Diskuze

Plevele

Plevel od sousedů


JaSe 13.01.09

Ahoj, moje zahrádka sousedí se dvěma sousedy. Jeden má zahradu upravenou, seká trávu a k našemu plotu si nasázel tůje. Tenhle soused mě netrápí. Druhý soused je chatař, který na chatu jezdí tak dvakrát do roka. Trávu a kopřivy neseká, protože to má přerostlé. Máme společný jeden plot, který je jeho. Také si na:,–(il tůje před plot, ale dal je daleko od plotu a mezi tůjemi a plotem vesele bují plevel a kopřivy a semení se nejen ke mě, ale i k mému druhému sousedovi. Pomohlo by, kdybych na plot přidělala ze své strany takovou tu zelenu síť? A můžu to na plot přidělat, když ten plot není můj ale souseda? Nebo mám plot nechat zarůst nějakými popínavkami? U nás se dobře daří břečťnanu. Vím, že riskuju, že popínavky vezmou za své, když náhodou bude soused plot měnit, ale to zatím asi nehrozí. Moje zahrada také zatím není nic extra, ale jsem na ní sama, takže pomaličku dělám, co se dá. Děkuju za rady. Jana


Reagovat
Re: JaSe | Anonymni 19.12.20

My hodně využíváme textilie proti plevelu. Objednáváme je odtud: https://www.agrotex.cz/…roti-plevelu , tak zkuste když tak mrknout. Kdybyste tím okolí plotu vystlala a hodila tam nějaké keříky, myslím, že byste se problému mohla částečně zbavit, ale odborník samozřejmě nejsem.


Reagovat
Pudloslava 13.01.09

nemam asi odpoved, ale mam podobnou sousedku, která seká trávu až po té, co naroste metr vysoká, vykvete a vysemení se. Mě ani tolik nevadí ta semen, jako spíš, že ji nechá vykvést. Mam silnou alergii na travní pyl a když zafouká vítr…no fakt mi to dobře nedělá. Docela by mě zajímalo, jestli ti ta zelená sít pomůže (předpokládám, že spíš myslíš tu zelenou netkanou textilii, síť by asi byla na nic). Mě asi nepomůže nic, leda ukecat sousedku nebo jí říct, že jí to posekáme sami.


Reagovat
čičinka 13.01.09

Já bych tam tu zelenou připevnila, přinejmenším to nebude prorůstat k vám.

A co se týče vlastnictví plotu… Mám sousedku, mezi námi je plot, ze zákona náš. Ona si naprosto bez ptaní a úplně neodborně přidělala na plot takové ty plotové dílce, aby jsme na ni neviděli, původně bylo jen pletivo. Pak přišel Kyril, zacloumal dílci, plot to neustál a jedna trubka, která je zabetonovaná v zemi se trochu vyvrátila. Asi jsme piomý, ale nechali jsme to tak, nikdy jsme za ní nebyli a neříkali, Hele, plot je náš atd.

A co třeba tam semotamo kropit nějaký herbicid ve spreji? Pokud to bude jen na ten pruh trávi, tak to tůjím neuškodí a tráva bude trochu grogy, tak pak třeba nebude tolik kvést a semenit.


Reagovat
KalinkaIvča 13.01.09

Ahoj,

taky to tak máme, akorát to není zahrada, ale takový políčko, co mají sousedi jen na seno. Takže při sečení a obracení (vše mechanizací) to stojí za to, všechno máme v jahodách. Od loňska máme na plotě takovou tu rohož z rákosí a je po problému. Akorát plot je náš, takže to nikomu nevadí. Myslím, že by to sousedovi vadit nemuselo, kdyby prudil, tak bych to řešila s obecním úřadem, má takové věci na starosti.

I.


Reagovat
pitrisek 13.01.09

nechci bejt drsňák – ale až tam zase nebude (jako že to je asi často), koupila bych Roundup a nalila bych mu ho tam :lol:


Reagovat
Anonymni 14.01.09

pitrisku, mě napadlo to samé :), ale to by mu zničila možná i ty thuje :(


Reagovat
Sati 14.01.09

To bys nebyla drsňák, ale hlupák – víš kolik stojí malá lahvička Rondupu? My máme sousedy podobné – bojujeme, ale stříkáme jen u sebe. Nejsem tak bohatá, abych sponzorovala sousedy.


Reagovat
olinak 03.05.16

Zdravím soused si na plot, který je dokonce z poloviny délky náš, vysadil břečtan. stačí ho pár tydnu nechat, a rostlinka bez bázně vyrazí na mou zahradu, koření a likviduje veškerý porost u plotu pokud na něj číhám u země, vyhodí haldu převislých šlahounů a zakoření hned vedle takže stálá brigáda, protože jsem bohužel na jižní straně plotu a rostlinka leze za sluničkem taky by mě zajímalo jak je to s jedovatostí břečtanu, po každé brigádě máme slušný alergický záchvat olin


Reagovat
Anonymni 13.02.20

My máme naštěstí se sousedy dobré vztahy a domluvili jsme se, kdo bude co sekat a celkově udržovat. Máme kolem domu kovaný plot, takže na sebe vidíme. V létě jsem musel nechat celý plot upravit, protože začal rezatět. Zjistil jsem si, že by to mohlo vyřešit fosfátování https://www.technicoat.cz/…fosfatovani/ , které zamezí rezatění železa.


Reagovat
Anonymni 10.12.20

Já se tedy pustím do zbavování se plevele hned, jak to bude na jaře možné, letos jsem se k tomu bohužel kvůli pracovní vytíženosti nedostal :-( Teď jsem si tedy akorát nakoupil nějaké pracovní oblečení z https://armik.cz/ a pěkně s tím zatočím ;-)


Reagovat
Anonymni 29.11.21

Tak s tímto jsem letos taky měla na zahradě docela problém. Docela dlouho jsem strávila tím, že jsem hledala různé způsoby jak se plevele zbavit… Ať už chemicky nebo jinak. Nakonec jsem ale naznala, že nejlepší způsob bude když nasadím svůj pracovní oděv a plevel prostě vytrhám. Zabralo to. Uvidíme jestli podobné problémy budu mít i příští rok.


Reagovat
Anonymni 24.01.22

My máme na chalupě naštěstí sousedy docela normální, ovšem také se jim do odstraňování plevele z jejich pozemku, který se rozrůstal k nám vůbec nechtělo. Rozhodl jsem se to tedy udělat sám, koupil si na to nějaké pracovní oblečení z https://www.uvex-safety.cz/ a když jsem to vše dokončil, tak jsem byl moc rád, když mi sousedka zaplatila všechny vynaložené náklady :-)


Reagovat
Anonymni 31.03.22

Jak to tak čtu, tak jsem hrozně rád, že mám se svým sousedem velice dobré vztahy. Minulé léto se mi rozbila sekačka a dokonce mi na chvíli půjčil svou. Novou jsem si už nakonec nekupoval, protože to bylo už ke konci léta. Na toto léto si ale nějakou budu muset koupit. Hodně mě lákají ty aku, co mají tady https://www.aztechnika.cz/…aku-program/ Nemá někdo zkušenost?


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.