Diskuze

Bylinky a koření

Pěstování bylinek doma - začátečník

APuccelli 20.02.12
Ahoj,

dneska poprvé jsem našla tyhle stránky a jsou naprosto super! Jen já jsem úplný začátečník... o zahradničení, pěstování atd. skoro nic nevím... ale strašně mě to chytlo a chtěla bych se do toho pustit a zjistit kupu informací atd.

Pro začátek bych doma chtěla pěstovat bylinky - bazalku, petržel, tymián, rozmarýn, šalvěj, pažitku, mátu a meduňku.

Jenže moc nevím jak na to... Co jsem si tu prošla, tak mám začít od semínek. Sama jsem několikrát zkoušla pěstovat ty kupované z marketu, ale nevyvedlo se to... chvíli ok, bazalka i obrazila, ale nakonec stejně odešly...

Proto bych se chtěla zeptat, jestli by mi někdo neporadil - jakou zeminu, kdy začít pěstovat od semínek - mám za to, že od února by se asi mělo... kolik světla, nějaké Vaše postřehy a vychytávky!

Děkuju moc
Reagovat
Re: APuccelli | kyti5 21.02.12
kup si substrát na květiny a zeleninu dej do květníků nebo truhlíků /dle svého uvážení/ seminka zasej/podle sáčku/ klidně už nyní a nech je na světlém okně přiměřeně zalévej ...nevím jak se ti podaří mátě nebo meduňce ...chtějí dost prostoru spíš záhon /ale vyzkoušej to /
ze semínek ti bylinky dlouho vydrží , vždy když je seřízneš znovu ti obrazí a porostou, ty se supermarketů jsou tak na jedno použití rychlené
Reagovat
Re: APuccelli | ZAHRADNÍK 24.02.12
jestli Vám můžu poradit tak tadyk tyto bylinky se vyplatí pěstovat ne ze semínek ale z řízkovaných rostlin , tyto rostliný mají kvalitní kořenový systém i celkový habitus rostliny který po ořezu krásně obráží . Ze semene má cenu pěstovat jen bazalku ale ta přečká jen do podzimu poté je nutné znovy vyset . Pokus by jste mněla zájem zašlu Vám naši nabídku bylinek , nabidku si vyžádejte na e-mailu- zahradnictvi.branka@seznam.cz .

S pozdravem a přáním krásného dne Weiss Jan - zahradnik
Reagovat
Fabiána 25.02.12
Stačí dát vatu, na ní nahusto vysypat semínka a už to valí Pak už jen dolívat vodu, aby neuschly. Semínka jsou dva dny vysetá. Do týdne budu sklízet.
Reagovat
Cleab 13.05.12
Dobrý den,
mám bylinky na balkóně na některých (máta, rozmarýn, bazalka, šalvej, saturejka) se mi objevily na listech malé žluté skvrny. Petržel, pažita a oregáno jsou OK. Keřík rozmarýnu jsem koupila na farmářských trzích, mátu v obchodě, ostatní jsem vypěstovala ze semínek. Bylinky pěstuji v substrátu na bylinky a už 2x jsem je přihnojila organickým hnojivem na bylinky(letos jsem zkusila hnojit poprvé). Když byla horka, tak jsem je občas rosila. Loni jsem s bylinkami žádný problém neměla. Mohl by mi prosím někdo poradit, z čeho skvrny vznikly a jak se jich zbavit?

Děkuji
Reagovat
Re: Cleab | ZAHRADNÍK 13.05.12
DOBRÝ DEN , SKVRNY NA LISTECH JSOU ZPUSOBENY ROSENÍM, KAPIČKY VODY NA MĚKÝCH LISTECH BYLINEK SLOUŽÍ JAKO LUPA A LISTEK TO SPÁLÍ , NEDOPORUČUJI BYLINYKVŮBEC MLŽIT NA LIST V HORKÝCH DNECH , BYLINKÁM POSTAČÍ ABY BYL SUBSTRÁT VŽDY VLCHKÝ .
Reagovat
Michal W. 03.12.12
Bylinky
Ideální je zasadit bylinky do hydroponie a dosvítit třeba zářivkou při zimní tmě. Dost vědí o tomto problému v jednom obchodu kde pěstují veškeré bylinky a zeleninu přímo v obchodě na ukázku. Zajděte na Braunerovu 28, v Praze a koukněte. www.growgo.cz
Reagovat
ZAHRADNÍK 23.01.13
www.zahradnictvi-branka.cz
Reagovat
Re: ZAHRADNÍK | Marie Kalábová 11.06.15
Dobrý den pěstuji bylinky doma na okně, ale jsou plne mušek nevím jak se jich zbavit? děkuji za radu.
Reagovat