Diskuze

Pokojové rostliny

Pokojová azalka

Seal 03.04.12
Dobrý den, v zimě jsem koupila krásně rozkvetlou pokojovou azalku. Právě jsem z ní na doporučení odstranila poslední květ a vyčetla jsem, že se po odkvětu mají zaštipovat nové výhony, aby se rozkošatila. Nevím jak na to Poradíte prosím? To mám celý ten mladý výhonek ulomit? Jak se pak může rozkošatit, když ji o ty nové výhonky připravím?
A ještě, když jsem otrhávala květy, odstranila jsem vždy jen okvětní plátky, jinak celý střed květu zůstal - to asi není správně co? Prý se mají květy odstraňovat, aby se rostlina nevysilovala tvorbou semen, ale pokud tam zůstaly ty středy... Snad chápete, co myslím Děkuji za radu
Reagovat
kyti5 03.04.12
Ahoj, azalka je dost náročná já ji pěstuji jako jednoletou pak vyhodím a koupím si novou , většinou mi opadá a je po ní . Nemohu jí dát zkrátka to co potřebuje. Prostě zkrať výhony tak o 1/3 . Jestli máš možnost letnit dej ji na léto po zmrzlých ven .
Reagovat
Re: kyti5 | Seal 03.04.12
[citace]
**"@kyti5": www.konev.cz píše:
Ahoj, azalka je dost náročná já ji pěstuji jako jednoletou pak vyhodím a koupím si novou [/citace]

Každopádně děkuju za radu, v květnu přihnojím a zkusím ji pak tedy dát na balkon. Mně zatím neopadala, vydatně zalívám a rosím, ale třeba mám jen štěstí. A když, tak zvolím Váš přístup
Reagovat
ORCHILA 29.10.13
Já jsem si koupila také azalky 3,krásně mi kvetly i po druhé, ale na jaře jsem zjistila okousané listy našla jsem tam potom housenku a viděla jsem jak se k ní ventilačkou dobívá motýl, stalo se mi to ještě několikrát a azalky které byly celé okousané jsem musela vyhodit.
Reagovat