Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Pěstování Phoenixu


mína77 05.04.10

Ahoj, potřebovala bych poradit s pěstováním Phoenixu. Mám ho asi 3 roky, vždy když je přes jaro a léto venku tak se mu daří báječně, ale jakmile ho vezmu na zimu domu tak to je konec. Listy mu začínají schnout, takže odspoda je už pěkně odrbaný jak ty suché listy pořád odstříhávám. Letošní zima byla úplný průser, i nové listy které lezly tak už byli oschlé. Takže z palmy je pěkný koště :-( , snad se venku ještě zberchá. Nevíte co můžu dělat špatně?


Reagovat
nozu 05.04.10

a kde bydlíte? v domě nebo paneláku? podle mě má příliš suchý vzduch. mě se u palem hodně osvědčilo rosit ob den vodou. pak byly super.


Reagovat
mína77 05.04.10

Bydlíme v rodinném domku, tak já to zkusim, snad se to zlepší.


Reagovat
nozu 05.04.10

a máš ty listy suché od konečků a nebo se ti dělají suché fleky třeba uprostřed listů? já měla takové suché fleky na draceně a byla to nějaká houbová choroba. jediné co na to zabralo bylo ostříhat všechny takto napadené listy… ale zusila bych to nejdřív s tím rosením a možná teď na jaře i přihnojit. a ještě mě napadá, jestli nepotřebuje přesadit.


Reagovat
mína77 05.04.10

přesadit asi ne, větší květináč už asi neexistuje. A přesazovala jsem ji předminulý rok. A ty listy schnou celé. V zimě se mi tedy zdálo jakoby na nich byli takový tmavý flíčky.


Reagovat
jahulka 11.06.10

Tipla bych na suchý vzduch, v zimě to chce nižší teploty a menší zálivku. Jestli je přes zimu v obýváku, tak se musí rosit a rosit nebo dát vedle misku s vodou. Černé flíčky by mohly značit hnilobu, ale ta většinou začíná od stonku a rostlina se z ní ne vždy vzpamatuje. Nebo by se mohlo jednat o čerň, ale ta se vyskytuje při napadení mšicemi. :wink:


Reagovat
Rade91 17.08.11

Phoenix canariensis, dactylifera, theophrastii a sylvestris (první dva zmiňované jsou ty nejběžnější) vždy zimovat při omezené zálivce při teplotách od 0 do 15°C. Phoenix roebelenii, rupicola a reclinata jsou tropické, takže vyhovuje zimování při teplotách nad 15°C.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.