Diskuze

Exotické ovoce

Pěstujeme melouny


yuka 10.04.07

ahoj,nemá někdo zkušenosti s pěstováním melounů?Manžel si myslí že zrovna u nás doma se jim bude dařit 8O Zatím je máme na okně v truhlíku.Jsou tak 4 cm vysoké.Poradíte mi co s nimi dál?


Reagovat
Re: yuka | Anonymni 31.01.24

Your articles are inventive. I am looking forward to reading the plethora of articles that you have linked here. Thumbs up!


Reagovat
Lesina 10.04.07

Jůů, to jsem sama zvědavá! Kupovala jsi semínka nebo máš schovaná z léta?

L.


Reagovat
noemmi 10.04.07

my jsme to zkoušeli na zahrádce. Viděla jsem to v TV, tam se jim dařilo (někde v ČR). Nám než stačily vyrůst, sežral je nějaký škůdce (byly cca 5 cm velký). Normálně je to popí navá rostlina. V tý televizi je nechali na zemi, žádný tyčky, a melouny byly schovaný pod listama. ělito normálně na poli a řikali, že lidi jim je nekradou, protože nevědí, že to jaou melouny a ty melouny nejsou vidět mezi listama.


Reagovat
tynda 10.04.07

Ahoj, já jsem je jednou vy:,–(ila a v květnu přišel mrazík a bylo po nich. :x

Jinak naši známí je pěstují na zahradě (mají ji na jižní straně)-chce to prý hodně vodya sluníčka.Ale nijak velké je nemají (tak 20cm v průměru).


Reagovat
yuka 10.04.07

máme to z koupených semínek.Teď se je chystám nakelímkovat a až bude pořádně teplo, tak něco asi dáme do skleníku a něco ven


Reagovat
Anonymni 20.04.07

My pěstujeme melouny každý rok. Rovnou je vysazujeme ven (zahrada, pole), ne do kelímků apod. To pak nikdy „nepřežily“ přechod ven. Potřebují hlavně hodně slunce, teplo a vodu. Melouny nejsou sice takové jako z obchodu, ale chuťově jsou dobré. Zralé jsou až po uschnutí stopky.


Reagovat
Anonymni 20.04.07

My pěstujeme melouny každý rok. Rovnou je vysazujeme ven (zahrada, pole), ne do kelímků apod. To pak nikdy „nepřežily“ přechod ven. Potřebují hlavně hodně slunce, teplo a vodu. Melouny nejsou sice takové jako z obchodu, ale chuťově jsou dobré. Zralé jsou až po uschnutí stopky.


Reagovat
Hačovka 18.02.09

Ahoj dnes jsem si koupila semínka, tak jsem zvědavá co vypěstuju a pak dám vědít jak to dopadlo. :wink:


Reagovat
kahako 04.03.10

informace o pěstování melounů naleznete na stránkách ceske-melouny.cz


Reagovat
bubli 04.03.10

Ja pestuju zlute melouny a loni vyrostly krasne, byli sladoucke. Je potreba opravdu hodne zalivat. Predpestovala jsem na okne a az bylo tepleji se je normlane hodila na zahonek. Letos chci zkusit meloun oranzovy :-)


Reagovat
Re: bubli | tesany 26.06.17

Letos jsem poprvé dala ven melouna a už kvete, ale tet nevím jestli ho mám štípat nebo nechat volně růst? :nevim:


Reagovat
petula-30 25.04.10

To je super 8-o , v jake nadmorske vysce je pestujete :?: rada bych to vyskousela :-)


Reagovat
Jura007 25.04.10

Já bych odhadl, že pěstování melounů se bude (na poli myslím) hodně podobat pětování okurek. Už jenom proto, že to jsou rostliny blízce příbuzné.

Okurky jsme vždycky sázeli z namočených semínek pod ochrannou fólii. Lepší je černá, vytváří mikroklima – ale zase bývá dražší. Když rostlinky vylezly, tak jsme fólii buď komplet sundali nebo jen prořízli otvory, aby se mohly šlahouny v pohodě rozložit do okolí…


Reagovat
chuanitka 26.04.10

Tchán pěstuje u Vyškova a jsou sice menší, ale chuťově bezkonkurenční :palec: Semínka nekupuje, má je z melounů. A seje je přímo, ne do kelímků.


Reagovat
Loffa 27.04.10

Jé, letos jsem se na to chtěla vrhnout a zapoměla jsem na ně. Když je vyséváte přímo do záhonu, kdy to děláte – v tom únoru nebo až teď?


Reagovat
Jura007 27.04.10

Když je vyseješ na záhon v únoru, tak ti nejspíš zetlejou bez vyklíčení. V únoru by měl smysl výsev tak do skleníku. Myslím (ale nejsem vševěd), že teď je ten správný čas.....


Reagovat
Tin 01.05.10

Mám melouny předsazené v jiffech u okna v pařenišťátku. Z 10 semínek vyrostly tři a dva dny jsem na ně zapomněla, tak už mám jen jeden…snad to přežije. :-( Koupila jsem semínka s krátkým vegetačním cyklem :wink:

Na záhon je chci dát až po třech zmrzlých.


Reagovat
Magdalenka73 05.05.10

Já je sela jako okurky – přímo do země na Marka..Vlastně i tak rostou,plazí se po záhonu.A vyžadují hodně sluníčka a vody.Mně se dařily,ředevším loňské léto bylo příhodné. Ale to už tady, myslím,všechno padlo.My jsme teda v nižší nadm.výšce, v těch vyšších si úspěchem nejsem moc jistá :roll:


Reagovat
bubli 09.05.10

My jsme v nadmorske vysce kolem 200 m.n.m. – jih Brna. Letos chci vysadit zlute melouny znovu, jestli se zadari tak sem hodim vysledek. Jinak nijak bych nepospichala s melounama ven, maji radi teplo.


Reagovat
jirkapospa 09.05.10

Naroubovat na tykev fíkolistou, má lepší úrodu. Tykev vyleze rychle a ten melou ntrochu zesílí a bude to. :roll:


Reagovat
Mája11 06.09.10

Dobrý den,

Nemohli byste mi prosím poradit cokoliv užitečného ohledně pěstování tykve obecné, muškátové, velkoplodé, fíkolisté a voskové? Mám je na poli a mám na ně bakalářskou práci, jenže spoustu základních informací mi uniká a vy byste o nich z praxe něco vědět mohli. :-)

Děkuju.


Reagovat
julisek 18.09.10

melouny: sadim ( spis plivu :lol: ) vzycky na zahonek a jsou moc pekne a co se tyce tykvi ,tak toho moc nevim jenom si pamatuju jak jsme s nasim spolkem chodili k sousedce krast tykve byly to takove velke potvory :-P :lol: :-D


Reagovat
Anonymni 18.05.21

Někde jsem četla, že melouny vyžadují pravidelné větrání, případně neustálý průvan, nemusí být moc, ale nemají rády stojící vzduch. Je to pravda nebo ne? Máte zkušenost. Máme kdyžtak možnost jedné klimatizované místnosti s klimatizací od https://www.shop-klimatizace.cz/…e-s-montazi/ , kam bychom chtěli dát koflíky. Tak mě zajímá, jestli má cenu to řešit nebo je to jen nějaký internetový hoax.


Reagovat
Anonymni 31.05.23

Začínám přemýšlet, že bych se do pěstování melounů taky pustil, na https://homezin.cz/…ovat-melouny je pěkný návod jak na to a já melouny přímo zbožňuju, tak proč to nezkusit. Myslíte, že kdybych si pořídil skleník, tak mi vyrostou ještě větší kousky?


Reagovat
Anonymni 16.06.23

This piece of writing is really a good one it assists new net visitors, who are wishing in favor of blogging. 먹튀검증사이트


Reagovat
Anonymni 16.06.23

I like this website because so much utile material on here : D. 먹튀검증


Reagovat
Anonymni 16.06.23

So allow me to reword this…. Thank YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending the time to discuss this matter here on your website. 메이저사이트


Reagovat
Anonymni 16.06.23

Thanks for fantastic info I was searching for this information for my mission. https://mymelee.com/


Reagovat
Anonymni 29.09.23

Když jsme si teď pěstovali na zahradě nějaké pořádné ovoce, tak jsme zjistili jak je to příjemné vlastně si dělat vlastní zásoby na zimu. Zjištění toho jak moc obsahuje meloun kalorie nás také dostalo na boudu. Je vlastně příjemné zjistit že se jedná zejména jenom o vodu a případně nějaký přírodní cukr.


Reagovat
Anonymni 05.10.23

I visited last Monday, and in the meantime, I came back in anticipation that there might be other articles related to I know there is no regret and leave a comment. 메이저사이트 추천


Reagovat
Anonymni 05.10.23

We were able to work with some useful information from your blog. Every single one of your post’s tips is fantastic. 토토사이트 추천


Reagovat
Anonymni 07.12.23

The customer is very important, the customer will be followed by the customer. As the land of the land, the mourning nor the 918kiss corporal of the land, the pillow of the lion.The customer is very important, the customer will be followed by the customer. As the land of the land, the mourning nor the corporal of the land, the pillow of the lion.


Reagovat
Anonymni 09.01.24

Exotic fruits are typically those that are not native to or commonly found in a particular region, offering unique flavors, undertale yellow appearances, and nutritional profiles.


Reagovat
Anonymni 22.02.24

Your blog provided us with some helpful knowledge that we might put to use. All of the advice in your post is excellent. spend elon musk money


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.