Diskuze

Zelenina

pěstování kukuřice


petula-30
23.04.10
Dobrý den.Prosím někoho o radu.Snažím se pěstovat kukuřici. nevýhoda je ,že je tu vysoká nadmořská výška, tak váhám zda ji dát ven na záhon a nebo raději do skleníku. diky petra .z karlo.kraj

buliznik
23.04.10
Jedině na záhon,jsme sice jen ve výšce cca.3oom,ale každý rok dosahuje výšky 2.metry,je na slunečném místě a hodně zalévám.At se daří!!!!

Jura007
23.04.10
No, pro kukuřici je vysoká nadmořská výška tak 900 metrů..... Důležitější je, kam je pozemek natočený, aby rostlinky sbíraly hodně sluníčka - a taky dostatek vody. Je to do jisté míry žíznivá rostlina...

petula-30
23.04.10
tak to jsem rada. s radosti se do toho pustim.(tedy az prijde spravny cas). moc dekuji a at to roste

fidla
23.04.10
jeste si zkus vybrat "odrudu" vhodnou pro vasi oblast,pokud budes mit tu moznost. urcite se zadari

Jura007
23.04.10
Kukuřice pochází stejně jako rajčata a brambory z oblasti jižního Mexika, Hondurasu a Guatemaly - z oblasti říší Mayů a Aztéků. Tam roste v nadmořské výšce srovnatelné u nás s Českomoravskou vrchovinou. Jenže tam je o hodně tepleji. Proto ji u nás tlačili spíš do nížin. Ale vidím to tak, že jí dopřát dostatek sluníčka, aby ji pokud možno nesužoval studený vítr - aspoň trošku chráněný pozemek - a ta voda a mělo by to být O.K.

buliznik
23.04.10
Já pěstuji kukuřici cukrovou,ale nevím jestli je to oficiální název.Je velmi sladká a štavnatá.

fidla
23.04.10
Jasne, ale v ramci cukrovych kukuric existuje velky vyber hybridu s rozdilnou ranosti (krome dalsich parametru, ktere te v ramci zahradkareni nemusi trapit)
Netusim, jakou mate nadm.vysku, ale obecne cim vyse, tim ranejsi hybrid je vhodny. zajdi si do zahradkarskeho obchodu, urcite ti pomohou vybrat

buliznik
23.04.10
Už ji pěstuji několik let a zatím úspěšně v nadm.výšce cca. 3oom.Díky.

buliznik
03.05.10
Tak jsem vysela kukuřici,at se jí daří jako každoročně.

Paprika Nejlepší
26.04.11
Už taky zasazená ,, a ještě mám něco naklíčení a potom šup do hlíny tak zdarrrr

Paprika Nejlepší
26.04.11
Už taky zasazená ,, a ještě mám něco naklíčení a potom šup do hlíny tak zdarrrr

buliznik
26.04.11
tak at se vám daří!

kukuřic
21.09.11
V jedné knížce plné rad zahrádkářům, jsem našel zajímavý nápad. Pěstovat kukuřici a pnoucí fazoli společně. Fazole svými hlízkami na kořenech budou dodávat kukuřicím dusík a kukuřice fazolím oporu. Domníván se, že se jedná o velmi zajímavý nápad, který stojí za vyzkoušení.

60
21.09.11
Tak to se mi líbí,taky to skusím,díky za radu

Radka75
14.10.11
máte někdo vyzkoušenou odrůdu cukrové kukuřice? nám se vůbec nedaří jí pěstovat. Letos jsme to zkusili i ve skleníku, ale bylo tak 6 klasů pěkných a sladkých a zbytek skoro bez zrníček (špatné opylování). Tak chci příští rok dát ven.

buliznik
14.10.11
já vám asi moc neporadím,ale já ji pěstuji jenom venku-na jižní straně,ale nechám si vždy svá semena,takže název si nepamatuji.

zuzir
23.12.11
Ahoj, já ji pěstuji úspěšně několik let, teda cukrovou kukuřici. Původně jsem si koupila semínka a vysela je. Teď několik let po sobě ji pěstuji z vypěstovaných semínek. Pěstuji ji ji v podkrkonoší v n.v. 460.n.m,. ale JZĎácí tu pěstují ty svoje GM kukuřice s velkým úspěchem. Taky já mám velice slušnou úrodu, cukrovou kukuřicí máme tradičně narvaný mražák. Určitě to chce respektovat její přirozené nároky, t.j. vysévat ji na políčko, dobřre vyhnojené a taky hodně vody.
P.S. políčko je několik řádků, určitě víc než 2.....

hans68
06.07.14
Ahoj, nasadil jsem letos poprvé cukrovou kukuřici. Krásně roste, ale u spodku vyrůstají u každé minimálně dva další výhony. Nevím co s tím. Já si myslím, že bych je měl ulomit a nechat jen ten původní výhon. Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?
Díky.

hans68
06.07.14
Ahoj, nasadil jsem letos poprvé cukrovou kukuřici. Krásně roste, ale u spodku vyrůstají u každé minimálně dva další výhony. Nevím co s tím. Já si myslím, že bych je měl ulomit a nechat jen ten původní výhon. Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?
Díky.

pckop
06.07.14
Já je ponechávám. Občas i na nich dorostou palice, sice značně menší, ale jsou.

hans68
07.07.14
Díky, ty větší boční výhony teda ponechám.

IMD
28.04.15
Dobrý den,

pro ochranu kukuřice před bzunkou ječnou jsou výborná dravá háďátka, proto bych doporučil víc než moření a insekticidy tuto metodu. Je pravda, že kukuřice, je už natolik přešlechtěna, že neuvolňuje tolik aromatických látek při poškození a háďátka si při napadení tolik nepřivolá, ale i tak si myslím, že je to jeden z alternativních směrů, nechceme-li tolik užívat insekticidy.

S pozdravem

Ing. Martin Dokoupil

magdaléna 17
06.05.15
Dobrý den.. Letos jsem poprvé zasadila kukuřici cukrovou,, zasadila jsem v polovině dubna.. Kdy začne vylézat??? Ještě není nic vidět... Nezasadila jsem brzy,, nebo pozdě?? jsem zvědavá jestli vůbec něco vyleze..

Dr.Alexander Fitz,Dr.h.c.
26.07.15
Mam kukuřidci vysokou 2 merty.Mam dotaz, mam ponechat květenství na vtcholu kukuřice nebo mam je odstranit, aby síla šla do plodu.??
děkuji za radu.

Inge Nováková
11.02.16
Cukovú kukuricu pestujem už pár rokov v nadmorskej výške asi 450m. Niekedy si v skleníku predpestujem priesady, lebo keď je dám priamo do pôdy-minulý rok, tak vyše polovicu zožrali myši. Ale aj tak som mala ju pekne vysoku s kláskami 2 - 3 ks na jednej rastline. Kopcujem ju a výdatne hnojím z počiatku, aby sa vytiahla a potom už len polievam taktiež výdatne keď tvorí klasy a je sucho. Tento rok si chcem vypestovať priesady a až v druhej polovici mája ju dať von. Používam Andreu, tento rok som prikúpila Alenu F1. Chcem povz budiť všetkých, skúste to, oplatí sa. Ale dávajte ju do bloku, aby sa navzájom lepšie opelila. Alebo viacej riadkov za sebou.

Pro přidání příspěvku se přihlašte.