Diskuze

Exotické ovoce

Pěstujete někdo úspěšně papáju?


Kamkam 16.02.14

Ahojky, po několika nevydařených pokusech mi konečně vyklíčilo několik semínek. (Na topení, v plastové krabičce, zabalená v mokrých papírových utěrkách. :D ) Tak jsem se chtěla zeptat na pěstování papáji. Vydržela někomu? V jakých podmínkách? A dočkali jste se plodů? :)


Reagovat
J@N 21.02.14

Ahoj. Zkouším také vypěstovat avokádo, mango, liči a papáju z pecek. Všechno mi vyklíčí, ale mango a papája nikdy nevydrží.. mangu začnou vždy usychat listy. S papájou se také trápím. Klíčivost má sice velkou, ale během týdne mi vždy hodně rostlinek uhnilo..zřejmě hodně velká zálivka? A když už mi rostlinky měsíc vydržely, každé přirostly dva nové lupínky, začaly listy usychat a kroutit se a odchází rovnou celé rostlinky (viz fotka).. Nejsem pěstitel, rád si nechám poradit ;) Díky! Honza, ff. fff@seznam.cz


Reagovat
Kamkam 23.02.14

To jsou moc pěkné rostlinky :tleskam: škoda, že je takový problém je udržet :( já jsem jim teď vyrobila doma takovej miniskleníček… fakt je tam správný tropicko-skleníkový klima :mrgreen: už pomalu lezou, tak snad mi tam zesílí dost, aby pak vydržely bez krytí :) dám vědět, jestli se zadarilo… na jednom fóru někde psala nějaká paní, že má papáju ze semínka několik let, ale bohužel to byl starý komentář jinak litchi mám taky malinký stromek a čekám, co s ním bude, avokado mi uschlo, ale stejně bych ho kvůli andulce dala pryč a mango mi málokdy vyklici pořádně a taky jedno, co pěkně vyrostlo, uschlo


Reagovat
Kamkam 23.02.14

Jo a k tomu, že rostlinky papaji uhnily… jsou prý hodně náchylný na plísně, tak jestli nepadly kvůli tomu


Reagovat
J@N 23.02.14

Je to možné, četl jsem to někde také.. a zdálo se mi, že na povrchu hlíny lehká plíseň byla.. tak jsem vždy povrch hlíny trošku prohrábl nebo vyhodil.. příště určitě zkusím nějaký prostředek proti plísním a možná i nějaký ten skleníček. Děkuji za tip a těším se, jak Vám to dopadne :) Honza


Reagovat
Kamkam 23.02.14

Já jsem taky zvědavá, co papáji říkaj na miniskleník a co budou dělat venku :) doufám, že tam na ně není zemina moc vlhká, aby tam neuhnily, ale zase jak jinak udržet takovou vzdušnou vlhkost… no uvidim, co bude, a dám vědět :)


Reagovat
Kamkam 06.04.14

Tak už mi to vzdaly :( ještě drží jedna, která vyrostla později, ale už se jí kroutí jeden děložní lístek, tak to s ní asi taky dopadne bledě… nicméně mám další semínka z papáj z globusu, tak třeba příště :D


Reagovat
Kamkam 11.07.14

Kdyby sem někdo zabrousil pro rady kolem papáji… tak myslim, že jsem na dobrý cestě :) vyřešil to balkon a potravinová folie, plus mám na dně drenáž z kamínků, ale jestli to má vliv, možná jo, když papáji zřejmě nesnáší přemokření a snadno hnijou


Reagovat
Anonymni 21.01.21

Pěkně se způsobům konzumace věnují zde https://www.gastrofresh.cz/…-konzumovat/


Reagovat
Anonymni 04.10.21

Papája je fajn. Je zdravá na vitamíny a má v sobě hodně antioxidantů atd. Jen nevím, jestli to v našem podnebí jde pořádně vypěstovat? Kdo by jí chtěl mít neustále doma, že? Možná si na ní raději koupím nějakou krabičku na čaj a budu si ji pěstovat v menší podobě abych jí právě mohla mít doma!


Reagovat
Anonymni 15.02.22

Na exotické ovoce mám udělanou speciální část skleníku, do které přes směšovací ventily odvádím přebytečné teplo a zároveň tam udržuji vlhko. Papája docela v pohodě. To není zase tak těžké ovoce na vypěstování. Ale samozřejmě nepočítejte s tím, že vám to poroste samo jako domestikované ovoce. Tak to opravdu nefunguje. ;-)


Reagovat
Anonymni 23.09.22

Papaya mi zatím drží, mám ji v samozavlažovacím vyšším květináči. Mám tak zaručeno, že má právě tolik vody, kolik potřebuje a není přemokřena..... Půdu jsem zvolil středomořskou… (pro citrusy)…


Reagovat
Anonymni 07.07.23

The direct website 918KISS, online slots, hot hit games, no minimum, gives an opportunity for members with low capital to use the service. Our free online slot 918kiss website There are no restrictions imposed. in each deposit 918kiss and withdrawal Has a special service to support all members in financial transactions It's convenient.


Reagovat
garryy 16.03.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit! Moreover you can:


Reagovat
garryy 16.03.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.