Diskuze

Zelenina

Pěstování vzhůru nohama

zajda2000
13.04.10
Ahoj,

máte zkušenosti s pěstováním vzhůru nohama? Vím, že takto jdou třeba rajčata. Docela rádi bysme to zkusili... :-)

Máte nějaké rady na co je potřeba dávat pozor nebo tip na další zeleninu, která jde takhle zasadit?
[* bluekey.merrifieldgardencenter.com *]

Linda1
13.04.10
Zajímavé, taky by mě zajímalo :wink:

Anonymní
28.08.10
v podstate sa dá pestovať všetko zajda2000 dole hlavou, ale pozor na brokolicu! ani s kapustou moc radosti neurobíš. ale paprikám rajčinám a koreňovej zelenine sa veľmi darí.a má to výhody voda steká priamo ku koreňom, rastlina je lepšie chránená proti pliesňam a podobne.ale tú nádobu zaves na háčik , a dobré je aby nádoba mala dierky, veľmi dôležité!dúfam že som trochu pomohol :wink: , a prajem veľa úspechov a ked sa ešte cheš na niečo opýtať stačí napísať. pošli sem potom fotky ako si dopadla :-)

georg
26.09.10
[citace]
**Anonymní** píše:
v podstate sa dá pestovať všetko zajda2000 dole hlavou, ale pozor na brokolicu! ani s kapustou moc radosti neurobíš. ale paprikám rajčinám a koreňovej zelenine sa veľmi darí.a má to výhody voda steká priamo ku koreňom, rastlina je lepšie chránená proti pliesňam a podobne.ale tú nádobu zaves na háčik , a dobré je aby nádoba mala dierky, veľmi dôležité!dúfam že som trochu pomohol :wink: , a prajem veľa úspechov a ked sa ešte cheš na niečo opýtať stačí napísať. pošli sem potom fotky ako si dopadla :-)
[/citace]

georg
26.09.10
prvni příspěvek byl omyl ,ale teď bych měl dotaz ,jak sevlastně pěstování vzhůru nohama provádi. Je to něco , co neznám a rád bych se přiučil. Dík za poučení.

lukass1
30.09.10
Georg pestovanie hore nohami má svoje čaro z nasledujúcih dôvodov: 1. Rastlinu škodcovia napadajú veľmi málo.2. voda lepšie steká ku koreňom.3. je lepšie prevzdušnená.A ako na to? Potrebuješ len semená vodu, hnojivo, kvetináč hĺbka aj šírka podľa toho čo chceš sadiť a niečo na zavesenie. Ale strukoviny neodporúčam, lebo hrach nie je náročný ale keď by si chcel veľké množstvo treba aj veľa vecí, a finančne sa ti neoplatí :-)Mne je 15, chodilsom k babke pomáhať už od 9 rokov, ale teraz je nato málo čas, tak ja sadím len na balkóne, trochu ovocia a zeleniny. to je odo mňa zatiaľ všetko, prajem veľa úspechov nech sa ti darí a ked sa ešte chceš na niečo spýtať stačí napísať.

lukass1
02.10.10
Ešte že Georg, keď chceš poradiť bližšie, tak napíš konkrétny druh zeleniny, poprípade niečoho iného.

georg
03.10.10
mi to stačí a děkuji - přeji příjemný den.

lukass1
03.10.10
prajem príjemný deň aj tebe :-)

Pro přidání příspěvku se přihlašte.