Diskuze

Tropické okrasné rostliny

Pěstování vánoční hvězdy


Eliška 03.12.08

Poradíte mi? Koupila jsem si vánoční hvězdu a druhý den začala stáčet spodní zelené listy a postupně jí schnou a opadávají. Horní červené a nové mladé rostou zatím ok. Má radši vlhko, nebo sucho? Nemám zkušenosti :oops:


Reagovat
janinkaz 03.12.08

Já ti teda moc neporadím. Mám ji každý rok tak 5 týdnů před Vánocema a skoro vždycky ji musím koupit znovu na Vánoce :lol: Mám ji na stole při teplotě 22,5 stupně. Zalívám ji když už má suchou hlínu, a taky jí semtam odpadnou listy. Mě se teda nekroutí, ale jakoby ztratí tu tuhost, změknou a odpadnou :roll:


Reagovat
Vlastička 03.12.08

Ahojky, našla jsem v knize toto: V průběhu růstu a za květů udržujte zeminu dostatečně vlhkou. Zalévejte 2× týdně, vrchem, a nikdy nenechte rostlinu vyschnout. A když listy žlutnou a začínají opadávat. – příliš teplo a sucho i příliš temno. Pravidelně zalívejte a postřikujte a udržujte na světlém místě. Snad ti to trochu pomůže.


Reagovat
Vlastička 03.12.08

A ještě jsem se dočetla, že mají byt při teplotě od 12°C do 21°C – při zbarvení. V ostatní době snesou i nižší teploty. Po odkvětu se mají zalévat jen jednou týdně.


Reagovat
Eliška 03.12.08

Sucho určitě nemá, ale zalévala jsem do misky, tak díky za tip. Nemůže jí vadit taky přelití? Když jsem ji koupila, byla dost mokrá, tak jsem po mírném vyschnutí zase hned dost zalila. A poputuje ze stolu na okno :) Jste moc hodné!


Reagovat
Re: Eliška | Zdenka Přitasilová 10.02.15

:D ahoj moje teta má již dlouho hvězdici zalivá ji jednou týdně má jí moc hezkou přesadí jí jednou za dva roky do většího. Přes léto jí chrání před sluncem já jí mám většinou do srpna pak zapomenu a je prýč letos ale jí mám a doufám že ji budu mít až do vánoc má zelené listy sice ale já jí skusím opatrovat jako teta. ahojjjjjjjjjj :srdce:


Reagovat
janinkaz 03.12.08

Taky díky za tip. Já jí teda na tom stole nechám, ale častěji zaliju. Nečekám od ní, že dlouho vydrží, ale aspoň přes ty svátky by mohla :D


Reagovat
Handah 03.12.08

Ahoj,

posledně jsem byla v květince, paní kupovala ván. hvězdu a květinářka jí říkala, že pokud začne vadnout a stáčet listy, okamžitě přestat zalívat, jinak chcípne. Prý nesnese přelití a platí u ní, že při vadnutí nezalívat.

Takže možná vím konečně důvod, proč i u nás se nikdy nedožila Vánoc :twisted:


Reagovat
leila 03.12.08

Ahoj, já nemám s pěstováním žádný zkušenosti,a le vím že Vánoční hvězda je jedovatá pro děti. To jen kdyby to náhodou někdo nevěděl, tak s ní radši výš :wink:


Reagovat
janinkaz 03.12.08

Leilo, to je jediný, co o hvězdě vím :lol: Jaké má potřeby ale každý rok jen tuším :lol:


Reagovat
Ariana 03.12.08

Eliško, já mám 4 hvězdy a z toho 3 už několik let. Mám je v ložnici na okně, kde je opravdu kosa, protože v ložnici netopíme a ještě na ně 2× denně otevřu okno. :D Přes zimu v teple zajdou velmi rychle. Zalévám je většinou jen do misky a hodně. Tak 2× týdně. Přes léto jsou na tomtéž okně, ale to na ně pálí sluníčko z jihu. Zalévám je denně. O dovolené jsem je dala daleko od okna a zalila je opravdu hodně. Vydržely to celý týden. Jsou krásné celý rok. Od jara do podzimu zelené a teď mi nádherně zčervenaly a kvetou. Známkou toho, že mají žízeň je to, že začnou ochabovat listy a pak opadají. Ale dokážou se úžasně zregenerovat a dobře se množí řízkováním. Dřív mi taky chípaly, ale od té doby, co to praktikuju takto, se jim daří. Jednu jsem si za:,–(ila i v práci a i tam mi roste moc hezky. I když tam má o něco tepleji. Takže takhle je pěstuju já. A funguje to. :lol:


Reagovat
Handah 03.12.08

Hmm, tak to jsem z toho jelen 8O Je mi jasné, že letos to dopadne stejně :roll: :wink:


Reagovat
janinkaz 03.12.08

Ariano díky za opravdu odbornou odpověď :wink: Jdu ji zalít :wink:


Reagovat
Eliška 03.12.08

tak já jsem z toho taky jelen :lol: Tak buď ochabuje a opadává, ptž má žízeň a tudíž zalít. Nebo opadává a zalít se nesmí. Co si mám vybrat: 8O Tak nebude ani jedno a přestěhuju ji do ložnice na okno, kosa tam je taky. uvidíme a příští rok případně od začátku :D


Reagovat
capinka 03.12.08

Mne jeste pani v kvetinarstvi rikala, ze ta katka nesnasi pruvan! Dvakrat mi to zrduraznila, tak na tom mozna neco bude. Ale taky mi vzdycky zvadne…


Reagovat
Kikija 04.12.08

Tak jsem ji už šoupla na lepší místečko :lol:

Mě kytky moc nejdou, chcípne mi snad i umělá :roll: a vánoční hvězdy si u nás pomalu podávají dveře. Díky za tip :wink: snad se tahle Vánoc dožije


Reagovat
sovička 04.12.08

My jí doma říkáme vánoční kaktus (a jako s kaktusem s ní i zacházíme, je to myslím sukulent).Pova­žovala jsem ji vždycky za jednu z nejméně náročných rostlinek. Máme jich několik a ještě se nestalo, že by nějaký zvadnul a to opravdu nejsme žádní pěstitelé. Se zaléváním bych to opravdu nepřeháněla, spíš míň než přelívat. A teplotu raději nižší. Světla raději více. S průvanem nevím, u nás se za každého počasí alespoň jednou denně větrá a nevadí jí to, možná kdyby byla nonstop v průvanu, tak by jí to vadit začlo. V létě, když je více tepla a světla, tak jí rostou nové lístky a v zimě když je zima a tma, tak kvete. Vůbec jí nevadí, když je v místnosti, kde se ani v zimě netopí. Třeba u rodičů v mém starém pokojíku se zatopí pouze když jednou za dva až tři týdny přijedu na víkend na návštěvu a vyloženě jí to prospívá. Zalévat jednou za týden až dva týdny normální množství. Rozhodně nezalít dřív než stihne vstřebat starou zálivku. Když na ni se zalitím zapomenu, rozhodně jí to vadit nebude. Raději nechat týden suchou než přelitou. Množí se jednoduše, tak že ustřihnu pár lístků a zapíchnu je do nového květináče. To se nemá dělat jenom když kvete. U této rostliny bych řekla, že prostě platí, že čím méně si jí budete všímat, tím lépe se jí bude dařit… Byla to rostlina, od které jsem kdysi dávno ustřihla tři lístky a strčila je přítelovi, ten si je zapíchl do hlíny do květináče a dal v práci na okno. Nedělám si iluze o tom, že by se tam o ni bůhvíjak staral. Občas když si vzpomene, tak zalije. Když je na dovolené, tak má kytka smůlu, když je třeba měsíc na služebce, tak si při troše štěstí jednou všimne kolega a slituje se nad ní. Kytce se kupodivu docela daří, během dvou let se ze tří lístků stal malý keřík a poprvé vykvetl. Akorát když kvete, tak je trochu náchylná na změny, tak s ní trochu opatrněji.


Reagovat
Ariana 04.12.08

Jani, není to zrovna odborné ani podle knížek, ale takhle mi to už dlouho funguje. :lol:

Sovičko, Vánoční kaktus je něco jiného.

Hvězda

Kaktus

Je ještě Velikonoční kaktus

Mám doma ten Vánoční a taky mi úžasně kvete. :D


Reagovat
sovička 04.12.08

Jé pardon, beru zpět. Máte pravdu, dopletla jsem to. Vánoční kaktus je něco jiného. Vánoční růže a Vánoční hvězda je to samé. Beru to všechno zpět.


Reagovat
Bábina 09.05.11

Tak na radu lidí znalých ,na této stránce jsem tu mojí obr hvězdu ostříhala do hola.Já nevím,ale dala jsem jí podle vašich rad do stínu,zalévám jí minimálně a ona zase roste a roste .A co je nakrátko tak snad ještě víc.A to je problém všech mích květin.


Reagovat
jitulekadlecova 15.11.11

tak já nevím ted teda:D jednu sem měla a měla sem ji tři roky než mě odešla a dneska sem si koupila další. nádhernou růžovou. a tak chci aby mě vydržela a hledám info o tom jak ji pěstovat. hledám a hledám a všude se píše něco jiného.. takže ted ji mít na slunci nebo ve stínu??:D:D moc děkuji za odpovědi:)


Reagovat
buliznik 15.11.11

já už ji mám 4rok,přes léto jsem ji měla v chladu a měla méně světla,samozřejmě jsem ji hodně ostříhala,nyní ji mám v pokoji na světle,ale ne na slunci,zatím je zelená,ale ještě je čas než se začne červenat :lol: :palec:


Reagovat
Rada32 01.02.12

Ahojky lidičky,mě tu mojí hvězdu napadly svilušky :cert:, tak jsem jí dala postřik. Granulky jsem rozpustila a postříkala to. :P Snad to vydrží,mám pech buď to utopím, :| nebo usuším :(


Reagovat
kubikk 08.03.12

nám to vydrží celkem dlouho protože my ji máme bud na televizním stolku nebo na parapetu nad topením ale myslím že se ta rostlina tak jmenuje protože vydrží jen v zimě a pak uschne,možná to bude ono ale asi to má rádo teplo :dance: :nevim: :mrgreen:


Reagovat
Tropic 28.04.12

Něco málo o pěstování je na www.tropichukvaldy.cz


Reagovat
Ina Ulrichová 26.07.15

Dobrý den, moje vánoční hvězda kvete od konce ledna doposud, je to normální? Nyní jí začaly vadnout a opadávat zelené listy, můžu ji už sestříhat, nebo počkat, až shodí i červené listeny? A co potom, vzhledem k délce kvetení ji asi letos nemám zatemňovat a nutit ke kvetení opět na vánoce? Neměla by mít nějakou dobu klid? Je asi tříletá, zachránila jsem ji před vyhozením před 2 lety a tak se mi odměnila a nerada bych o ni přišla. Díky za všechny rady.


Reagovat
Re: Ina Ulrichová | pckop 26.07.15

Hvězdu nyní ostříhejte a přesaďte. Normálně pěstujte dál, jak jste zvyklá. Dělal jsem takto čtyři hvězdy minulý týden. Žádný odpočinek nelze, musí růst.


Reagovat
Re: pckop | emilka12 06.08.15

Moje se letní na balkoně na jihozápad. Velice ji ten upal svědčí ale je ve stínu


Reagovat
Gabriella 1 22.11.15

@emilka12 můžete mi prosím poradit co dělám špatně když moje hvězda nemá tmavé listy, a

le spíše světle zelené?


Reagovat
Re: Gabriella 1 | emilka12 23.11.15

Gab podívej se jestli není napadená, pak muže mít málo světla, já ji mám na okně. A nemít ji ve velkym květináči a taky mohla být málo hnojená :) :mavam:V tom malém květináči jsou tři kusy a na jaro je dám do trochu většího květináče :)


Reagovat
Gabriella 1 23.11.15

Moc děkuji zkusím to ;-) Ještě jsem ji neměla dva roky po sobě, tak snad mi i rozkvete.


Reagovat
Anonymni 21.09.22

Fantastic article. This is, in my opinion, one of the best posts ever written. Your work is excellent and inspiring. Thank you very much. usps tracking


Reagovat
Anonymni 29.11.22

Taky si každý rok kupuju vánoční hvězdu a mrzí mě, že mi nikdy moc dlouho nevydrží. Letos bych to konečně ráda zlomila, a tak shromažďuju tipy na to, jak ji správně pěstovat. Asi nejvíce informací k tomu jak vánoční hvězdu pěstovat jsem našla na https://homezin.cz/…ji-pestovani , tak snad to k něčemu bude.


Reagovat
Anonymni 26.12.22

Really no matter if someone doesn't be aware of after that its up to other users that they will help, so here it takes place 카지노사이트추천.


Reagovat
Anonymni 23.03.23

I'm so happy to finally find a post with what I want. 토토사이트모음 You have inspired me a lot. If you are satisfied, please visit my website and leave your feedback.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.