Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Pampová tráva


mína77 12.07.11

Mohl by jste mi poradit někdo kdo máte zkušenosti s přezimováním pampové trávy? Údajně by mělo stačit svázat, zakrýt listím a chvojím, ale i přesto mi zmrzla. Tak jsem si letos koupila semínka místo rostlinky, včera jsem ji dala ven (je teď asi tak 20 cm vysoká), ale mám obavy, aby mi přes zimu zase nezmrzla.


Reagovat
muškatek 12.07.11

Tak já napíši jak to dělám já.My ji svážeme obložíme senem které mám v pytlích a pak ji celou obalíme do nepromokavé folie vše dobře utěsnit folii zatížit kameny aby nikde nemohl sníh.Vaše tráva nevymrzla ale vyhnila.Tady je moje foto je z loňska,letošní ještě nekvete až konec srpna-září.


Reagovat
muškatek 12.07.11

Tady je zazimovaná.


Reagovat
mína77 12.07.11

díky moc.


Reagovat
Re: mína77 | mína77 24.08.12

Ahoj, tak už zase řešim jak zazimovat pampovou trávu. Mám ji třetim rokem a už třetí, tedy každý rok novou, pokaždé mi přes zimu uhnije. Chtěla bych se zeptat co je to za promokavou fólii, kterou to obalujete. Popřípadě ocenim jiné rady jak zazimovat, hlavně pampas menšího vzrůstu. Jelikož ji mám prvním rokem má asi tak 30cm. Když jsem ji kupovala tak pani radila, svázat, zasypat chvojím a postavit na ni kýbl třeba na cihly, aby k ní mohl vzduch.


Reagovat
Re: mína77 | muškatek 25.08.12

Zdravím, takže pampová tráva už není letos mě vymrzla. Paní Vám radila dobře, a folie do které jsem ji balila tak byla nepromokavá taková jakou používají zemědělci, byla z jedné strany černá a z druhé bílá. Trávu jsem měla asi deset let až letošní zimu nevydržela. :mavam:


Reagovat
Re: muškatek | mína77 25.08.12

Tak to zamrzí, snad se mi podaří jí pár let udržet. Teď to s kyblíkem půjde, ale až bude mít dva metry tak těžko. 8o


Reagovat
Re: mína77 | Danik007 05.11.12

Já loni svázal, obložil listím, omotal geotextilií a nakonec igelitem a stejně to nepomohlo – takže letos jsem vzal rýč a celý pampas vyryl a odnesl do studené garáže:-)


Reagovat
Re: Danik007 | Juchel 23.10.14

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli vám tráva v garáži vydržela a jestli má rok zase vykvetla? Letos budete také dávat do garáže? Moc děkuji za informace. S pozdravem Lucie


Reagovat
Re: Juchel | Danik007 23.10.14

V zimě 12/13 v garáži přezimovala v plastovém vědru a teplotě 5–10st za občasného nepatrného zavlažení. A následně vysazena zpět ven a kvetla. V lońské zimě jsem trs rozdělil, část dal opět do garáže a část zazimoval – svázal, nad trávu dal trojnožku z dřevěných tyček, obalil fóliemi, naplnil listím. Tráva v garáži tentokrát uhynula (vypadala uschlá, ač občas zalitá). Tráva venku krásně přezimovala a kvete, ovšem zima byla velmi mírná a poměrně suchá (max. –12st).


Reagovat
Re: Danik007 | Juchel 26.10.14

Ta je krásná! Děkuji moc za cenné informace. Asi ji také rozdělím ať mám jistotu že jedna snad vydrží :-D


Reagovat
Re: mína77 | renatta51 23.10.16

Takze ja ji svazuju, vrchni listy ohnu a celou zabalim do netkane folie, dole utesnim kameny a jeste prevazu nesmi se doprostred dostat voda, uhnila by, na jare rozbalim, odstranim suche listy a necham rust, tahle je stara 4 roky a ma 2,5 metru


Reagovat
Jana Nováčková 17.10.16

Nádhernou trávu sem si vypěstovala ze semen z obchodi ** mají ruzné barevné ostíny

[male]Edit admin – odkaz[/male]


Reagovat
Re: Jana Nováčková | mazdica 21.08.17

Když jste vypěstovala sama,přežila Vám zimu?.Já dneska koupila vypěstovanou cca 50cm vysokou a přemýšlím zda ji dát do půdy,anebo až na jaro.


Reagovat
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500