Diskuze

Hnojiva

Pomalu rozpustná hnojiva

Pavel1 11.05.10

Dobrý den, máte někdo zkušenost s pomalu rozpustnými hnojivy? Soused mi říkal, že tato hnojiva se dokáží pomalu rozpouštět v půdě i několik let. Díky za rady.

Reagovat
sud 12.05.10

Zdravím a řeknu jenom teorii,zkušenost nemam.Pomalu rozpustné hnojivo je v granulích,roz­pouští se 3–18měsíců.Dává se na podzim a rozpouští se pozvolna až na jaře když začíná teplo.Víc nevím,ještě jedině,že 1kg by mělo stát 100,–300,–kč

Reagovat
Jura007 12.05.10

Přidal bych se k tomu, co píše sud. A dodám, že z pomalu rozpustných hnojiv znám NPK, CERERIT, LEFERT. Ale že by se rozpouštěly několik let, to pochybuju. Tak dlouho se může vstřebávat jedině vápenec a podobně.

Reagovat
milda55 09.06.10

NPK je jen obecné označení pro typ hnojiv obsahující N-dusík, P-fosfor, K-draslík, ne pro pomalu rozpouštějící se hnojiva. Sám jsem našel nejdéle působící jen cca 8–9 měsíců, déle působící neznám, je to Scotts LandscapePro Full season.

Reagovat
jahulka 09.06.10

Já mám lepší zkušenosti z hnojivy, která se rozpustí ve vodě a pak se s tím zalévá. Mně přijde, že na moje kytky ty pomalu rozpustná hnojiva, co se rozmíchají se zemí a pak se v ní údajně pomalu rozpouštějí, nějak nefungují.

Reagovat
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500