Diskuze

Balkonové rostliny

Osazení truhlíku - balkon


Jindulina 24.05.08
Ahoj, jsem totální květinář začátečník Potřebovala bych poradit, co za kytičky do truhlíku na slunný balkon (tedy až moc sluníčka nám sem jde )

Díky za tipy

JIndul
Reagovat
hanucha 24.05.08
Ahoj,
ja mam v truhlikach jahody a kerickovy rajcatka - muzu doporucit! Kytky mi tady prave moc nejdou, jak prazi slunicko a obcas jedem pryc, krome snad afrikanu mi vzdycky zasly. A navic me bavi chodit a obirat urodu :wink:
Reagovat
Jindulina 24.05.08
Díky za tip. No já bych právě raději kytičky. Malá asi bude alergik, tak jahody a rajčata asi nebude moc, tak aby jí to nelákalo Ale to s obíráním úrody to by mě taky bavilo.
Reagovat
Dana Klaudie 24.05.08
Na slunný balkon cokoliv raději do samozavlažovacích truhlíků - já mám v truhlíku dva muškáty ty plazící, jeden plectrantus(či jak se to jmenuje) a jednu surfinku. Mívala jsem ale i jenom muškáty....
Reagovat
Mariee 24.05.08
Ahoja, pokud máš slunný balkon, tak ti tam pujdou krádně kytičky na které si vzpomeneš. problém bude spíš zálivka, volila bych jak píše dana samozavlažováky. nebo pokud jsi pečlivá tak normální zalévt stihneš. já jsem děsně nediscilinovaná a mám problémy s pravidelnou zálivkou :-)

dobře by ti tam šli muskáty, verbeny (také se táhnou dolů, hodně květů mají právě na slunci a mají senza barevných variant) petunky - surfinky jsou také fajn, ale mě na nich vadí, že když je fakt nezaleje tak je slunce spálí, ale na slunci se jim daří a také nááádherně kvetou. jako náročnost je trochu větší než verbeny nebo muškáta, ale jsou na pohodu. a hlavně hnojit, muskáty ti bez hnojení nepokvetou jako to znáš z katalogů. verbeny kvetou i bez hnojení, ale s hnoj je jim lépe.

no nevím jestli jsem ti poradila... a jestli to chceš do koflíků, tak co nějaký afrikán? je naprosto nenáročný, kvete do podzimu, jsou malé, keříkové nebo i vysoké, velko i malo květé. a nebo měsíček, ten krásně kvete a můžeš si pak udělat i z květů super mast na rány ;-)

pa pa maru
Reagovat
liška 24.05.08
Ahoj!
Já mám na slunném balkóně červené převislé muškáty,ale jak psaly holky přede mnou,hnojit,hnojit.Dávám i dvojnásobnou dávku,a jsou pak super,a vydrží kvést hodně dlouho.Mívám i přes metr převisy.
Reagovat
Dana Klaudie 25.05.08
ahoj holky, tak já poslední dva roky (co mám malou) ty převislé muškáty nehnojím a kvetou jako divé.... (hlavně z důvodu, že ji chytnu jak se každou chvíli hrabe v hlíně a mám z toho hnojiva celkem strach)
Reagovat
jirabobes 25.05.08
Ahoj
Taky mám hodně slunný balkón.V truhlíkách mám kejklířky.Mívala jsem i nízké jiřinky.Bakopa (nebo bacopa? ) je krásná.Taky jsem měla na balkóně i slunečnice.Několik druhů,jen ne ty velké. :wink: A rajčata.A ta úroda. 8O
Letos sázel manžel,tak ani nevím,co tam bude. Kejklířka určitě,té jsme věrní.Ale co dál? A už se těším. :wink:
Reagovat
Jindulina 25.05.08
Holčiny, díky za rady. Já právě většinou zajela do květinářství a tam mi dali kytičky. I když máme samozavlažovací, tak vždycky mi kytičky spálilo sluníčko.

Přemýšlela jsem o muškátech, ale zase jsem říkala, že snad i jiné kytičky jsou dobré takhle na slunný balkon. Ale asi půjdu do nich.

Ještě jednou díky.

Ale ty jahody a rajčátka mě lákají
Reagovat
petrusha 25.05.08
My máme také na slunném balkoně muškátky, komplet nové tak doufám, že se jim bude dařit. Vždy jsme je tam měli a byli krásné jen minulý rok, co se narodila dcera jsem nějak zapomínala zalévat, tak bylo po nich, ale byli i dost staré. A jinak máme v květináčích trumpety a těm se daří přímo ukázkově.
Reagovat
pitrisek 25.05.08
Ahoj taky budu horovat pro samozavlažovací truhlíky!!!
A sice jsem taky totální kytičkář začátečník, a máme prozatím muškáty (zatím jsem je nezhubila). Sluníčko nám tam jde tak nějak celý den, ale máme zaskleno. (nevím, zda to má nějaký efekt).
Reagovat
Kati 06.06.08
Ahojte zahradnice,
nejvděčnější jsou muškáty, většinou zůstanu u nich, mám vlastní a jsou vždy krásné, stále kvetou a vydrží až do podzimu. Ještě :,-(ím okrasný tabák, ale ten potřebuje hodně vláhy, taky jsou hezké milionbells.
Protože máme tu výhodu, že máme v 2+1 dva balkóny, tak ten druhý mám jako zahrádku, takže bylinky (bazalka, majoránka, oregano, pažitka, petržel...) a rajčata, tomu všemu teplo jen prospívá!

Kati
Reagovat
Anonymni 13.06.08
Já bych doporučila šruchy (okrasné). Nepotřebují ani moc zalévat. A na sluníčku krásně kvetou. Jsou to letničky. Jsem ráda, že jsem je objevila. A třeba bych i přidala nějaké rozchodníky, netřesky a doplnila kamínky.

Renata
Reagovat
zuzanecka81 31.07.08
Ahoj holky! Neporadíte mi něco co dát do truhlíků teď? Něco co by vydrželo až do podzima či zimy?
Díky za odpovědi!
Reagovat
Anonymni 18.03.09
spousta inspirace a hlavně obrázků najdete zde: www.week.cz
Reagovat