moc o květiny starat neumí a bylo mi líto aby ji vyhazovala tak jsem si řekla, že ji vyzkouším vzkřísit tak doufám, že se mi to povede


Reagovat
emilka12 19.11.11

CHUDAČEK KYTČKA.KUPTE SI ZEMINU NA ORCHYDEJE.KE TO DRCENÉ DŘEVO.V OBCHODĚ PORADÍ.OBČAS NAMOČIT DO VODY A NECHAT ODKAPAT.TAHLE TEDKOM KVETE


Reagovat
emilka12 06.01.12

TYHLE TŘI KVĚTY VYKVETLY ZE STARÉHO VÝHONKU :palec: :think: :potlesk:


Reagovat
Dlapina 23.10.12

Dobrý den. Prosím o radu. Čtu vaše příspěvky a z toho všeho jsem pochopila, že když se orchidej namáčí, tak se nemá ponořit i s listy, aby se voda nedostala mezi listy? Já to tak kolikrát udělala :-( Tak nevím, jestli jsem neublížila :-( Mám tři orchidejky…jedna úplně odkvetla a seschly jí stonky, tak jsem je sestříhla po živé. Je to správně-můžu je takhle nechat, když jsou zelené? Na další mi ochází květy, tak jsem se bála, že dělám něco špatně..a trošku se tvoří na listech bílý nádech-nepravidelné flíčky po celé délce listu (vypadá to jako nemocný list) Třetí orchidejka zatím drží :) Teď když se ochladilo, tak jsem začala zalévat shora 1× týdně, asi 1dcl odstáté vody…je to správně? A mám přihnojit? Děkuji předem za odpověď :mavam:


Reagovat
saratom 21.10.14

Ahoj holky, mým orchidejím se začalo dařit v okamžiku kdy jsem je přestěhovala na okna a mají tam dostatek světla. Od té doby krásně kvetou. Jedna orchidej měla keiku, tak jsem ji odstříhla, protože výhonek na kterém byla uschnul. Keika ma jeden malinký lístek a kořínek asi centimetr a půl. Jak se o ní nejlépe starat, aby rostla a přežila to?


Reagovat
Tereza5555 22.10.14

@saratom taky mám teď malinkou keiku a ta malá vyhnala ještě další menší, která je zatím asi 1cm velká a vypadá že bude asi i kvést neboco, takže na keice vyrostla keika a ještě něco (asi výhon, zatím to není poznat), taky se bojím aby se zbytečně nevysilovala, ale snad to zvládne. Myslím, že pomůže lehké přihnojení až budeš hnojit ostatní orchideje, ale jen trochu! dál už to je asi jen na přírodě… hodně štěstí :kytka:


Reagovat
Re: Tereza5555 | saratom 22.10.14

Ty jo na keice keika a ještě něco :potlesk: tak držím palce ať to dají. Ona je tak malinká ta moje, že se to pohnojit bojím… Tak uvidíme, možná se i odvážím:-)


Reagovat
Tereza5555 24.10.14

Děkuju :) právě já bych taky už tu malinkatou keiku oddělila, ale je tak malá, že se na ní bojím sáhnout, ani nemá ještě kořínky


Reagovat
saratom 25.10.14

Terko jestli jeste keika nema korinky tak neoddeluj. Ja tu svoji zitra trochu prihnojim a uvidime. Jinak jsem dneska v ikee koupila orchidej za 35 Kc ve vyprodeji a jeste i kvete:-)


Reagovat
Tereza5555 09.11.14

@saratom jj, já vím, nechám ji tam ona si poradí. a teda ta orchidej za 35kč, to je nádhera :) :palec: já teď byla na floristické stáži v Holandsku a tam měli panečku krásné orchideje


Reagovat
saratom 09.11.14

Floristicka staz to zni skvele! Nemate nejake fotky? :)


Reagovat
Tereza5555 10.11.14

Na mém profilu ve fotodeníku jich pár je


Reagovat
jarkubes1 18.03.15

Zdravím všechny pěstitele orchidejí. Pěstuji je už léta, a zatím pořád krásně a dlouho kvetly.Ale teď některým začaly hodně růst vzdušné kořeny. Potřebují přesadit? mohu ty vzdušné kořeny ostříhat?


Reagovat
Tereza5555 19.03.15

Nn, rozhodně ty vzdušné kořeny nestříhej, ty orchidej potřebuje. jestli jí máš v nějakém malém květináči, tak jí můžeš přesadit, ale ne o moc většího, je to normální že ty kořeny vyrůstají,,do vzduchu´´, proto se jim taky říká vzdušné kořeny :D


Reagovat
Re: Tereza5555 | jarkubes1 22.03.15

Dík Terezo za odpověď. Přesadila jsem a teď budu čekat na květy. Je to po dlouhé době poprvé, co nekvetou. Každý kdo přišel je obdivoval.Taky vždycky koupím v supermarketu takové sice kvetoucí, ale trošku zanedbané. Vždy se vzpamatovaly a po domluvě kvetly opakovaně. Tak snad si dají říct. Přeji krásný den a hodně pěstitelských úspěchů : :lol: :lol: :lol:


Reagovat
Anonymni 08.05.23

Dobrý den, melon playground je možné, že orchidej lze zachránit, i když to může být náročné.


Reagovat
Anonymni 12.05.23

crediblebh


Reagovat
zelda 09.06.23

Diskurz, v některých jazycích často označovaný rankdle jako „Diskuze“, slouží jako základní kámen pro intelektuální růst, sociální pokrok a rozvoj informovaných názorů. Prosazováním rozmanitosti úhlů pohledu a podporou kritického myšlení hraje diskurz klíčovou roli při utváření naší společnosti.


Reagovat
Anonymni 23.12.23

Welcome to the world of only up online , where your gaming adventure reaches new heights. Join us in this captivating realm of challenge and camaraderie. only up


Reagovat
Anonymni 09.02.24

Hello, I am one of the most impressed people in your article. I'm very curious about how you write such a good article. Are you an expert on this subject? I think so. Thank you again for allowing me to read these posts, and have a nice day today. Thank you. ufa168


Reagovat
samkumar10090 24.02.24

www.aka.ms/addpc Discover the powerful synergy of your smartphone and PC with www.aka.ms/addpc . This feature seamlessly integrates the two devices, enhancing your digital experience. By linking your PC with your phone, you can enjoy improved synchronization, effortlessly sharing files, notifications, and more between both devices. If you require guidance on how to begin or use Phone Link via www.aka.ms/addpc, this guide will take you through each step.


Reagovat
Anonymni 30.03.24

I've been looking for photos and articles on this topic over the past few days due to a school assignment, and I'm really happy to find a post with the material I was looking for! I bookmark and will come often! Thanks. betflikvip


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.