Diskuze

Hnojiva

Pomalu rozpustná hnojiva


Pavel1 11.05.10

Dobrý den, máte někdo zkušenost s pomalu rozpustnými hnojivy? Soused mi říkal, že tato hnojiva se dokáží pomalu rozpouštět v půdě i několik let. Díky za rady.


Reagovat
sud 12.05.10

Zdravím a řeknu jenom teorii,zkušenost nemam.Pomalu rozpustné hnojivo je v granulích,roz­pouští se 3–18měsíců.Dává se na podzim a rozpouští se pozvolna až na jaře když začíná teplo.Víc nevím,ještě jedině,že 1kg by mělo stát 100,–300,–kč


Reagovat
Jura007 12.05.10

Přidal bych se k tomu, co píše sud. A dodám, že z pomalu rozpustných hnojiv znám NPK, CERERIT, LEFERT. Ale že by se rozpouštěly několik let, to pochybuju. Tak dlouho se může vstřebávat jedině vápenec a podobně.


Reagovat
milda55 09.06.10

NPK je jen obecné označení pro typ hnojiv obsahující N-dusík, P-fosfor, K-draslík, ne pro pomalu rozpouštějící se hnojiva. Sám jsem našel nejdéle působící jen cca 8–9 měsíců, déle působící neznám, je to Scotts LandscapePro Full season.


Reagovat
jahulka 09.06.10

Já mám lepší zkušenosti z hnojivy, která se rozpustí ve vodě a pak se s tím zalévá. Mně přijde, že na moje kytky ty pomalu rozpustná hnojiva, co se rozmíchají se zemí a pak se v ní údajně pomalu rozpouštějí, nějak nefungují.


Reagovat
Anonymni 20.12.21

Za mě zatím nejlepší věc při pěstování je asi použití Ochrany proti plevelu. Bojovat s plevelem na zahradě je snad úděl každého zahradníka. Ale dá se tomu naštěstí dnes i dobře předcházet. Stačí zakoupit vhodnou textilii a máte skoro vyhráno. Já bych se dnes bez těchto vychytávek na zahradě neobešla.


Reagovat
Chris 01.04.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit! Moreover you can:


Reagovat
Chris 01.04.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.