Diskuze

Pokojové rostliny

orchidej - ustřihlý stonek


Diggy 17.05.10
ahoj holky, asi před půl rokem jsme si koupili orchidej, jelikož jsme o nich nic nevěděli tak po odvětu nám stonek usychal tak ho manžel ustřihnul asi tak 3 cm od listů :cry: . Orchidej nám vypouští nové kořeny ale stonek nic. dá se s tím ještě něco udělat? : Nebo už budeme mít jen listy a květy žádné. moc děkuji renča f.
Reagovat
céčko 17.05.10
Další stonek určitě vyroste, ale trvá to delší dobu, i měsíce. Hlavně vyčkat, mě vyrazil nový stonek po dvou měsících.
Reagovat
bubli 19.05.10
Jak pise cecko, je treba trpelivost, me taky stonek seschl a po roce se objevil novy.
Reagovat
marťanka2 22.05.10
**Diggy**,u orchidee je třeba trpělivosti.Manžel ustříhniutím stonku nic nezkazil.Jako každá kytka,i orchidej musí odpočinou a nabrat sílu pro další kvetení,škoda,že to trvá.
Chtěla bych ti dát radu,i když možná o tom víš:Když ti orchidej odkvete,ustřihni stonek nad třetím očkem.Může se stát,že znovu vyžene výhonek z některého očka.Mně se takhle vykvetlo už asi pět orchidejí(teda pokud máš phalenopsis).No a když stonek i tak bude schnout,tak to šmikni celý.
Hodně štěstí při pěstování
Reagovat
Veruš1 26.05.10
Diggy, orchidee jsou nezmaři. Já jsem byla nešťastná, že jich mám tolik a k "ničemu" a letos se zbláznily. Všem vylezl nový stonek a i ze zasřižených výhonů lezou nové. Přidám foto. Jinak jim to trvalo všem cca třičtvrtě roku.
Reagovat
Veruš1 26.05.10
A ještě jedna
Reagovat
Magdalenka73 26.05.10
Také jsem už nad nimi lámala hůl,ale po roce znovu konečně nakvétají.U jedné to však nejsou květy,ale rovnou dva nové výhony,tak budu množit :wink:
Reagovat
Jase1 26.05.10
Taky mám orchidej (roční ), loni jsem ji dostala k svátku, krásně rozkvetlou, po odkvětu jsem to celé ustříhla, trvalo jí teda třičtvrtě roku než nasadila nový šlahoun, ale teď mi kvete už od března a dokonce jí vyráží další šlahounek. Zalívám ji 2x týdně (malonko) a teď od března ji při každé zálivce hnojím. Mám to namíchané v 1,5 petflašce
Reagovat
jahulka 05.06.10
Já taky ten stonek u orchidejí po odkvětu taky stříhám a vždy tak po roce znovu vykvetou. Ale množit jsem je nikdy nezoušela, jak se to dělá? :-?
Reagovat