Diskuze

Nemoci rostlin

Plíseň na povrchu hlíny v květináči


devilscat 05.07.14

Zdravím, mohli byste mi, prosím, poradit, co dělat s plísní na povrchu hlíny v květináči. Nedávno jse přesazovala kytičky a už tam, potvůrka, je… Děkuji! :dance:


Reagovat
Re: devilscat | pckop 05.07.14

Méně zalévat, je to z přemokření. Povrch nakypřete a nechte oschnout. Chvíli zalívejte spodem do misky.


Reagovat
Re: devilscat | milinka12 04.08.14

Ahojte, měla jsem taky plísen na hlíně syn mi poradil at si koupím teda on si koupil a dal mito jmenuje se to:premium product FLORIA, kapalné hnojivo napokojové rostliny, omezuje výskyt smutnic, které bývají v hlíně, a právě tu zminovanou plísen na povrchu substrátu, zalévá se to na hlínu a funguje.Taky to zrovna pohnojí. Je to velmi účinné, ale nesmí se to míchat s jiným hnojivem stojí to u nás 99kč. Vyplatí se to, jinak já používám různé odvary z bylin ty taky pomáhají.


Reagovat
Tereza5555 06.07.14

Také pokud to nejsou nějaké moc velké květináče a neni to v mnoha květináčích by nebylo naškodu je přesadit znovu (pokud tam té plísně bylo hodně), protože jste ji sice odstranila, ale mohla v půdě zanechat spory a tím se bude množit (může i nemusí)


Reagovat
devilscat 04.08.14

Ahojky milinka12, mohla bych se zeptat, jaké bylinky na květiny používáte? nejsem moc fanoušek chemických hnojiv… Děkuji!


Reagovat
Re: devilscat | milinka12 06.08.14

Ráda vám poradím a mám je vyzkoušený, kopriva, silný odvar z žebříčku pomáhá na mšice a postřikem i molice ale ty jsou odolnější nepomůže ani chemie, tu taky nerada používám a proto nejprv zkouším jiné věci, třeba smutnici likviduji vajglový výluh(5 vaiglů na litr vody 24hod. luhovat)pak postříkám a několikrát opakuji já vždy jen 3×. třeba čtvrtku jablka dám na hlínu v květináči když mi umírá kytka a přikreju igelitem ona se zotaví a pak roste zas dál. Třeba i přeslička je dobrá jako drátěnka na nádobí, ruce od hlíny, levandule je taky dobrá na sací škůdci, na krtka zase davám do jehodíry nacpu listy z černého bezu-smrdí muto a vypudí.


Reagovat
devilscat 06.08.14

Milinka12: moc děkuji za odpověď, vyzkouším :)


Reagovat
Anonymni 01.04.22

Tak s tímto jsem se teda ještě nesetkal. S plísní v zahradě jsem už ale problém měl. Konkrétně se mi minulé léto začala dělat ve skleníku přímo pod okny. Nakonec se mi jí ale povedlo zbavit. Šlo to ale hodně metodou pokus – omyl. Musel jsem vyzkoušet víc přípravků a nakonec zafungoval až ten od https://www.odstraneniplisne.cz/


Reagovat
Anonymni 11.08.22

Doporucuji zakoupit knizku o skudcich, ja pouzila Knihy dobrovsky slevovy kod a sehnala ji jeste se slevou. Hned jsem se docetla co delat s konkretnimi skudci a od te doby se mi dari to hodne krotit a zahradka jenom vzkveta


Reagovat
Anonymni 13.08.22

It's too bad to check your article late. I wonder what it would be if we met a little faster. I want to exchange a little more, but please visit my site bitcoincasino and leave a message!!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.