Diskuze

Zelenina

Pěstování zeleniny na balkoně


Anonymní 12.03.10

ahoj máte tady někdo zkušenosti s pěsotváním rajčat,bylinek a jahod na balkoně?! Já jsem minulej rok pěstovala bylinky a musím říct,že se to povedlo :palec: ,ale ráda bych svou balkonovou zahrádku rozšířila :wink: máme velkou lodžii směrem na jich…


Reagovat
SvatkaM 12.03.10

Já pěstuju keříčková rajčátka, měla jsem i pažitku, kopr a bazalku. Rajčatům se celkem dařilo, máme totiž balkon na jih, tak měly hodně tepla a světla.


Reagovat
Anonymní 12.03.10

a koupila jsi sazeničky nebo jsis pěstovala od semínek a včem si je měla zasazený?!


Reagovat
SvatkaM 12.03.10

Měla jsem semínka, nasadila jsem je do truhlíku a když vyrostly menší rostlinky, tak jsem je přesadila. Asi 2 rostliny do 1 truhlíku. Ono to dost naroste. Hnojila jsem a když už byly první plody, trochu jsem otrhávala listy, aby ty živiny nešly do listů, ale do těch plodů.


Reagovat
Anonymní 12.03.10

a to jsi je přesadila do květináče?! a kdy jsi vysazovala seminka ?! musela jsi je mít přes noc přikrytý?! ptát se jak blbec,ale nemám s tím zkučenosti :nevim:


Reagovat
Anonymní 12.03.10

a co papriky?! máte s tím někdo zkušnosti?!


Reagovat
SvatkaM 12.03.10

[citace] Anonymní píše: a to jsi je přesadila do květináče?! a kdy jsi vysazovala seminka ?! musela jsi je mít přes noc přikrytý?! ptát se jak blbec,ale nemám s tím zkučenosti :nevim: [/citace] Na tom balíčku se semínky je tabulka, kdy se má co dělat. Te´d si to nepamatuju, ale myslim kolem března jsem sadila semínka, až byly sazeničky dost silné, přesadila jsem je do truhlíku, ale možná můžeš i do většího květináče (1 sazenička na 1 květináč). Přes noc jsem je nezakrývala.


Reagovat
hanucha 12.03.10

Mam jahody a kerickovy rajcata, bylinky mi moc nesly. Jahody mam ty staleplodici a super :palec: porad je co zobat :-) Rajcatka jsme mely obaleny ze jsme skoro nestihaly konzumovt, jeste ze je mala takovej zrout. Taky mame lodzii na jih, to se prave asi tem bylinkam nezdalo, nevim.


Reagovat
Re: hanucha | David Slezák 06.03.12

ahoj chtěl jsem se zeptat na stále plodící jahody jaké jsou vhodné nemám s tím vůbec žádné zkušenosti ,chci je pěstovat na balkoně je na jihu


Reagovat
SvatkaM 12.03.10

A ty jahody máš ze semínek nebo z rostlinek, je to náročné na pěstování? Taky bych se do nich pustila.


Reagovat
Anonymní 12.03.10

Ty jo tak rajčata zkusím a uvidím jak mi půjdou :nevim: … Zkusím doma vypěstovat od semínka a když se nepovede tak si koupím sazeničky :oops: ..Stejným způsobem bych mohla i papriky,že?! Jahody teda určitě sazeničky,ty myslím půjdou moc dobře :palec: Jo a jaký hnojivo používáte?!


Reagovat
SvatkaM 12.03.10

mám Kristalon, nejdřív Start a od prvních květů Na květ a plod. No a ty jahody musím přes zimu schovat domů ne? Kdyt jsou stáleplodící.


Reagovat
Jura007 12.03.10

Svatka: Tak se dívám, že seš docela zkušená zahradnice… :palec: Jenom mám drobnou připomínku: s tím Kristalonem bych to nepřeháněl. Jinak se ti můžou hlavně v rajčatech objevit ve vyšším množství dusitany…


Reagovat
Jura007 12.03.10

K těm stáleplodícím jahodám: říká se jim tak proto, že opakovaně plodí od května do září. Neplodí tedy 12 měsíců v roce. No a přezimovat můžou venku, ale nesnášejí v zimě průvan (můžeš je přikrýt smrkovým chvojím nebo hooodně tlustou vrstvou starých novin). Ale zase na zimu nepřikrývat igelitem, aby na nich (pod ním) nenamrzal led.


Reagovat
SvatkaM 12.03.10

Juro díky za ty jahody. A s hnojením to určitě nepřeháním, asi to tak jenom vyznělo z mého příspěvku. O dusitanech vím své z práce :-)


Reagovat
Jura007 12.03.10

Aha, sorry… Nechci příliš poučovat, ale svoje jsem si na zahrádce odmakal. Pokud chceš něco vědět, klidně se ptej…


Reagovat
janine24 12.03.10

Tak já si taky loni na balkoně vypěstovala nějakou tu úrodu. Nejvíc bylo rajčat, papriky jsem měla jen ty maličké, chilli, pak jahody, šalotku, bylinky a ještě tuším několik málo ředkviček. Jinak my máme balkon na severovýchod a to sluníčko i teplo stačilo. Pro letošek plánuju rozšířit bylinky a přidat pár druhů sazeninc navíc.


Reagovat
SvatkaM 12.03.10

Není třeba se omlouvat, ráda se přiučím a poučím. A tato diskuse mi připomněla, že musím najít ta semínka rajčat a vysadit si je :mrgreen: a´t máme co s prckem zalívat a pak baštit.


Reagovat
Jura007 12.03.10

janine, ty taky…? Tož vítej do klubu… :mrgreen:


Reagovat
janine24 12.03.10

[citace] Jura007 píše: janine, ty taky…? Tož vítej do klubu… :mrgreen: [/citace]

no vesnice se nezapře, tak si to tahám i do města :mrgreen: a baví mě to, kor když to můžu mít v bio kvalitě :mrgreen:


Reagovat
SvatkaM 12.03.10

O paprikách jsem taky uvažovala, ale ono to naroste hodně do výšky nebo ne?


Reagovat
Jura007 12.03.10

Svatko, musíš zaštipovat, zrovna tak i rajčata… obojí patří do čeledi likovitých, tak mají i stejné „růstové zvyky“…


Reagovat
Jura007 12.03.10

Kontrolní otázka: co se zaštipuje na rajčatech…?


Reagovat
janine24 12.03.10

[citace] Jura007 píše: Kontrolní otázka: co se zaštipuje na rajčatech…? [/citace]

No fůj, to nás chceš fakt zkoušet?


Reagovat
SvatkaM 12.03.10

Já otrhávám jenom lístky, zas taková zkušená pěstitelka nejsem.


Reagovat
janine24 12.03.10

To ví každej… [male]z vesni­ce[/male] :mrgreen:


Reagovat
janine24 12.03.10

[citace] Svatka píše: http://www.rajcata.com/…vani-rajcat/ [/citace]

Teda kdybych to neznala, přiznám se, že podle týhle ilustrace bych to nepochopila… :oops:


Reagovat
Jura007 12.03.10

Holky já zírááám… 8-o Vy (a internet…) ještě uděláte díru do světa…


Reagovat
janine24 12.03.10

[citace] Jura007 píše: Holky já zírááám… 8-o Vy (a internet…) ještě uděláte díru do světa… [/citace]

Cožeee? – a představ si tam pražáckej dialekt :mrgreen:


Reagovat
SvatkaM 12.03.10

Tak teď už to vím taky a nejsem z vesnice a těším se na úrodu :potlesk:


Reagovat
janine24 12.03.10

[citace] Svatka píše: Tak teď už to vím taky a nejsem z vesnice a těším se na úrodu :potlesk: [/citace]

Tak to jsi dobrá :palec:


Reagovat
Jura007 12.03.10

Jo – ktěm bylinkám na balkoně: ještě bych zmínil dobromysl (alias oregano) a mátu. Ale máta má ráda polostín, tak by to chtělo pořešit i na om balkóně…


Reagovat
Eliška 12.03.10

Mám na balkoně lesní jahody (přezimují v pohodě už třetí rok) a hrášek (kupodivu šel dobře). A bylinky, petrželka, meduňka, tymián, bazalka (neseju, kupuju na trhu sazeničky, pokud mi nevydrží zimu). Rajčata mi zašla :( už jsem to znovu nezkoušela.


Reagovat
janine24 12.03.10

[citace] Jura007 píše: Jo – ktěm bylinkám na balkoně: ještě bych zmínil dobromysl (alias oregano) a mátu. Ale máta má ráda polostín, tak by to chtělo pořešit i na om balkóně… [/citace]

Jistě, zrovna tak jde rozumně vypěstovat pažitku, petrželku, levanduli, rozmarýn, tymián, bazalku, saturejku, šalvěj a další nezbytně potřebné…


Reagovat
Jura007 12.03.10

K té petrželi – pokud mysíš na nať, tak jo. Jinak petržel je kořenová zelenina a k vytvoření pořádného kořene potřebuje nejenom „hluboký válec“ naplněný hlínou, ale taky stabilní přísun vláhy přes letní horka. A to zajistí jenom záhonek na zahrádce. Nejlíp taky v polostínu…


Reagovat
liška 12.03.10

Ahoj, já si rajčata i papriky pěstuju sama ze semínek. Papriky docela trvají, než vylezou, tak 2–3 týdny. Zeminu nasypu do misek od Perly nebo Ramy, na to pár semínek a jemně zasypu zeminou, a pak jen čekáš. Až vylezou a jsou větší přesazuju je po dvou do větších kelímků od jogurtů. A po zmrzlících šup ven, ale noc ještě zakrývám bílou netkanou textílií. S tím hnojením má Jura pravdu, opatrně. Rajčata jsem sela nedávno, ty vylezly cca po týdnu, a čekají na přesazení po jednom. Je jednodušší si rostlinky, pokud jich nechceš moc, koupit v zahradnictví, ale my jsme zeleninožrouti, máme vždy kolem 20–30 rostlin rajčat a paprik nepočítaně, je i spousta odrůd, tak se to dá nakombinovat. Žluté, červené, keříkové, tyčkové, hruškové, rybízové. Už se těším na léto, na saláty! Tak ať se zadaří! :mavam:


Reagovat
Jura007 12.03.10

liško, vítej taky v klubu… Jinak s tím hnojením – kdo se chce vyhnout aspoň ze začátku „umělinám“, je dobré si koupit zahradnickou zeminu a nebo zahradnický substrát (na druhu moc nezáleží), kde jsou anorganické prvky docela citlivě vmíchané, vystačí tak na 3–5 týdnů pěstování. Pak už je potřeba přihnojit…


Reagovat
vitecek 13.03.10

Také se hlásím do klubu pěstitelů :lol: :lol: Posílám svoji loňsku kyblíkovou úrodu..mám u domu,aby bylo něco tzv.hned poruce,zbytek na zahradě na záhonu.Do loňska jsem sazenice kupovala,letos začínám už od semínek a zatím vypadají slibně,tak snad se podaří :wink: A stáleplodící jahody jsem měla ze semínek v truhlíku po celou zimu venku,tak snad přečkaly bez úhony..Pro jistotu už jsem zasela včera další :lol: A k tomu hnojení..Koupila jsem granulovaný kravský hnůj a už na podzim jsem dala pod všechny cibuloviny,tak jsem zvědavá na efekt..Chci s mírou dát i pod rajčata..Juro,co ty na to.. :wink: ?


Reagovat
Jura007 13.03.10

Co já na to…? Že na ty rajčata zírááám..... 8-o

S tím kravským hnojem… dobrý nápad. Ten je nejlepší. Pozor na prasečí a slepičí hnůj – obsahují extrémně moc dusičnanů, musejí se nechat „přepršet a přemrznout“… jinak ze slepičího hnoje se dřív (za soudruhů) dělával „vodní zákvas“ – dobré řešení, ale straaaaašně to smrdělo… Zrovna tak se na kombinaci zalévání a hnojení dá dělat i kopřivový zákvas. Kopřivy zpracovávají dusík do organické podoby, tak je to vhodné… ale taky to strašně smrdí… Takže nic do paneláku… :mrgreen:


Reagovat
vitecek 13.03.10

Však ty kravské granule také zrovna nevoní :lol: :lol: Ale chci s tím zacházet opatrně,ať to nepřepálím :wink: Zkusím hodit i pod muškáty,určitě se s tím nic pokazí..maximálně ušetřím na Krystalonu,ne? :-) Jo,a když jsi vzpomněl ten slepičí,vzpomí­nám,že tím polívala babička kytky venku na záhonech a byly výstavní. Jo a na co zíráš..?Jako,že jsou ta rajčata velká?Však na záhonech narostou větší,ne? Ale je fakt,už jsem o sobě slyšela,že já prý zasadit vařechu,i ta mi vykvete :mrgreen:


Reagovat
ZuzaM 13.03.10

Kromě granulovaného kravského hnoje už prodávají i slepičince.:-) A taky se hlácím do klubu.:-) Většinou pěstuju na zahrádce, ale letos chci nějaké rajče i na balkon. Loni to bylo s úrodou dost špatné, rajčata napadla plíseň, tak snad při špatném počasí na tom balkoně vydrží. Už mám vyseto a částečně přesazeno, zkusila jsem letos víc druhů, abych zjistila, které budou nejlepší. Takže mám: Ildi, Perun – žluté Bejbino, Cherola, Pollicino – červené malé Start, Toro a Tipo – klasické červené Venus – oranžové Mám i dvě papriky Hamík


Reagovat
Kakika 13.03.10

Přicpu se k vám do diskuze. Nemám vůbec zkušenost s pěstováním na balkoně…orientace na západ. Ráda bych jahody a rajčata…půjdou? Rajčata jsem zatím zkoušela loni v bytě za oknem (samozřejmě sherry) a bylo to na východ, takže úplně jiné podmínky (no, výborné byli). Jenže za okno se jich nevejde tolik, jako na balkon :-P


Reagovat
Jura007 13.03.10

Balkón na západ, odpolední sluníčko… Jdi do toho. Ale počítej s tím, že budou v parném létě docela přesychat a možná bude problém to uzalívat. Tak by to možná chtělo nějaký objemnější kbelík a dost vyšší vrstvu hlíny…


Reagovat
Jura007 13.03.10

vitecek: teď mě tak napadlo – se kterým Mírou tam budeš ten hnůj dávat…? Já těch Mírů znám několik… :mrgreen:


Reagovat
Petra Z 13.03.10

Tak jsem nakoukla,zajímalo mě,co je to „zelenina na baloně“ :lol: :lol: :lol: :lol: ale po přečtení jsem zjistila,že to s balonem nemá nic společného a HLAVNĚ,že to snad i zkusím…


Reagovat
vitecek 14.03.10

Zuza – Loni to bylo s úrodou dost špatné, rajčata napadla plíseň, tak snad při špatném počasí na tom balkoně vydrží. Jj,Zuzi, na záhoně už byla dávno kaput :lol:, zato ta kyblíková vydržela až do konce sezony.Mám je chráněná přesahem střechy na slunné straně.Takže sucho a teplo je ideální :wink:


Reagovat
ZuzaM 15.03.10

Vitecek: Když vidím ta tvoje rajčátka, úplně dostávám chuť si jedno utrhnout, to je nesrovnatelné s rajčaty z obchodu, co?:-)


Reagovat
liška 16.03.10

Vítečku, krásná úroda :palec: Já už jsem si přesadila papriky, mám 30 kelímků po dvou kusech, a chystám se na rajčata, těch bude nějak podobně. Ad kravský hnůj, necháme si za zahradu dovézt vlečku hnoje z družstva a na podzim, jak ryjeme záhonky, tak do každého záhonu jedno kolečko hnoje. I jak jsem si zakládala jahodové záhony, pak na podzim dám i k malinám a ostružinám. S granulovaným zkušenost nemám. Plíseň na rajčatech mivám ve skleníku a někdy venku, otrhávám napadené listí.Ale spíše mě trápí mšice, ty mám ve skleníku na rajčatech i na paprikách, postřik moc nezabírá a hlavně je to chemie… Nemáte radu?


Reagovat
Re: liška | pizmen 04.03.15

Zasadit konopí :D


Reagovat
vitecek 16.03.10

Na mšice je určitě nějaký „babský“ recept méně škodlivý,ale já ho bohužel neznám :nevim: ,ale třeba ti někdo napoví.Takže používám také chemii..Ale asi nejvíc mě nas…y minulé léto mšice na muškátech 8-o a na jahodách v truhlíku :cert: Holky,sázela jste některá někdy cibuli na zimu (tak jako česnek) :?: Já teda poprvé,tak čekám co z toho bude,zatím komu jsem to řekla,díval se na mě jak na bl..e.Koupila jsem satbu na podzim jako novinku,také jsem o tom do té doby neslyšela. Jj,liško,čerstvý bude určitě lepší :wink: Ale i ten granulovaný bude asi lepší než nic :lol: I pod jahody jsem na podzim dala, no zkusím přidat ke všemu. A rajčátka ze semínek už mi také jedou :wink:


Reagovat
liška 16.03.10

Ahoj, tak s cibulí ani s česnekem zkušenost nemám. Na to jsem pohodlná, raději koupím a ani na to nemám místo. Co všechno pěstuješ? Máš plantáže? Já mám 2 záhonky jahod, jedne jednouplodící a jeden stáleplodící a v koutečku měsíční, takové malé lesní. A pak záhonek, kde mám vinnou révu a před ni dávám papriky a rajčata a pak skleník, tam se toho taky dost vejde (květák, salát, ředkvičky, hrášek – to ne do skleníku, mrkev, petržel…) Už aby bylo pořádné jaro ať se můžeme hrabat v hlíně. :pankac:


Reagovat
vitecek 17.03.10

Právě,že ta cibule není vůbec pracná :-),proto ji sázím i letos :lol: :lol: Jinak sázím jen jahody,hrášek,raj­čata,papriky,ke­dlubny,ředkvič­ky,cibuli,okur­ky a okrasné dýně,no a pak spoustu kytek – mečíky,astry,ci­nie,slaměnky a okrasné trávy.., to po celých záhonech.. Plantáže zrovna nemám…ale nějakých 2700m2.Což samozřejmě neobdělávám,udělám jen na kraji několik záhonů a zbytek je tráva.Prostě tolik,abych to dělala pro radost a relax a ne se sedřela :-D


Reagovat
Eliška 18.03.10

dotaz – hrášek máte už venku, nebo jedině v pařníku? Já ho dávám na balkon do truhlíku, ale nejdřív naseju doma a přesazuju až menší sazeničky, což už jsou, ale nevim, zda už je můžu strčit ven. Mrazíky už moc nejsou – tady je po ránu 8 a přes den až 15 st. už jsem ho měla loni, ale samo si nepamatuju, jak jsem to provedla :nevim:

Vitečku, to „jen“ mě pobavilo :lol:


Reagovat
vitecek 18.03.10

To myslíš,že je toho hodně? :wink: Není,pořád je to v mezích zábavy ne dřiny :lol: Hrášek seju vždycky začátkem dubna přímo na záhon,nikdy jsem nepředpěstova­la,roste hodně rychle,v červnu sklízíme..a hned seju ještě druhý..už se těším..


Reagovat
Jura007 18.03.10

Na mšice mám jeden „babský recept“ – ale s proměnlivou účinností. Z rozprašovače, třeba od vypotřebovaného CILLITU, na ně stříkat mydlinovou vodu. Tím se jim ucpou dechové otvory – hmyz bez pevného vnějšího krunýře totiž dýchá povrchem těla, stejně jako třeba pavouci – a milé mšice se dusí… Ale tento recept je závislý jak na počasí, tak na měsíci v roce. Někdy zabere ohromně, někdy vůbec ne.


Reagovat
liška 21.03.10

Juro, díky, vyzkouším… :palec:


Reagovat
Anonymní 24.08.10

som zo SR, a ten anonymní, hej kúp si kríčkové rajčiny dajú sa pestovať aj v truhlíku, zaštipuj rastúce výhonky, ked ich bude asi pať zaštipni vrchol používaj hnojivo krystalon, slebo zahradnícky substrát.daj ich na slnečné miesto, a kde polievaš nikdy nepolievaj listy!začali by byť nachýlné na pliesne a chráň pred dažďom, a ked rajčiny kvitnú, zatras kvetmi aby se lepšie opelilo, ked začínajú rásť plody hnoj každý týždeň! :-) a sad tak koncom marca až začiatok apríla! dúfam že som trochu pomohol, :wink: a všetkým paradajkám vdar! :palec: :mrgreen:


Reagovat
Anonymní 24.08.10

to som znovu ja, že aby mal ten truhlík diery aby odtekala voda lebo ináč by zhnili, a ti ten anonimní, prajem peknú úrodu! :palec: ak sa ešte chceš optýtať na niečo ak budem vedieť odpoviem :mrgreen:


Reagovat
Anonymní 24.08.10

JURO 007, chcem sa spýtať , čo pestuješ na balkone? :mrgreen:


Reagovat
Bryana 25.05.11

Já jsem teď našla radu proti mšicím a to 25 stroužků česneku rozdrtit a zalít na 15 minut horkou vodou z konvice ,poté přecedit ,vychladit a stříkat na mšice-mydlinová voda mi nikdy nepomohla,chemický postřik mi spálil rostliny tak to vyzkouším… :mrgreen:


Reagovat
buliznik 06.03.12

pěstuji je teprve 3roky-zatím se daří,ale na zimu je dám s truhlíkem do sklepa a jednou za 3týdny zaliji,od března začínám zalévat častěji a koncem března(začátek dubna) je dám na balkon(snesou i mírné mrazíky). :palec: :palec: :palec: :mavam:


Reagovat
Misssaaa 21.03.12

Ahoj, dobrý den.. chci se zeptat konkrétně na pěstování hrášku na balkoně, jsme v posl.patře, orientováno na jihozápad, takže sluníčko celý den.. nikdy sem nic nepěstovala ani nesázela, takže vůbec nevím.. mám představu dát podél balkónu tak 4–5 truhlíků, aby mi hrášek dělal clonu až vyroste, místo oschlýho bambusu co tam mám teď.. :D ..poraďte, jakou zeminu mám koupit, jak zalévat, jak hluboko a daleko od sebe jednotlivá semínka vysadit a jěstli je potřeba jěště ňáká speciální péče. Předem moc děkuji za všechny příspěvky.. Míša


Reagovat
misicka5186 23.07.13

Chtěla jsem se zeptat, zkusila jsem vypěstovat rajčátka ze semínek z keříčkových rajčat. Nevím jestli nemám odštípat listy kde nejsou květy, nebo ty se mi později udělají?? A ještě jak je to s opilováním, prý budeme muset štětečkem opilovat, bydlíme až v 7 patře a že včela tam nedolítne, tak jsi nevím rady jestli nestačí třebas vítr. Zkouším pěstovat poprvé :)


Reagovat
buliznik 23.07.13

Balkon. rajčata pěstuji na balkoně už asi 10 let a nic neopilovávám a je jich tolik, že dorávají ještě v listopadu ve sklepě!


Reagovat
Anonymni 06.02.19

Ahoj, my se začátkem roku konečně přestěhovali do bytu s balkónem, tak už si pomalu taky hledám tipy na to, co a jak bych mohla pěstovat na balkóně a plno užitečných rad se mi podařilo najít tu: http://top-domov.cz/…vou-zahradu/ :) Tak zkus mrknout ;)


Reagovat
Anonymni 18.12.19

Zdravím. Měla bych takový dotaz. Nemáte někdo náhodou zkušenost s některým z těchto balkonových skleníků: https://www.emako.cz/…ve-skleniky/ ? Nedávno jsem se poprvé dozvěděla o tom, že něco takového vůbec existuje a docela ráda bych to vyzkoušela. :)


Reagovat
Anonymni 05.02.21

Krásný kompletní rádce jak pěstovat rajčata mám uložený zde https://bydletsnadno.cz/…y-pestovani/


Reagovat
Anonymni 25.04.21

My teda už nějakou dobu nepěstujeme na balkoně, ale na zahrádce, avšak máme ji ve svahu, a tak jsme potřebovali vhodné vyztužení a jiné vybavení, abychom kvůli erozi o půdu nepřišli. Konkrétně jsme vybavení kupovali odtud: https://www.agrotex.cz/…-geotextilie :-) Můžu jen doporučit :-)


Reagovat
Anonymni 15.09.21

Vypěstovaná zelenina, kterou si sama pěstuji na zahrádce mi chutná ze všeho nejlépe. Zužitkovat přebytečnou zeleninu můžete, když si třeba budete dělat na oběd nebo večeři čínu se zeleninou. Pokud nevíte, kde takový čína recept sehnat, koukněte na https://napovime.cz/…elou-rodinu/. Nakrmíte tím celou rodinu a všichni se večer budou oizovat.


Reagovat
Anonymni 29.09.21

Historicky mi na balkoně nejlépe funguje konopí, samozřejmě technické, tedy bez psychoaktivní substance THC. Zkoušíme vyrábět vlastní oleje a masti a začíná se nám dost dařit. Pokud tedy chce kdokoliv podpořit své zdraví, mohu doporučit. Léčivá látka se nazývá CBD, je tam však potřeba vychytat dávkování, to je hezky popsané zde: https://budibi.cz/cbd-davkovani/


Reagovat
Anonymni 06.11.21

Já si třeba nějakou zeleninu na balkoně pěstuji, ale vzhledem k tomu, že náš balkon je prťavý, tak se mi toho tam moc nevejde. Třeba ale rajčatům se letos velmi dařilo. Obecně si dost potrpím na kvalitní zeleninu, takže to, co si nemůžu vypěstovat se snažím alespoň shánět přímo od farmářů. V tom se mi hodně osvědčila tato stránka https://www.farmauivusky.cz/…-a-zelenina/ Už odtud objednávám asi rok a ta zelenina (ale i jiné potraviny a produkty, které tam mají) jsou vážně top!


Reagovat
Anonymni 30.04.22

Tak pokud máte lodžii směrem na jih, tak vám tam všechno poroste pěkně, jen je potřeba dostatečně zalívat. Nám se vloni podařilo vypěstovat jarní cibulku, rajčata i pár paprik. Od našich jsem pak dostala i cuketu a lilek, tak jsem to pak nakrájela na pekáč do trouby, zalila oliváčem a dokořenila jen solí a pepřem a tekutým kouřem. Byla to mňamka! Jo a mimochodem, kdybyste sháněli kvalitní pekáč, tak doporučuju odtud: https://www.smaltovane-nadobi-sfinx.cz/pekace/103/ :)


Reagovat
Anonymni 18.08.22

Your article has answered the question I was wondering about! I would like to write a thesis on this subject, but I would like you to give your opinion once :D slotsite


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.