Diskuze

Bylinky a koření

Pěstování stévie


devilscat 05.07.14

Zdravím, letos jsem zkusila zasadit stévii, mám 6 rostlinek a ráda bych se zeptala, jak se pěstuje? Jedna z nich už má asi 20cm a nevím, jestli se taky musí ´oždibovat´? Může mi někdo, prosím, poradit? Děkuji :dance:


Reagovat
vaclv 14.12.15

Postupně mi „chcípe“ větev po větvi a už má poslední větvičku. Nevím si rady co s ní je a jak ji zachránit. :? Kdo mi poradí?…


Reagovat
pucek 16.12.15

Já jí měla donedávna krásnou i chtěla kvést, ale to jsem zaštípla. Pak začla vadnout a já si všimla mušek-smutnic. Jejích larvy užírají kořínky a rostlina hyne. Jsou tam kde je trvale vlhká půda, takže omezit zálivku a babská rada-napíchat do květináče sirky hlavičkou dolů. Já mám malý, dala jsem 4. Uvidím 8o


Reagovat
Re: pucek | vaclv 16.12.15

[citace] @pucek píše: no, kořínky mohou být napadeny, ale mušky jsem nepozoroval. Asi už je pozdě, uvadla poslední větvička. Zkusím ještě přesadit…


Reagovat
vaclv 16.12.15

Teď jsem, našel toto: http://www.jaroslavmachacek.com/…ojovana.html


Reagovat
pucek 16.12.15

Mám i lepovou desku ale ta pochytá dospělé, larvy ne. S tím pískem jsem taky někde četla. Dokonce i ten česnek mám na povrchu, po třech dnech nejsou mušky vidět. To teda asi váš problém není, možná nechce přes zimu tolik zalévat. Zůstal vám aspoň kmínek? třeba obrazí :kytka:


Reagovat
Re: pucek | vaclv 16.12.15

Kmínek je právě nějakej suchej? Jen ta zvadlá větvička vypadá ještě trochu živě. Vyměnil jsem komplet zeminu, kořeny jsem pořádně vyčistil a promyl ( i pod vodovodem), tak uvidíme.. Zkouším ji rozmnožit z konců větviček – ještě než pochcípala, ale taky se to moc nedaří. Jedna nebo dvě zatím vypadají, že snad?


Reagovat
pucek 16.12.15

Jasně-hokus pokus, já jsem na tom stejně. Ale kmínek mám zelený, tak je naděje. Držím palce :mavam:


Reagovat
Re: pucek | vaclv 16.12.15

Kdyžtak – pošlete meila, napíšem si, jak to vypadá ;) ***@tiscali.cz

Editace adminem 21.12.2015 – odstranění kontaktu


Reagovat
Re: vaclv | vaclv 07.01.16

[citace] @vaclv píše: Kdyžtak – pošlete meila, napíšem si, jak to vypadá ;) ***@tiscali.cz

Editace adminem 21.12.2015 – odstranění kontaktu [/citace]

a dostane ten kontakt alespoň „pucek“? Nevím, co Vám tam vadí?? To je snad moje záležitost, zda ho dám veřejně…


Reagovat
Re: vaclv | Admin Konev.cz 11.01.16

[citace] @vaclv píše: a dostane ten kontakt alespoň „pucek“? Nevím, co Vám tam vadí?? To je snad moje záležitost, zda ho dám veřejně… [/citace]

Dobrý den,

soukromé kontakty v diskusích nepovolujeme. S ostatními uživateli můžete pohodlně komunikovat prostřednictvím soukromých zpráv. Ty mohou využívat všichni registrovaní uživatelé.

Zdravím :kytka: adminka Eliška


Reagovat
pucek 16.12.15

Ok. :)


Reagovat
rostlinky.cz 07.01.16

Stévie není náročná na pěstování, pokud víte jak na to. Zásadou číslo 1 je listy na slunci, „nohy“ ve vlhku. Má ráda slunce, propustnou půdu a pravidelné zavlažování, protože má mělký kořenový systém. Na jaře, když už nehrozí mrazíky, ji můžete vysadit do zahrady. Samozřejmě tomu předchází otužování a přivykání na slunce. Vydrží i polostín, ale rostlina už není tak silná a kompaktní. V našich podmínkách nepřežije venku zimu, proto před příchodem mrazu ji vyjmeme z půdy a pěstujeme v květináči při teplotě asi 5 – 10 stupňů a občas zaléváme. Rozmnožuje se na jaře dělením trsu nebo řízkováním.


Reagovat
Re: rostlinky.cz | vaclv 07.01.16

[citace] @rostlinky.cz píše: Stévie není náročná na pěstování, pokud víte jak na to. Zásadou číslo 1 je listy na slunci, „nohy“ ve vlhku. Má ráda slunce, propustnou půdu a pravidelné zavlažování, protože má mělký kořenový systém. Na jaře, když už nehrozí mrazíky, ji můžete vysadit do zahrady. Samozřejmě tomu předchází otužování a přivykání na slunce. Vydrží i polostín, ale rostlina už není tak silná a kompaktní. V našich podmínkách nepřežije venku zimu, proto před příchodem mrazu ji vyjmeme z půdy a pěstujeme v květináči při teplotě asi 5 – 10 stupňů a občas zaléváme. Rozmnožuje se na jaře dělením trsu nebo řízkováním. [/citace] To je hezký, že citujkete návody – ale co s ní, když pochcípala – je nějaká možnost, že ješte „odrazí“?


Reagovat
Anonymni 07.03.20

Musím se přiznat, že stevii na slazení používám už nějakou dobu. Může za to hlavně to, že se u mě začala projevovat tzv. diabetická noha, viz https://www.biomag.cz/…eticka-noha/ díky čemuž se musím teď klasickému cukru vyhýbat. Je ale pravda, že nad pěstováním stevie jsem nikdy nepřemýšlela. Jak tak koukám, tak to ale nebude až tak složité. Možná to vyzkouším, díky za rady.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.