Diskuze

Zemina, substráty, půda

Pěstební substrát


uta 06.04.12

Zdravím všechny. Možná se ptám hloupě, ale dá se nějak využít pěstební substrát? Nevím nic o jeho složení. Bydlím ve městě a chci mít pár kytek které si pěstuji ze semem na malém záhonku pžed okny. Je uměle vytvořen na betonu, je tam nějaká zemina, ale nechce se mi jít kutat hlínu do parku, když ta pěstební vypadá tak hezky… Mám na mysli Pryskyřník, Měsíčky, Vilec, Ostálky a do truhlíku Begonie. Těm ale asi zem na muškáty že? Díky


Reagovat
Re: uta | uta 07.04.12

Já mám na mysli ten speciální substrát na předpěstování ve kterém se předpěstovají ty kytky ze semínek. je mi líto ho vyhodit.


Reagovat
Re: uta | kyti5 07.04.12

tak to jo, to do něj zasej


Reagovat
Re: uta | bombastic.1 08.04.12

Polovina rostlin co jsi vyjmenoval roste i na rumišti.Vůbec to neřeš.Kup hnojivo buď kravský nebo celerit zkypři lehce prohnoj a zasej.Pokud si myslíš že je to nutný kup universál, a promíchej 1:1.Záleží jak ta hlína vypadá.Trvalky tam nepěstuj zemina na betonu v zimě promrzá a v létě se rychle vysušuj,pouze na předpěstění.Držím palce hezký den.


Reagovat
kyti5 06.04.12

univerzální zahradní zemina je nejlepší , ale můžete použít jakýkoliv substrát jak na záhon tak do truhlíku /pokud už nějaký máte koupený /hlavně ne rašelinu


Reagovat
emilka12 06.04.12

JA KUPUJI UNIVERZÁLNÍ.MUŽU HO POUŽÍT NA VŠECHNO . :potlesk: :potlesk:


Reagovat
kyti5 06.04.12

Emilko,přesně tak, jen když vím, že budu sázet muškáty koupím si přímo na ně ,ale i muškáty jsem sázela již několikrát do uni… :lol: :lol: :lol: :lol:


Reagovat
emilka12 07.04.12

@uta KDYŽ TO VYSKOUŠÍŠ TAK UVIDÍŠ. :dance: :nevim:


Reagovat
Anonymni 05.02.20

Tento substrát si můžeš nechat na příští rok. Pro růst rostlinek bude lepší například univerzální substrát. Rostliny potřebují ve svém růstu různé živiny, proto si nemyslím, že je ideální, aby byly neustále v substrátu, který je určen pro jejich klíčení. Já si kupuji univerzální substrát z http://fertia.cz/…hp/substraty , ve kterém pěstuji zeleninu i květiny.


Reagovat
Anonymni 18.03.22

Na méně náročné květiny je to asi úplně jedno. Já zdělávám i výsevní substrát na předpěstování a když mi ten naopak nevyjde, tak tam vrznu univerzální. A do toho hlínu z kompostu. Jen ty substráty přes zimu nechávám ve sklepě, kde mám stabilně kolem 27 °C, protože tam přes termostatický směšovací ventil vede třetí okruh, který ochlazuje otopnou soustavu. ;-) Takže se mi tam pěkně propařuje a mám jistotu, že neztratí živiny.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.