Diskuze

Plevele

Plevel od sousedů


JaSe 13.01.09
Ahoj,
moje zahrádka sousedí se dvěma sousedy. Jeden má zahradu upravenou, seká trávu a k našemu plotu si nasázel tůje. Tenhle soused mě netrápí.
Druhý soused je chatař, který na chatu jezdí tak dvakrát do roka. Trávu a kopřivy neseká, protože to má přerostlé. Máme společný jeden plot, který je jeho. Také si na:,-(il tůje před plot, ale dal je daleko od plotu a mezi tůjemi a plotem vesele bují plevel a kopřivy a semení se nejen ke mě, ale i k mému druhému sousedovi.
Pomohlo by, kdybych na plot přidělala ze své strany takovou tu zelenu síť? A můžu to na plot přidělat, když ten plot není můj ale souseda? Nebo mám plot nechat zarůst nějakými popínavkami? U nás se dobře daří břečťnanu. Vím, že riskuju, že popínavky vezmou za své, když náhodou bude soused plot měnit, ale to zatím asi nehrozí.
Moje zahrada také zatím není nic extra, ale jsem na ní sama, takže pomaličku dělám, co se dá.
Děkuju za rady.
Jana
Reagovat
Pudloslava 13.01.09
nemam asi odpoved, ale mam podobnou sousedku, která seká trávu až po té, co naroste metr vysoká, vykvete a vysemení se. Mě ani tolik nevadí ta semen, jako spíš, že ji nechá vykvést. Mam silnou alergii na travní pyl a když zafouká vítr....no fakt mi to dobře nedělá. Docela by mě zajímalo, jestli ti ta zelená sít pomůže (předpokládám, že spíš myslíš tu zelenou netkanou textilii, síť by asi byla na nic).
Mě asi nepomůže nic, leda ukecat sousedku nebo jí říct, že jí to posekáme sami.
Reagovat
čičinka 13.01.09
Já bych tam tu zelenou připevnila, přinejmenším to nebude prorůstat k vám.

A co se týče vlastnictví plotu... Mám sousedku, mezi námi je plot, ze zákona náš. Ona si naprosto bez ptaní a úplně neodborně přidělala na plot takové ty plotové dílce, aby jsme na ni neviděli, původně bylo jen pletivo. Pak přišel Kyril, zacloumal dílci, plot to neustál a jedna trubka, která je zabetonovaná v zemi se trochu vyvrátila. Asi jsme piomý, ale nechali jsme to tak, nikdy jsme za ní nebyli a neříkali, Hele, plot je náš atd.

A co třeba tam semotamo kropit nějaký herbicid ve spreji? Pokud to bude jen na ten pruh trávi, tak to tůjím neuškodí a tráva bude trochu grogy, tak pak třeba nebude tolik kvést a semenit.
Reagovat
KalinkaIvča 13.01.09
Ahoj,

taky to tak máme, akorát to není zahrada, ale takový políčko, co mají sousedi jen na seno. Takže při sečení a obracení (vše mechanizací) to stojí za to, všechno máme v jahodách. Od loňska máme na plotě takovou tu rohož z rákosí a je po problému. Akorát plot je náš, takže to nikomu nevadí.
Myslím, že by to sousedovi vadit nemuselo, kdyby prudil, tak bych to řešila s obecním úřadem, má takové věci na starosti.

I.
Reagovat
pitrisek 13.01.09
nechci bejt drsňák - ale až tam zase nebude (jako že to je asi často), koupila bych Roundup a nalila bych mu ho tam
Reagovat
Anonymni 14.01.09
pitrisku, mě napadlo to samé , ale to by mu zničila možná i ty thuje
Reagovat
Sati 14.01.09
To bys nebyla drsňák, ale hlupák - víš kolik stojí malá lahvička Rondupu? My máme sousedy podobné - bojujeme, ale stříkáme jen u sebe. Nejsem tak bohatá, abych sponzorovala sousedy.
Reagovat
olinak 03.05.16
Zdravím
soused si na plot, který je dokonce z poloviny délky náš, vysadil břečtan.
stačí ho pár tydnu nechat, a rostlinka bez bázně vyrazí na mou zahradu, koření a likviduje veškerý porost u plotu
pokud na něj číhám u země, vyhodí haldu převislých šlahounů a zakoření hned vedle
takže stálá brigáda, protože jsem bohužel na jižní straně plotu a rostlinka leze za sluničkem
taky by mě zajímalo jak je to s jedovatostí břečtanu, po každé brigádě máme slušný alergický záchvat
olin
Reagovat