Diskuze

Pokojové rostliny

Palma


Janasa 21.08.11

Dobrý den, přede dvěma roky jsem pořídila tuhle palmu, ovšem nemůžu dosáhnout úspěšného nárůstu dalších listů. Už 3× vyrazily čerstvé šlahouny listů, vydrží asi měsíc a pak začnou usychat. Je mi to moc líto a nevím si rady.

děkuji, Jana


Reagovat
Re: Janasa | vratislavk2006 19.01.12

Zdravím,je Cycas opravdu jedovatý?Máme nového člena rodiny Leguána.Pokud ano,pak by musela rostlina z domu.Máte někdo nějaké zkušenosti? Dík za info.


Reagovat
kyti5 21.08.11

chce hodně rosit , často , jinak listy zaschnou a nechce přímé slunce


Reagovat
Tereza5555 21.08.11

Přesně tak, mě se rosení také osvědčilo a nejen u palmy. Hlavně ji nezapomeňte dostatečně zalévat v tomto počasí je i v bytě/domě sucho. Ale opatrně zase jako nepřelejt!


Reagovat
Janasa 21.08.11

Děkuji za radu, ale přesně tohle dělám…právě proto už netuším, kde je chyba…ještě zkusím palmu přesadit do většího květináče. Navíc mám palmu z dosahu přímého slunce. :-o


Reagovat
Janasa 21.08.11

Děkuji :wink:


Reagovat
Rade91 26.08.11

Není to palma, ale Cycas, přesněji Cycas revoluta.

Listy jsou vytahané jen proto, protože nemají dostatek světla. Cycas miluje přímé slunce, ale pozor – musí na néj být navyklý!. Doporučuji cycas pomalu ale jistě pŕesouvat na co nejsvětlejší možné místo, potom budou zaručeny krásné listy :wink: .


Reagovat
Janasa 26.08.11

Děkuji za radu odbornou :palec: a už jdu vymýšlet nové stanoviště.

Hezký víkend :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.