Diskuze

Tipy na zkrášlení zahrady /dekorace

Pěstování pro začátečníky


Anonymni 19.04.07

Ahojky, potřebuji rady od zkušených zahrádkářek.

Přestěhovali jsme se do domku, kde bydlíme s manželovou babičkou.Ona si na zahradě pěstuje svůj mišmaš kytek a zeleniny a já bych si někde chtěla udělat svoje organizované záhonky, ale nevím o pěstování kytek nic, takže nevím jestli se za života babičky k něčemu odhodlám.

Ale moc bych chtěla a tak potřebuju vyzbrojit informacema.Chci si zde na:,–(it hlavně kytky,takže: RUŽE- kdy je koupit a dát do země TULIPÁNY A NARCISKY- to vím,že se cibulky dávají do země na podzim,ale jak hluboko atd. NĚJAKÉ LETNIČKY A TRVALKY – zkrátka, abych měla od jara až do podzimu rozkvetlou zhradu,tak poraďte co koupit a jak s tím naložit.

Pokud se neodhodlám vtrhnout na společnou zahradu(s těma kytkama,jinak tam samo chodím),tak máme k bytu terasu směrovanou na jihozápad, takže od oběda až od večera tam pěkně peče.Poraďte mi co bych popř. mohla pěstovat tam v květináčích a jiných nádobách.Napadla mě jen nějaká zakrslá slunečnice.

mám dotazů moc,takže se možná nebude nikomu chtít vše vypisovat, tak mi kdyžtak hoďte nějaký odkaz,kde bych si o tom mohla něco přečíst.Hlavně něco pro úplný začátečníky.

Díky moc


Reagovat
Re: Anonymni | RadkaJim 27.05.13

Zdravím, potřebovala bych poradit. Bydlíme v nové zástavbě, u silnice máme postavený plot z bednění + bílé plaňky. Mezi tímto plotem a silnicí je kus trávy (spíš plevele) a na ten bych ráda něco vysázela, ale nevím, co. Chci něco pěkného, efektního, nenáročného na údržbu a finance ;) Aby to nebylo moc vysoké (max 50cm) a nevadilo, kdyby to výjimečně počůral nějaký pes. ;) Pás je široký cca 60cm, na délku má asi 20m.

Děkuji


Reagovat
Valentine 19.04.07

Omlouvám se za anonym,napřihlášená Valentine


Reagovat
Lesina 19.04.07

Ahoj, jsem v podobné situaci, přestěhovali jsme z města na vesnici a začínám řádit na zahradě. Už jsme zjistili, že je tu kolem domu hódně nekvalitní zem, ale snad se nám to podaří zkultivovat. Budeme zakládat kompost, zakládáme záhony – jen jsem omezená těhotenstvím rýč i krumpáč mám zakázaný…

Neuvažovala jsi o bylinkové zahrádce? Tu bych si chtěla založit jako první, máme rádi jak bylinky na vaření, tak na čaj (a na mátu na mojito taky ;))

Na všechno ostatní je relativně čas, stejně se většina dává ven až v půlce května… Teda já mám už většinu venku, ale to je tím, že jsem tak natěšená a riskuju, že mi to zmrzne :)

Lesina


Reagovat
Valentine 19.04.07

No vidíš, bylinky jsem tam zapomněla napsat.Ty chci samozřejmě taky. :)

Babička má svoje a tak ty mi je blbý dávat někde vedle,tak mě napadlo,že bych si je pěstovala doma za oknem v květináčích.Jde to?Jako zasít do květináčů a průběžně je ořezávat? A jak dlouho by mi takhle vydrželi růst?A co na té superslunečné terase,tam by pěstovat nešly?Asi by tím horkem uschly,co? :(

No já mám dotazy,fakt jako pako. :oops:

Kdybysme měli zahradu jen pro sebe,tak se do toho pustím metodou pokus-omyl,ale takhle jsem z té babičky trošku mimo.

A taky jsem letos „omezená těhotenstvím“ a rozlítaným batoletem k tomu. :D


Reagovat
Šafi 19.04.07

Ahoj holky, velká zahradnice nejsem, ale už se o to pokouším asi třetím rokem. Zkusím trochu něco odpovědět. Takže na balkon (terasu) můžeš dát třeba oleandr (aspoň mi ho tam máme a kráásně kvete), durmány neboli andělské trumpety (ale jsou jedovaté – bacha na děti!), máme tam i dosny neboli canny, ale vše zalívat!!! Známá měla na balkoně i pár rajčat nebo třeba truhlíkové jahody. Semínka se sejou tak od teď do té půlky května (sousedka to tam má už teda nějakou dobu, ale měla to přikrytý netkanou textilií, aby to nezmrzlo) Některý věci si seju doma už v zimě a teď jsem to dala do skleníku (letos jsme ho koupili, tak jsem zvědavá na úrodu :) ) – př. saláty, okurky, papriky, rajčata nebo kedlubny ven… Bylinky jsem sela letos poprvé, protože zahradu postupně upravujeme k obrazu svému. Taky jsme letos konečně udělali květinový záhonek, tak uvidíme, jak nám to pokvete. A ještě jsem si vzpomněla – seju v zimě semínka petúnií, a pak nááádherně kvetou v truhlíkách na oknech. Je teda hrozná práce je rozsazovat, ale když si vzpomenu, jak jsou sazeničky šíííleně drahý, tak se do toho zase pustím. A hlavně krásně kvetou celé léto, mám tím obskládaný všechny okna. A většinu máme na JZ, takže tam taky pořádně peče – jenom je zase potřeba každý den zalívat. Tak co jsem si vzpomněla, tak jsem napsala. Kdyby ještě něco, klidně pište dál :) Šafi


Reagovat
Handah 19.04.07

Ahoj, moc zkušeností taky nemám, balkon máme na jihovýchod, pořádně tam peče sluníčko. Daří se tam petúniím (ovšem nemají vůbec rády vítr a déšť a ten chodí většinou od západu) , muškátům a ostatním převislovkám. Zakrslou slunečnici jsem měla a hned první den nám ji slunce spálilo :?

Na záhonku mám nějaké trvalky (názvy nevím :oops: ), tulipány a narcisky – cibulky v zemi přes zimu nechávám, takže práce s nimi žádná :) Na jaře sázím mečíky (teď někdy) – ty na zimu vytahuji a po mrazících na:,–(ím předpěstované plnokvěté jiřinky – mají spustu barev a mám je ráda i ve váze. Toť vše :wink:


Reagovat
LenkaN26 26.04.07

Ahoj holky,

já jsem taky amatér, ale co se týká bylinek mám úspěchy. Mátu a meduňku stačí vysít ze semínka a nádherně se rozrůstá. Libeček jsem si koupila v sazeničce a roste jak blázen. Pažitku stačí koupit v kelímku v zelenině a dát ji do země. Rozmarýna zimu nevydrží takže je lepší ji mít v květináči nebo ji na zimu vytáhnout. Na podzim jsem sázela krokusy, narcisy, tulipány a hyacinty a vše se ujalo bez problémů. Cibulky by se měli sázet kořínkem dolů a 7 –15 cm podle velikosti cibulky. Co se týká letniček tak super jsou astry, dávám je rovnou do země a posléze roze:,–(ím, daří se jim výborně. Letos zkouším ještě slaměnky a koukol. Skoro bych zapoměla na slunečnice, těm se fakt daří a míváme je kolem 2,5 metru, ale letos jsem koupila semínka i nějakých nižších.

Lenka


Reagovat
Anonymni 17.04.20

dobry den úporadi mi nekdo dobre hnojivo na canny dekuji


Reagovat
Anonymni 01.10.21

Já jsem si vydupala, že na zahradě chci mít záhon bylinek. Manžílek byl trošku proti, protože se mu nelíbí objíždět záhon při sekání trávy, ale já jen tak neustoupím. No bylo to složité začátky. Nejprve jsem musela pejskovi vysvětlit, že tam nesmí běhat aby něco neponičil. No snad to bude jen lepší.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.