Diskuze

Zelenina

Pěstování lilku


JanaKonecna 01.09.16

Dobrý den, ráda bych se zeptala na zkušenosti s pěstováním lilku. Dočetla jsem se na http://www.konev.cz/rostliny/lilek/ , že nejvhodnější je lilek pěstovat ve skleníku. Avšak mě ani v tom skleníku nejde. Vytvoří se velká rostlina, ale bez plodů a pak postupně žloutne. Nevíte někdo, kde je chyba?


Reagovat
Anonymni 12.08.21

Lilek je skvělá zelenina. Dá se vařit a smažit, grilovat a péct. Strašně ráda ho používám v kuchyni. Hlavně to není energeticky náročné a vždy se dá udělat na jiný způsob. Dělám ráda to, že vezmu litinový hrnec, vymažu ho olivovým olejem, vrstvu lilku, vrstvu sýra a pak i třeba jinou zeleninu např. brambory a takhle skládám pořád dokola a pak to celé šoupnu do trouby lahůdka.


Reagovat
Anonymni 22.01.22

Lilek taky miluju. Doma ho teda bohužel nepěstujeme, ale čas od času ho koupím. Asi nejraději ho mám grilovaný. Právě bez grilovaného lilku bych si letní grilovačku snad ani nedokázala představit. Trochu mě mrzí, že minulé léto jsme moc negrilovali, protože náš gril bohužel nefunguje. Bavili jsme se s manželem ale, že bychom letos koupili nějaký nový a lepší. Manželovi se prý hodně líbí grily na dřevěné uhlí. Předtím jsme měli plynový a pořád s ním byly nějaké problémy.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.