Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Pěstování Phoenixu


mína77
05.04.10
Ahoj, potřebovala bych poradit s pěstováním Phoenixu. Mám ho asi 3 roky, vždy když je přes jaro a léto venku tak se mu daří báječně, ale jakmile ho vezmu na zimu domu tak to je konec. Listy mu začínají schnout, takže odspoda je už pěkně odrbaný jak ty suché listy pořád odstříhávám. Letošní zima byla úplný průser, i nové listy které lezly tak už byli oschlé. Takže z palmy je pěkný koště :-( , snad se venku ještě zberchá. Nevíte co můžu dělat špatně?

nozu
05.04.10
a kde bydlíte? v domě nebo paneláku? podle mě má příliš suchý vzduch. mě se u palem hodně osvědčilo rosit ob den vodou. pak byly super.

mína77
05.04.10
Bydlíme v rodinném domku, tak já to zkusim, snad se to zlepší.

nozu
05.04.10
a máš ty listy suché od konečků a nebo se ti dělají suché fleky třeba uprostřed listů? já měla takové suché fleky na draceně a byla to nějaká houbová choroba. jediné co na to zabralo bylo ostříhat všechny takto napadené listy...
ale zusila bych to nejdřív s tím rosením a možná teď na jaře i přihnojit. a ještě mě napadá, jestli nepotřebuje přesadit.

mína77
05.04.10
přesadit asi ne, větší květináč už asi neexistuje. A přesazovala jsem ji předminulý rok. A ty listy schnou celé. V zimě se mi tedy zdálo jakoby na nich byli takový tmavý flíčky.

jahulka
11.06.10
Tipla bych na suchý vzduch, v zimě to chce nižší teploty a menší zálivku. Jestli je přes zimu v obýváku, tak se musí rosit a rosit nebo dát vedle misku s vodou. Černé flíčky by mohly značit hnilobu, ale ta většinou začíná od stonku a rostlina se z ní ne vždy vzpamatuje. Nebo by se mohlo jednat o čerň, ale ta se vyskytuje při napadení mšicemi. :wink:

Rade91
17.08.11
Phoenix canariensis, dactylifera, theophrastii a sylvestris (první dva zmiňované jsou ty nejběžnější) vždy zimovat při omezené zálivce při teplotách od 0 do 15°C. Phoenix roebelenii, rupicola a reclinata jsou tropické, takže vyhovuje zimování při teplotách nad 15°C.

Pro přidání příspěvku se přihlašte.