Diskuze

Plevele

Plevel mezi spáry na chodníku


habebe 10.06.10

Už od začátku co jsme koupili domeček bojujeme s plevelem na chodníku před domem. Jde o cca 30m, kolem našeho plotu. Draždice na chodníku jsou každá jinak vysoká a mezi nimi jsou mezery, kde se plevelu evidentně velice daří. Zkoušeli jsme Roundup, ale bez úspěchu. Plevel na postříkaných místech nezmizel a vesele si rašil dál. Někdo nám doporučil polévat horkou vodou z vařených brambor. To zabralo asi na 14 dní. Pak opět začal růst. Teď už náš chodník vypadá jako trávník, ne jako chodník. Manžel to kolikrát přejede sekačkou, je to rychlé a aspoň se po tom dá chodit. Jednou za čas ty spáry vyrývá. Alespoň před zimou, aby šel zase odhrnovat sníh.

Neporadíte někdo něco opravdu účinného na plevel? Jelikož to není u zahrádky ani u trávníku, ale podél silnice, tak by mi nevadilo, kdyby tam už nic nerostlo. Právě naopak :-D .


Reagovat
Re: habebe | Dejvidsonec 07.10.16

Tak tam stačí nalít něco takového http://www.agrostisobchod.cz/…vac-plevele/ a vypálit to. Jinak to poroste pořád. Nebo kouknout na Heuréku, tam budou přípravky proti plevelu, trávě, atd.


Reagovat
Re: habebe | mildanek1 10.10.16

Stačí zajít do obchodu, prodavač poradí. Dneska jsou prostředky, že to za pár dní uschne na tabák. Je jasné, že tam za čas vítr nafouká opět semínka. Já stříkám před podzimním rytím a pak před setím a výsadbou na jaře. Šetřím motyku. :D Hlavně bacha na stromky a keře, nepostříkat je!! Já používám se synem vlnku na střechu z pozinku, abych to uchránil. Roundup na tu trávu musí stačit! :mavam:


Reagovat
Jura007 12.06.10

Tak na toto poradím jenom starý „silničářský“ recept: posypat plevel hned po dešti kuchyňskou solí. Nebo nemusíš solit po dešti, můžeš i když neprší, ale té soli spotřebuješ víc. Počítej ale s tím, že sůl se splachuje do spodních vod a může uškodit někde jinde, třeba sousedům na zahrádce…


Reagovat
habebe 12.06.10

Juro a fakt to zabírá? To by bylo super. K sousedům na zahradu by se to určitě nespláchlo, náš chodník pokračuje k jejich a tak dál. Takže by se to splachovalo možná po chodníkách. A to by asi nikomu nevadilo.


Reagovat
jahulka 12.06.10

no na tu sůl bych byla opatrná. Napadá mě tu trávu vytrhat a pak spáry vysypat pískem. Možná to bude chtít několikrát za sebou zopakovat nebo místo písku použít třeba štěrk. Jinak mě nic nenapadá, chce to vytrhat i s kořínky. Nebo celou dlažbu udělat znovu a spáry vyspárovat spárovačkou. :-)


Reagovat
habebe 12.06.10

jahulko: vytrhat a vysypat spáry pískem či štěrkem nepomáhá. Přesně to udělali sousedi, co bydlí pár domů od nás. Plevel si proroste krásně i přes to. A udělat nové dlaždice a vyspárovat to zase ne. Už jen proto, že ten chodník patří městu a ne nám.

Ono je to nejhorší kvůli tomu zimnímu odrnování sněhu. Sice to má dělat obec, ale my loni stejně odhrnovali, protože obec trochu nestíhala. A taky to fakt hrozně vypadá, když je chodník celý zarostlý.


Reagovat
Jura007 13.06.10

Za minulého režimu, kdy se kvůli sjízdnosti solily silnice mnohem víc než dnes (mj. kvůli sanitkám, policajtům a vojákům) bývala tráva okolo silnic po zimě doslova spálená od soli. A ještě mě napadá: váš chodník by mohl být přímo ukázkový případ použití postřiku ZEAZIN (pokud se ještě vyrábí). Jsou to krystalky, co se rozpustí ve vodě… Ta chemická látka zůstane určitý čas v půdě a díky ní pak plevel nějakou dobu nevyklíčí. Ale je to tzv. totání herbicid – likviduje všechny byliny bez výběru…


Reagovat
fidla 15.06.10

Chtela jsem poradit prave round-up, ale uz jste ho jak ctu zkouseli.. Dodrzeli jste doporucene redeni presne? A nestrikali jste treba pred destem? Existuji jeste herbicidy od jinych firem se stejnym principem ucinnosti, napr. touch-down.. treba by zabral lepe


Reagovat
Jura007 16.06.10

Fidla teď přesně brnkla o to, na co je aplikace ROUNDUPU choulostivá. Musí se dodržet předepsané ředění (radši trochu vyšší koncentrace) a postup aplikace. To třeba u ZEAZINU není takový problém. No a TOUCHDOWN je hustší než ROUNDUP, měl by být i přilnavější k listům…


Reagovat
Anonym123 22.06.10

Dobrý den na plevel v chodníku bych doporučil touchdown Qatro je to učiné a neni to tak drahé jako roundup kdyžtak ještě mužete na jaře chdník posypat casaronem (nevím jestli se ještě vyrábí) pak vám tam nic neporoste přeji hodně uspěchu. :-D


Reagovat
habebe 22.06.10

Tak přesně předepsané ředění jsem dodržela u Roundupu. Jsem na to blázen, všechno podle návodu. Ale opravdu se to minulo účinkem.

Juro: čekám až zaprší, abych mohla posolit. Už u nás nepršelo snad 14 dní 8-o

Anonymní: a kde se dá ten přípravek koupit? V zahradních potřebách?


Reagovat
peřina 29.06.10

Na trávy ve spárách se osvědčuje strunovka 3× za rok /větší spotřeba struny/. Další možností je sekat nizko sekačkou pokud je vhodný terén , pak roundup 1:30 na jaře po vyrašení listů a nakonec casoron G – ten byl nejlepší . Snad i k nám to přijde, že tráva nebo mech v dlažbě pokud neni vysoká nevadí . /Nezávidíím těm, kteří hodiny klamlema odstraňují mech ze tzámkové dlažby/


Reagovat
jahulka 30.06.10

Je pravda, že přes léto ta tráva vadit nemusí,posekaná může dokonce vypadat i hezky, ale v zimě to může být nepříjemný problém.


Reagovat
bombastic.1 30.06.10

Chtěl bych podotknout že ředění je nutné dodržet ale není to to podstatný.Vaše příčina neúspěchu je jen jediná.Roundup zabere vždycky i více naředěný(sice né na všechny rostliny ale zabere když alespoň po aplikaci 3 dny nezaprší Do tří dnů stačí jeden bezvýznamný deštík a jako by jste nestříkali.Sice listy mohou uschnout ale rostlinu to nezničí.To samé je u mechu na který používám modrou skalici.Přesto to máte pouze na určitou dobu a budete muset stále opakovat,roztoky jako je TREVEX už neexistují.U něj se říkalo že 7 let nic neroste. Pokud máte chodník na údržbu ze sekačkou uvažujte o jeho rekonstrukci za přispění města.Zkusit se může všechno. :think:


Reagovat
RobátkoMZ 12.07.10

Roundup likviduje plevel spolehlivě, ale nepůsobí na semínka v zemi nebo přilétlá během vegetace, takže se postřik musí během sezony opakovat na nově vyklíčené rostliny.Při teplotách nad 25 stupňů trvá déle, než začne působit, protože rostliny zpomalují transpiraci.


Reagovat
bombastic.1 12.07.10

Máte pravdu akorát nezabírá na škumpu,ta je opravdu nezničitelná.


Reagovat
m3y 11.06.15

Zkus vařící vodu. Trochu dražší, ale??? Někdo do toho přidává jedlou sodu.


Reagovat
Assewoo 28.03.17

Asi to nikomu primo nepomuze, spis k zamysleni. Pokud se na vasem chodniku dari trave, znamena to, ze je pod dlazdicemi vlhko, to znamena, spatna hydroizolacni vrstva (misto sterku prosivka apod.) nebo nejaky zdroj vody ( prasknuta trubka destove vody, zapusteny ucpany gyger apod.) Pokud podlozi chodniku nevysycha, dlazdice se postupne rozjedou a neudrzi rovinu.


Reagovat
Anonymni 20.07.21

No já bych to být vámi celé vyházela, vzala na to pořádnou řezačku a pěkně jela odznova. Na starší dlaždice se bude hodit třeba řezačka z https://www.ynaradi.cz/…-na-dlazdice, počíst si tam můžete i o ostatních věceh na zahradu. Kde vlastně máte chalupu? Kdybyste měli něco okolo Blanska, napiště, pozvu vás na kávu.


Reagovat
Anonymni 25.11.21

Nevím teda jestli se to dá využít i u chodníků, ale proti plevelu jsou super takové ty protiplevelové textilie. Mám na mysli třeba něco jako mají tady: https://www.agrotex.cz/…roti-plevelu Sám s tím mám skvělé zkušenosti ze své zahrady. Pod chodník jsem to ale nikdy nezkoušel dávat, takže nevím jestli by se to dalo využít i v takovém případě.


Reagovat
Anonymni 12.11.22

Tyjo, s plevelem jsem měla letos taky celkem problém. Začátkem roku jsme si na zahradě nechali udělat plastový bazén od https://www.albixon.cz/bazeny/ a kolem něj máme kamennou dlažbu. Bohužel právě mezi dlaždicemi začal prorůstat plevel. Nechtěla jsem na to jít s žádnou chemií. Zkoušela jsem ocet a celkem to pomohlo, ale i tak se plevel zase vrátil. Pokud budeme mít stejný problém i příští rok, tak asi budu muset zkusit něco jiného.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.