Diskuze

Exotické ovoce

Pěstování ananasu


bubli 17.04.10

Pestujete nekdo ananas? Ja jsem pred 2 roky zasadila a roste jen do plodu se mu moc nechce. Pry se musi nejak stimulovat. Nejake tipy?


Reagovat
Re: bubli | LEGA 19.01.12

Ananas jsem zasadil a on vykvetl sám bez jakékoliv pomoci.


Reagovat
Re: bubli | Jarous15 21.02.17

Dobry den, chtěl bych se zeptat jestli ke třeba ananas opylit?


Reagovat
Re: Jarous15 | vaclav4 23.02.17

Zdravím NE vaclav4


Reagovat
Re: bubli | limbaba 31.03.17

Dobrý den dostala jsem jako dárek ananas a na něm plod krásně se mu daří a nyní roste i vedle hodně listu a tak mám dotaz, mám je oddělit a přesadit neb je nechat tak jak sou?? :*


Reagovat
Essexi 18.04.10

Ahojky, já žádnou radu nemám ale dotaz jo. To sis ananas koupila nebo sama vypipla z uříznutého vršku anansu. A jestli ho máš z vršku jak na to aby se mi chytnul? díky


Reagovat
bubli 18.04.10

Mam ho z vrsku. Staci odkroutit ci odrezat zelenou cast. Odstranit dve az tri rady listu a dat do vody. Za par dni uz zacnou vylizat koreny. Nekdo nedava do vody ale sadi rovnou do hliny. Hlina, do ktere se sadi byva smes zeminy, raseliny a pisku ale pomer si nepamatuju, staci pohledat na internetu. Taky jsem slysela ze jak jsou zasazeny tak je dobry je hodne rosit, minimalne zalivat, maji radi hodne vlhkosti a vodu sajou listy, zacla jsem to tak delat a je videt zlepseni (pres zimu ve vytopene, suche mistnosti trpely).


Reagovat
fidla neprihl. 18.04.10

Ja jsem s nim nedelala vubec nic specialniho a jednoho krasneho dne vyhodil stvol, vykvetl a i sklizen byla :mrgreen: Byl to seriznuty vrsek z baby ananasu, mela jsem ho v praci v zasedaci mistnosti, ktera byla jak zimni zahrada, hodne svetla a malo vytapena- mozna prave to potrebuje??? Moc jsem teda neporadila, ale je zrejme, ze to jde i s laickym pristupem :-)


Reagovat
Re: fidla neprihl. | tesany 23.12.16

A já jsem ho udělala jak ukazovali v receptáři a on mě uschnul i když byl ve vodě :zed:


Reagovat
Re: tesany | vaclav4 08.01.17

Zdravím pěstitele ananasů když ananas porodí plod tak už nemá cenu ho dál pěstovat. Plodu se už těžko dočkáte. Už jsem to tady psal v jednom přízpěvku. Odříznout vrcholovou růžici a tu použít. Ostatní vyhodit. Často se vytvoří sazenice tkzv. rozety kořenové nebo postraní a ty se nechají úspěšně použít k dalšímu pěstování. Ten červený plod asi nemá ani kořeny – to je jenom klacek a na něm plod.To neporoste. Jedině zase použít z toho růžici. Pokud to není už suché. Pěstování ana je velice jednoduché. Dnes je v obchodech ananasů dostatek a tak musíte zkoušet. Dám sem nějaké fotky současných ana co mám. Měl jsem dva plody akorát na vánoce. Lze to načasovat. Těch sazenic – rozet je několik druhů a každá má v ideálních podmínkách jiný nástup plodnosti. Kořenová klidně i za rok. Mám rostliny ananasů tak velké že bourají okna.To neke. Zatím nashle. václav4


Reagovat
Re: vaclav4 | Anonymni 06.08.17

Ananas může zaplodit několikrát znovu,mám to vyzkoušené. Ale lepší je, nechat odplozenou rostlinu vyhnat novou růžici, tu vylomit a zasadit, ona vyroste další a tak pořád dokola. Těch růžic dokáže postupně vytvořit tolik, že s tím podělíte půl města…


Reagovat
Essexi 18.04.10

Děkuju za radu, určitě vyzkouším :lol:


Reagovat
julisek 02.10.10

fajn,dalsi rostlina kterou muzu pestovat :lol: :-D pockam az budou vanoce to jich mame doma strasne moc :-) :-P


Reagovat
jahulka 02.10.10

To je nádhera. Taky jsem ho zasadila, ale nikdy jsem se plodů nedočkala. Takže doporučujete v zimě chladno a světlo? Snad by se dal pěstovat podobně jako všechny bromelie? :?:


Reagovat
luky1111 04.01.11

trochu vám poradím. Ananás potrebuje hodne svetla, i prímé slunce. A když kvete, tak by se mel postrikovat etylénem, to je prírodný plyn který podporuje nasazení plodu. :-) samozrejme i mnoho vody. to je všechno, zdar anánasum. :-) :palec:


Reagovat
Re: luky1111 | vena 60 15.01.12

Při zakoupení ananasu, musí být růžice zelená.Otrhám od spoda asi 2–3cm lupen. posypu růžici jakýkoli stimulátorem růstu.Zasadím do koupené zeminy na přesazování.Ne třeba celí rok přihnojovat,za rok přesadíme do nové zeminy 1/2. roslin. V poměru 1 díl dobře vypraného betonového nebo říčního písku a 2dílů zakoupené zeminy.Největší nepřítel ananasu je špatné zalévání. Zalévám jen při suché zemině na povrchu květníku. Po dva a půl až třech letech a délce listů 70 až 80cm se bez nějakého urychlování na květ, dočkáte se krásného fialového květu a zlaté barvy zralého štavnatého ananasu, který nikde nekoupíte./v cz se prodávají zelené nezralé ananasy. Jsem amatér s dobrým úspěchem, tři svoje ananasy výborné kvality jsem snědl, další dva na to čekají.A 11 sazenic dobře zakořeněných roste.
Stimulátor růstu je proti hnilobě a musí být použit při sadbě ananasu. čau vena


Reagovat
vena 60 19.01.12

Abych jen nepsal, přidám také foto. Váha mích ananasů. zatím třech se pohybovala od 0,80 do 1 kg na kus i s růžicí…v pěs­tování přeji mnoho úspěchů, ale jde to…


Reagovat
Re: vena 60 | vena 60 30.07.13

[citace] @Vena 60 píše: Abych jen nepsal, přidám také foto. Váha mích ananasů. zatím třech se pohybovala od 0,80 do 1 kg na kus i s růžicí…v pěs­tování přeji mnoho úspěchů, ale jde to… [/citace]


Reagovat
Re: vena 60 | vena 60 30.07.13

[citace] @Vena 60 píše:

[/citace]


Reagovat
tommmule 17.03.12

kolik dni vydrzit ananas


Reagovat
ichtylka 25.05.12

MAM ANANAS UŽ DRUHY ROK ,POTŘEBOVALA BYCH VĚDĚT JESTLI HO MUŽU DAT VEN :?:


Reagovat
Re: ichtylka | kyti5 25.05.12

určitě ho dejte ven- postupně ho zvykejte ,aby ho prudké slunce v prvních dnech letnění nespálilo


Reagovat
ichtylka 25.05.12

:mavam: DIK HNED ZITRA PUJDE VEN


Reagovat
xyeti 02.12.12

Květy lze vyvolat i „umělým“ zásahem, což je ale vhodné provádět na jaře, aby se plody vyvíjely v průběhu léta – dozrají až v zimě. Je k tomu potřeba acetylénová voda, kterou získáte například rozpuštěním 80 g karbidu vápníku v 10 l vody. Decilitr nalijte do středu listové růžice rostliny. Přibližně za měsíc až dva by měla nasadit na květ. :potlesk:


Reagovat
Re: xyeti | vena 60 08.01.14

Uspěchání květenství ananasu není dobré, a závisí na velikosti rostliny a délky listů rostliny. Délka litů by měla být minimálně 1m, to je po 3 letech růstu a každoročním přesazováním ananasu do nové půdy. Potm se může dočkat plodu o váze až 1.2 kg plodu. Pro nedočkavce na plození ananasu doporučuji mít doma několik rostlin, a potom budete mít každý rok 1a2 krásně do zlatova uzrálé ananasy. Stále mám okolo 17 sazenic a těším se každý rok na úrodu 1až 2 ananasů. K pěstování ananasu potřebujete prostor, trpělivost a občasné rozumné zalévání, aby mu nežloutly listy a nehníli kořeny při niších teplotách. ahoj vena.


Reagovat
vaclav4 18.12.13

Zdravím dovoluji si ukázat fotečky mnou vypěstovaných ana. v bytě za okny.Je to velice jednoduché je vypěstovat. Letos jsem jich měl pět a jeden ještě roste. Václav


Reagovat
Re: vaclav4 | blumicka 1 20.04.14

Nevi někdo jestli ananas candido je k jidlu?


Reagovat
Re: blumicka 1 | vaclav4 27.05.14

Zdravím jestli je ananas candido k jídlu nevím. Nikdy jsem nezkoušel ho jíst a ani jsem se to nikde nedočetl. Pokud jde o odnož podzemni neboli kořenová rozeteta/saze­nice/tak tu ponechávám až do sklizně plodu.Plod ananasu dozraje tak za 5 měsíců a potom celou rostlinu jaksi vyhodím. Ona už plodit nebude. Takže použiji kořenovou sazenici která už je poměrně velká a pak vrcholovou růžici. Jinak se může použít toto:ze „stonku“ se odlomí všechny listy i kořeny a ten se zasadí do plastové láhve vysoké s odříznitým hrdlem a po čase z něho vyrostou dvě nebo i více sazenic.Za každým listem je jakoby pupen zárodek nové rostliny.Tak zdar pěstitelům ana. vaclav4 PS.Ana je skutečně nezmar. Někdy až budu mít čas tak dám fotky. Ozvěte se.


Reagovat
Re: vaclav4 | vaclav4 14.10.14

Zdravím posílám fotky ananasů včera večer/13.10.2014/ focené s bleskem protože přes den proti oknu to je špatné. Mám je na okně k jihu a k západu. Na první fotce ten vpravo už budu sklízet. Nádherně voní. Nevypadá to jako obývák spíše jako botanická zahrada ale mám je. Nashle. vaclav4


Reagovat
Re: vaclav4 | Jirka 59 08.10.15

Ahoj Václave, pohled na tvůj příspěvek mi připoměl náš byt. Mám v panelákovém bytě 17 rostlin v různém stáří. Každý rok máme okolo 4–5 plodů. Jen ta moje má problémy s čistěním oken. Před 5 lety jsem náhodou v obchodě ve velké bedně našel ananas trnitý po celé délce listu. je to původní nešlechtěná forma, která se z plantáží odstraňuje. Růžice mi dala plod po 3 letech. Starý kmínek jsem odlistil, nařízkoval, zasypal drceným dřevěným uhlím. Podařilo se mi namnožit tento druh o 3 kusy. RADA PRO NOVÉ PĚSTITELE. Nekupujte plod v zimním období, který má příznaky omrznutí a na první pohled není zdravě zelený. Růžici odřízněte, zasypte dřevěným uhlím, zasaďte do zeminy, poprvé do malého pucláku. To celý zabalte do velkého igelitového pytlíku. Nepatrně zalít, igelit má být orošený. Po 3 měsících igelit odstranit. Rostoucí rostlinu po roce dejte do 5 litrového pucláku. Staré suché listy odstřihávejte. Rostlina má ráda světlo a každý třetí den podlít. Rosit listy a růžici. Každá rostlina plodí, jen trpělivost. Jirka


Reagovat
vaclav4 18.12.13

Omlouvám se ale ješte jednu starší fotku. Václav


Reagovat
Re: vaclav4 | dudlajka 27.02.15

Ahoj mam uz dost velku rastlinu no zrazu mi jej zacali oschynat konceky listou v com je problem dakujem Jana


Reagovat
Re: dudlajka | véna 60 25.03.15

Zasychání spodních listů, nebo špiček listů bych neřešil. Hlavně, že nežloutnou vnitřní listy ananasu. Málo vzdušná a hlinitá zem, moc vody a málo tepla, to může být ten problém. Je dobré suché listy do úrovně zdravého, ještě zeleného listu ostříhat.


Reagovat
Re: véna 60 | vaclav4 10.04.15

Zdravim dovoluji si poslat fotky ananasů dnes večer focené. vaclav4


Reagovat
blumicka 1 10.04.14

Dobry den poradi nekdo jak postupovat kdyz mi ananas vyhodi odnoz podzemni. Dekuji za info.dana


Reagovat
saratom 25.10.14

Koupila jsem si ananas v ikee, je trosku ne primo suchy ale prijde mi, ze dlouho nebyl zality a maly plod na nem je takovy seschly. Jak ho mam nastartovat, aby se mu darilo. Je na nem napsano jen ananas myslite ze muze byt treba jen okrasny?


Reagovat
dana1402 09.11.14

Dobry den chtěla bych se zeptat kde sezenu 80 g karbidu vápníku? Dekuji za info Dana


Reagovat
Re: dana1402 | véna 60 11.12.14

Pěstování Ananasu v našich podmínkách chce velkou TRPĚLIVOST.
Ananas sám zaplodí, při délce listů 100 až 120cm, a to je obvykle za tři roky stáří rosliny nebo sazenice. Potom se můžete dočkat velikosti do 2kg. Urychlování karbidem, a z karidu vzniklím plynem/acetyle­nem/.Acetylen zastaví růst nevyzrálé rostliny, a potom plody mohou malé okolo 1/2kg. Po druhém roku přesazuji ananasi do květináče o prům. min.35cm. Tímto způsobem vypěstuji doma ananasy okolo 1.5 kg a už jich bylo 6 ks.ale za 4roky. S pozdravem Vena…


Reagovat
véna 60 04.01.15

Vyberu si krásnou zelenou, ne zvadlou a ne nahnědlou růžici ananasu Z růžice otrhám spodní listy, a to asi 4cm.Za každým utrhnutým listem je vidět malá bulka nastávajícího kořenu, to musí vše pod zem. Kmínek zasipu stimulatorem pro podporu růstu, ale hlavně proti hnilobě nastávajících kořenů. Zasadím do zeminy: zahradní substrát na přesazování zeleniny+ písek 3/1 Opatrným zaléváním do měsíce zakořenía po asi 1 a půl měsíci to zjistíte i listech sazenice.. K tomu mám i foto… Vypěstujte si ananas není to nic složitého, radost v pododě dodrého plodu, který v čechách nekoupíte nikde, Vám ukáže opravdovou chut ananasu.
Vena… Také 1 foto květu ananasu…


Reagovat
Re: véna 60 | zhbobo 05.01.15

Zdravím véna 60 přesně jak je psáno v příspěvku jsem postupoval(asi4krát)a­le vžky sezenice začala z vnitřku zahnívat(jednotlivé listy)až celé sazenice uhnila.Kde jsem tedy udělal chybu? :nevim:


Reagovat
véna 60 16.01.15

Pane Zhbobo, nevím jestli na dálku dobře poradím. Asi na 90% TO bude v růžici, sehnat dnes v obchodě kvalitní tmavozelenou nepoškozenou růžici je velký problém, asi to chce obejít více obchodů a vybrat si. V některých obchodech jsou ananasi zvadlé, růžice zahnědlé a polámané, v tomto případě je nulová šance na úspěch. Můj první úspěch byl asi po 20 nezdařených pokusech.Moje myšlenka byla, že musí zakořenit každá růžice z ananasu který koupím. Ale to byl velký omyl.. Dále jde o přelití čersvě zasazené růžice, stačí zalít 1dcl. za týden. Teplota je zásadní faktor při zkoření min22st. až30st. Dobré místo je, za oknem u topení. Když vihnije vnitřek, nebo jinak střed růžice a velké okolní listy zůstanou stále zelené, je ještě velká naděje, i když by tuto růžici každý nový pěstitel vyhodil, a měl to za neůspěch. Moje foto dokazuje i částečný neúspěch může být úspěch. Tato růžice mne dala po půl roce čtyři krásná sadičky.

Pane zhbobo zkuste to znova a znova určitě se to musí podařit. Kupte raději ananas v březnu, to přijdou do naší rep. čerstvé ananasi. Na vánoce a po, jsou všechny z chladáků a ty jsou špatné. U asi víc nevím. S pozdravem Véna foto nejde přidat???


Reagovat
Re: véna 60 | zhbobo 17.01.15

Zdravím véno 60 a dík za radu zkusím to v březnu ještě jednou a uvidím jestli se to povede. :think: :mavam:


Reagovat
Re: zhbobo | vaclav4 17.01.15

Zdravím véna 60 má pravdu. Nevím těď jestli se to tady psalo ale najděte růžici co nejlepší aby i ve vnitř nebyla poškozaná/někdy jsou poškozené/,uříznout s kusem dužiny, tu pak odloupnout. Nejspodnější listy postupně odlámat/pod nimi už jsou kořínky nebo zárodky kořínků/.Celou živou část/místo po ořezání a odlámání listů/ zasypat práškem z dřevěného uhlí a vsadit do mírně vlhkého zahradního substrátu a nechat v teple bez zalévání několik dnů nebo i týden. Pak teprve pomalu zalít. Mně se taky nedařilo některé zakořenit. Ale z mých sklizených ana je zakořenění 100%. zhbobo máš ode mě sz. Tak zdar pěstitelům ana. vaclav4


Reagovat
véna 60 31.01.15

I tak může vypadat růžice, s uvnitř vyhnilými listy, má čtyři sadičky.


Reagovat
véna 60 14.04.15

Vaclav4,Vypadá to na krásný úspěch a to na 1,2 až 1,5kg, Hlavně to nech uzrát do zlatové barvy, abys vychutnal pravou chut ananasu. Mě v v únoru začal plodit další ananas, v pořadí sedmí. ještě to čekám od 20 ks. které mám. Přeji hodně úspěchů, S pozdrvem véna 60


Reagovat
jony1975 03.01.16

Dobry den muzete my poradit? koupil sem si ted o vanocich ananas a zaujalo me ze si ho zasadim v navodu na netu sem ho odtrhl oloupal dva cm listu po koren nechal sem ho 4–5 dnu uschnout a ted slavnostne zasadil do hliny ze zahradky jak ho mam zalivat a kdy jesli se ujme by sem mohl vedet ze prezil dekuji ;)


Reagovat
Re: jony1975 | vena 60 05.01.16

Radit někomu kdo tyto stránky nečte je špatné. tady radí lidé kteří mají 100% úspěchy pěstování ananasů. hodně úspěchů…vena


Reagovat
velunkacz 04.01.16

Ja bych zvolila jinou hlinu. Za nejakou dobu hlina ztvrdne. Volila bych hlinu pro pokojovky. Ja jeden zkusila zasadit a neklaplo to. Pry je lepsi ananas zasadit v breznu, kdy k nam dovazi cerstve.


Reagovat
Vellunkacz 06.01.16

Vas prispevek jsem tak trochu nepochopila.


Reagovat
Re: Vellunkacz | vena 60 08.01.16

Nevím proč se k tomu hlásíš, když jsem tobě neodpovídal. Když si každý přečte příspěvky VÝŠE, tak je vše jasné…cus


Reagovat
rostlinky.cz 07.01.16

Odříznuta část by neměla obsahovat hodně dužniny. Po zaschnutí je nutné zvolit vhodný vzdušný, lehký substrát a růžici jenom položit na substrát. A čekat. Pokud se to podaří, kvetení očekávejte tak za 3–5 let. Rostlina vyžaduje světlo, teplo, jižní okno, hnojení a pravidelnou zálivku, ale ne mnoho vody, když substrát proschne.


Reagovat
Vellunkacz 09.01.16

Jezisi v klidu:) ja jsem se jenom zeptala ;-) a prispevky vyse jsem si necetla, takze se Vam mily pane omlouvam, byla to moje chyba a priste se polepsim ;-) pac a pusu :*


Reagovat
Re: Vellunkacz | vaclav4 19.01.16

Nooo tak tady je alespoň trochu živo na jiném fóru tam asi hodně spí. Pro Jirku 59 Já jsem napočítal 27 rostlin ananasů různého stáří a různých velikostí. Jsem asi bl.Ale mě to neva. Trápím i 3 ve skleníku kde bylo jednou ráno –1st. C.venku asi –5st. C.Čidlo od topení asi tak 200–300 W mi spadlo k zemi a tam bylo tepleji takže režim spínání se rozhodil. Jinak topím asi tak na 1st. C.Mám termostat tak ten si to nějak uhlídá. Jeden velký volně v půdě dva v nádobě. Jako tak nějak nezáleží jestli přežijí. Nechal jsem je tam od léta na pospas a tak tam zůstaly. Ale už se na listech objevují hnědé skvrny. Teď jsou venku mrazy kolem 6st. C. a topení zatím udrží teplotu na 1st. C.Mám tam i nějaké jiné rostliny. Letos jsem předělal starý skl. a použil jsem vyřazená velká okna dvojitá lepená v železném rámu. Teď už je venku –10st. Tady na plzeňsku nejsou takové mrazy jako třeba na Moravě nebo na Vysočině. https://www.youtube.com/watch?… tak to je hezký, tady tady by jsem tady tady by jsem se odstěhoval a mohl tam chodit celej rok bos jako u nás v létě, nemusel by jsem topit, chodit koukat jestli se nečoudí z komína a…Kdo by jel se mnou? Tak zatím nashle. václav4


Reagovat
Re: vaclav4 | Jirka 59 19.01.16

Nazdar Václave 4,jsem rád že se něco píše o ananasech. Každý kdo tomu propadl, tak ví, jak je tento kůň omezen místem v bytě. Já bohužel jsem z podkrkonoší tak to venku nezkouším a ještě bydlím v bytovce.ALE,KDY­BYCH, prodal mou hodnou a trpělivou manželku, tak by se v bytě nějaký to místo ještě našlo na několik sazenic. Momentálně mám 1 žlutý tak 3 týdny na kozumaci a 2 ks. měsíc staré plody. Letos čekám ještě minimálně 2.Skusím znovu nařízkovat rostlinu po plodu. Jednou se mi to povedlo a jednou né. Potřebuji to vychytat a chci namnožit ty ananasy trnité. Kdyby se to zadařilo, mohl bych rostliny popřípadě nabídnout zájemcům. Tyto rostliny nejsou v létě problém někam poslat v balíku. MÁ NĚKDO Z VÁS DOBROU RADU JAK ÚSPĚŠNĚ ŘÍZKOVÁNÍM NAMNOŽIT ANANASY. Poraďte a napište. Já jsem rostoucí sazenici uvnitř růžice vyřezal zasypal dř. uhlím a rostlina dala do roka 3 nové boční výhonky. Něco podobného už tady bylo nahoře napsáno a vyfoceno. Zdraví vás Jirka 59


Reagovat
Re: Jirka 59 | vaclav4 20.01.16

Zdravím všechny a i Jirku59 Ananasy se nedají pěstovat venku, jedině ve skleníku a to jen v létě. Namnožit ana není problém. Ze staré odplozené rostliny se odstraní všechny listy a kořeny. Za každým listem se nachází „očko“ ze kterého
vyroste nová rostlina. Takže kmen se rozřeže na kolečka, nebo podlouhlé válečky. Kolečka se nechají ještě říznout na čtvrtiny. Pak se to zasadí do nějakého substrátu a pařníčku. Takto se nechá vyrobit hodně sazenic. Nikdy jsem to nezkoušel ale viděl jsem to. A pak už se o to starat.Za jak dlouho budou plodit nevím Sazenic nebo rozet je několik. R. půdní plodí za 12měsíců
úžlabní za12
“hapas“ za 15–18
“slips“ za 20–24
na bázi plodenství?
na bázi term. růžice za 24 měsíců
terminální /vrcholová/ za více jak 24měsíců

Tak to takle skus rozporcovat a pak dej vědět. Zatím nashle. Václav4


Reagovat
Re: vaclav4 | Jirka 59 21.01.16

Nazdar Václave, ten způsob řízkování na kolečka mi vyšel před 4lety a první plody byly už po třech letech v zárodku. Další 3 to dohnaly do roka. Tento samý pokus jsem opakoval vloni, asi jsem to ulil a zplesnivělo to. Nevadí teť budu řezat plod, tak druhý pokus. Dám vědět. jirka 59


Reagovat
JuraMou 23.05.16

Dobry den, S pestovanim ananasu teprve zacinam, ale vypada, ze jsem si dnes koupil uz lehce zakorenenou ruzici.. :) Je lepsi ji tedy zasadit rovnou do substratu nebo dat jeste do vody? Diky.


Reagovat
tadjana 25.09.16

Dobry den mohla bych se zeptat? Když ananas porodi plod bude rodit dal nebo ne a musi se znova vypestovat. predem dekuji za odpoved


Reagovat
Daniela707 10.11.16

Dobrý den. Mám prosbu. Toto jsem dostala a nevim co si s tim počít. Koukala jsem že většinou každý pěstuje ananas z toho co si lze koupit v obchodě ale nikde jsem nenašla co dělat s tímto. Jak bych se o to měla starat nebo jak to zasadit. Je mi líto to nechat nějak umřít ale vůbec nevím co s tím. Můžete někdo poradit?, budu ráda za každou radu. Děkuji :)


Reagovat
tesany 22.01.17

Tak já nevím, zasadila jsem si už podruhé ananas a znovu uschnul. Tak co dělám špatně, tady píšete že je to plevel a mě to nejde. :zed:


Reagovat
Re: tesany | vaclav4 24.01.17

Zdravím moje ana asi před 14 dny. Teď už mají malé plody. václav4


Reagovat
Re: vaclav4 | Pokondr 17.02.17

Ahoj Václave. Vidím že v pěstování ananasu budeš odborník. Já mám doma kokosovník a vzrostlé banánovníky rostou úžasně. Chtěl bych ještě zkusit ananas, ale nedaří se. Zkoušel jsem metodu zakořenění ve vodě, vždycky mi růžice uschla.Kde dělám chybu? Můžu poprosit o radu. Předem moc děkují. Email-markuspokondr@sez­nam.cz


Reagovat
Re: Pokondr | vaclav4 17.02.17

Zdravím moje ana z předešlé fotky dnes večer.


Reagovat
Re: vaclav4 | vaclav4 17.02.17

Zdravím tak fotky až teď. vaclav4


Reagovat
Re: vaclav4 | vaclav4 17.02.17

Zdravím na poslední fotce je vidět kořenová rozeta a vrcholová růžice z plodu sklizeného 31.12.2016 Je tam i vidět že je mám umístěné nad radiátorem, v něm i 60 st. C. horká voda. Přes noc klesne teplota na 2O-18 st. C. v místnosti. Nechci se tu vytahovat ale to co vidíte ja výsledek spodního tepla. Slunce bylo až teď nedávno pár dní. Zatím nashle. vaclav4


Reagovat
Pokondr 17.02.17

Dobrý den. Už několikrát jsem zkoušel vypěstovat z růžice ananasu rostlinku ale pořád se nedaří. Postup byl zakořenění ve vodě, růžice vždycky uschla.Kde dělám chybu? Předem děkují za radu.


Reagovat
Pokondr 18.02.17

Zdravím Václave. Teď jsem četl příspěvek, můžu postavit sklenici s vodou a růžici přímo na radiátor? Podle teploty kterou udáváš by to nemělo vadit. Gratulují k výpěstkům.


Reagovat
Pokondr 18.02.17

Za jak dlouho uvidím že se klubou z růžice kořínky?


Reagovat
Pokondr 21.02.17

Zdravím. Mám takový problém, když zasadím růžici přímo do zeminy nebo zkusím nechat zakořenit ve vodě, vždy chocholka od strědu uhnije. Už je to můj několikátý pokus.Kde dělám chybu? Prosím o radu, předem moc všem děkuji. E-mail:markuspo­kondr@seznam.cz


Reagovat
admin 02.07.18

Pěstujeme ananas a sepsali jsme podrobný návod jak na to zde: https://www.zdrava-vyziva.net/vse-o-ananasu


Reagovat
Anonymni 15.07.18

Dobry vecer,cetla jsem vas prispevek o ananasu.Mam taky ananas,ktery mam sedm let.A po tech letech jsem se konecne dockala plodu.Je uz asi 1Ocm velky a ze strany zacal rust vyhonek.Mam ho tam nechat nebo radeji dat pryc aby to nemelo vliv na rust ananasku.A pokud by to nevadilo tak co by z toho vyhonku bylo.Predem dekuji za odpoved Anna


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.