Diskuze

Pokojové rostliny

Pěstování Klivie a zálivka


CTHONY 20.06.13
Pěstuji pokojové rostliny mimo jiné Klivii, ačkoliv ji pravidelně zalívám stále ji usychají některé listy (čím více vody tím rychleji) a nevím proč. Může mi někdo omoci a poradit s pěstováním. Díky.
Reagovat
Re: CTHONY | Olna11 01.08.14
Potíž bude právě v tom zalévání. Klivii stačí zalévat 1x týdně do misky a jen trochu shora. Když jednou vynecháte (např. dovolená) nic se nestane. Od listopadu rostlinu přemístit do chladnější ale světlé místnosti a zalévat už je trochu shora cca jednou za tři týdny. V únoru přemístit zpět a začít zalévat zase pravidelně. Jakmile se objeví květní stvol, přihnojovat hnojivem na květ.
Reagovat
emilka12 20.06.13
Já bych ji moc nezalívala. Když si nevím rady ze zálivkou tak zvednu květník a když je lehký tak přidám vodu. A přesazuji tak že uříznu na jaro asi dva centimetry kořenu, přisypu hlínu a dám do původního květináče. Moje měla tři květy a mateční rostlina má dva výhony a je jim spolu dobře.

*Příspěvek upraven 24.06.13 v 21:49*
Reagovat
CTHONY 24.06.13
No upřímě já to "pěstuji" v normálním škopku (poměrně velká bezodtoká nádoba), mám jich tam asi 5 rostlin (plno) a prosklaným velkým oknem - zalívám každý druhý den. Letos normálně vykvetla a po vykvetení začaly spodní listy usychat, tak mě napadlo, že té vody má možno moc nebo málo. ale hlína nahoře je dobrá, tak nevím důvod.
Reagovat
Re: CTHONY | Olna11 01.08.14
Klivie pěstuji přes 40 let. NIKDY (!) jsem nemusela odstraňovat suché listy, protože žádné neuschly. V současné době mám 11 klivií, 8 jich kvetlo, tři jsou ještě mladé. Všechny mají krásné, zdravé listy. Zalévám od jara do podzimu 1x týdně do misky a trochu shora. Od listopadu do února přemístím do chladnějšího prostředí (kde se netopí) a zálévám jen shora (málo, jen aby nevyschnul kořenový bal) jednou za 2-3 týdny. V únoru vrátím na původní místo a zvyšuji postupně zálivku.
Reagovat
emilka12 24.06.13
To bude tou vodou. Já ji zalévám asi za tyden a to ji mám na jižním okně.
Reagovat
emilka12 24.06.13
To bude tou vodou. Já ji zalévám asi za tyden a to ji mám na jižním okně.
Reagovat
Ouřadová Helena 02.04.16
Mám pěknou klivii, ale květ je vždy mezi listy, nevytáhne stvol mahoru. Poraďtě mě, čím to může být. Děkuji za radu.
Reagovat