Diskuze

Bylinky a koření

Pěstování bylinek doma - začátečník


APuccelli 20.02.12

Ahoj,

dneska poprvé jsem našla tyhle stránky a jsou naprosto super! Jen já jsem úplný začátečník… o zahradničení, pěstování atd. skoro nic nevím… ale strašně mě to chytlo a chtěla bych se do toho pustit a zjistit kupu informací atd.

Pro začátek bych doma chtěla pěstovat bylinky – bazalku, petržel, tymián, rozmarýn, šalvěj, pažitku, mátu a meduňku.

Jenže moc nevím jak na to… Co jsem si tu prošla, tak mám začít od semínek. Sama jsem několikrát zkoušla pěstovat ty kupované z marketu, ale nevyvedlo se to… chvíli ok, bazalka i obrazila, ale nakonec stejně odešly… :think:

Proto bych se chtěla zeptat, jestli by mi někdo neporadil – jakou zeminu, kdy začít pěstovat od semínek – mám za to, že od února by se asi mělo… kolik světla, nějaké Vaše postřehy a vychytávky!

Děkuju moc :kytka:


Reagovat
Re: APuccelli | kyti5 21.02.12

kup si substrát na květiny a zeleninu dej do květníků nebo truhlíků /dle svého uvážení/ seminka zasej/podle sáčku/ klidně už nyní a nech je na světlém okně přiměřeně zalévej …nevím jak se ti podaří mátě nebo meduňce …chtějí dost prostoru spíš záhon /ale vyzkoušej to / ze semínek ti bylinky dlouho vydrží , vždy když je seřízneš znovu ti obrazí a porostou, ty se supermarketů jsou tak na jedno použití rychlené


Reagovat
Re: APuccelli | ZAHRADNÍK 24.02.12

jestli Vám můžu poradit tak tadyk tyto bylinky se vyplatí pěstovat ne ze semínek ale z řízkovaných rostlin , tyto rostliný mají kvalitní kořenový systém i celkový habitus rostliny který po ořezu krásně obráží . Ze semene má cenu pěstovat jen bazalku ale ta přečká jen do podzimu poté je nutné znovy vyset . Pokus by jste mněla zájem zašlu Vám naši nabídku bylinek , nabidku si vyžádejte na e-mailu- zahradnictvi.branka@seznam.cz .

S pozdravem a přáním krásného dne Weiss Jan – zahradnik :kytka:


Reagovat
Re: APuccelli | Anonymni 29.03.21

My doma pěstujeme hlavně takové ty klasiky – okurky, rajčata, papriky – vždycky ze semínka na okně a po zmrzlých dáváme na zahradu. Co se týče bylinek, tak dávám rovnou do květináče ven, hned jak to jde. Některé, které mám ráda, tady ale stejně nevypěstuji, a tak musím kupovat. Perfektní příklad je třeba guarana > https://eshop.guaranaplus.cz/guarana :)


Reagovat
Fabiána 25.02.12

Stačí dát vatu, na ní nahusto vysypat semínka a už to valí ;) Pak už jen dolívat vodu, aby neuschly. Semínka jsou dva dny vysetá. Do týdne budu sklízet.


Reagovat
Cleab 13.05.12

Dobrý den, mám bylinky na balkóně na některých (máta, rozmarýn, bazalka, šalvej, saturejka) se mi objevily na listech malé žluté skvrny. Petržel, pažita a oregáno jsou OK. Keřík rozmarýnu jsem koupila na farmářských trzích, mátu v obchodě, ostatní jsem vypěstovala ze semínek. Bylinky pěstuji v substrátu na bylinky a už 2× jsem je přihnojila organickým hnojivem na bylinky(letos jsem zkusila hnojit poprvé). Když byla horka, tak jsem je občas rosila. Loni jsem s bylinkami žádný problém neměla. Mohl by mi prosím někdo poradit, z čeho skvrny vznikly a jak se jich zbavit?

Děkuji :kytka:


Reagovat
Re: Cleab | ZAHRADNÍK 13.05.12

DOBRÝ DEN , SKVRNY NA LISTECH JSOU ZPUSOBENY ROSENÍM, KAPIČKY VODY NA MĚKÝCH LISTECH BYLINEK SLOUŽÍ JAKO LUPA A LISTEK TO SPÁLÍ , NEDOPORUČUJI BYLINYKVŮBEC MLŽIT NA LIST V HORKÝCH DNECH , BYLINKÁM POSTAČÍ ABY BYL SUBSTRÁT VŽDY VLCHKÝ .


Reagovat
Michal W. 03.12.12

Bylinky Ideální je zasadit bylinky do hydroponie a dosvítit třeba zářivkou při zimní tmě. Dost vědí o tomto problému v jednom obchodu kde pěstují veškeré bylinky a zeleninu přímo v obchodě na ukázku. Zajděte na Braunerovu 28, v Praze a koukněte. www.growgo.cz


Reagovat
ZAHRADNÍK 23.01.13

www.zahradnictvi-branka.cz


Reagovat
Re: ZAHRADNÍK | Marie Kalábová 11.06.15

Dobrý den pěstuji bylinky doma na okně, ale jsou plne mušek nevím jak se jich zbavit? děkuji za radu.


Reagovat
Anonymni 23.08.17

Ahoj, je skvělé slyšet, že někdo má zájem začít ze zahradničením – já se mu věnuji už skoro 10 let a za tu dobu jsem se naučil jediné.. pořád je, co se učit. ;) Každopádně pro začátečníky, určitě si projeďte patřičné stránky, pěstování bylinek někdy nemusí být tak jednoduché. Zrovna jsem narazil na článek na http://abydleni.cz , jmenuje se Jak pěstovat bylinky, je hned na hlavní straně, tak zkuste mrknout :-)


Reagovat
Anonymni 28.03.18

Taky to rad slysim ?„>pgzlp=1


Reagovat
Anonymni 28.03.18
Taky to rad slysim ?„>pgzlp=1
Reagovat
Anonymni 10.12.18

Taky doma pěstuji bylinky. Nejvíc z bylinek používám bazalku a libeček. Ty dávám skoro do všech jídel. Mám raději čerstvé, než sušené. To byl taky důvod, proč jsem se rozhodla bylinky doma pěstovat. Na krájení bylinek mám speciální nůž Wüsthof https://www.bavimevarit.cz/…ing-wusthof/ , se kterým krájím jenom bylinky.


Reagovat
Anonymni 30.01.19

Mě se hodně líbí toto https://www.atranet.cz/…herbie-cerna. Nemá někdo tenhle truhlík doma?


Reagovat
Anonymni 19.03.21

My jsme si také doma chtěli vypěstovat nějaké bylinky a nakonec se nám to po velice dlouhém boji vůbec nepodařilo… My jsme si chtěli nechat doma udělat z těch bylinek takové tinktury, ale bohužel… Museli jsme si je nakonec pořídit z těchto stránek zde – https://nadeje-byliny.eu/9-tinktury , tak mrkněte, kdyby náhodou někdo z vás měl také zájem :)


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 22.06.22

Nevíte náhodou jestli existuje nějaká bylinná tinktura nebo směs, která by přirozeně podporovala erekci? Manžel s tím právě v poslední době má tak trochu problémy, tak jsem si říkala, že nějaké bylinky by na to snad mohly pomoct. Nikde jsem se o tom ale moc nedočetla. Kdyby nepomohly bylinky, tak nevím no. Dívala jsem se, že těch přípravků na podporu erekce je docela dost (např. kamagra), ale funguje to?


Reagovat
Anonymni 26.04.21

No, my jsme si právě také nějaké ty bylinky chtěli domu pořídit, ale vůbec se nám z toho nic nepodařilo a to jsme si chtěli i vypěstovat nějaké čaje… Nakonec jsme usoudili, že to asi raději přenecháme profesionálům, kteří to sem dováží a to konkrétně těmto zde – https://www.milota.com/…traviny-8695 , takže příště raději experimentovat nebudeme :)


Reagovat
Anonymni 27.04.21

Ahojky, já jsem taky nováček, co se týče pěstování bylinek a vlastně celkově pěstování, ale jestli ti něco mohu doporučit, tak určitě tady/ , najdeš tam odpověď snad na jakoukoli svou otázku, je tam toho plno a nudit se nebudeš, než to všechno přečteš, tak to bude další rok :D.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.