Diskuze

Sekačky a vertikutátory

Pomůžete s výběrem sekačky?


Zločenková 10.03.14

Zdravím vás, uvítala bych radu s výběrem sekačky. Téma co jsou zde v diskuzi jsou bohužel staré, takže budu ráda za každou radu :) Jakou máte vy? Jak jste s ní spokojený? Na co si při výběru dávat pozor? Jakou určitě ne? ;)

Abych to upřesnila. Máme poměrně velkou zahradu. Přibližně 300m² trávy. Povrch většinou nerovný a kolem plotu túje apod., takže sekání s nynější sekačkou, ještě po rodičích je to boj sekat kolem keřů a ostatních překážek :)

Uvítala bych nějakou lehkou, abych jí uvezla i já s touhle to je naprosto nemožné :) s košem a raději menší než větší a hlavně, abych nemusela za sebou tahat kabel. To je vždy děs, když jezdím kolem baráku a pes tahá za šňůru :)

S tou velikostí nevím. Pokud zvolím nějakou malou, tak budu po deseti minutách chodit na kompost vysypávat trávu, ale zas ty větší budou i těžší, že. Nenašli byste nějaký kompromis?

Moc děkuji za vaše rady a odpovědi :mavam:


Reagovat
LiniePro 16.05.14

Našla jsem článek o sekáčkách na trávu a jako správně vybrat, možná se ti to bude hodit http://www.utulnydum.cz/…brat-sekacku


Reagovat
Peťule 09 25.06.14

Článků o sekačkách je internet plný viz taky Jak vybrat sekačku na trávu, ale být vámi zajdu do specializovaného obchodu a nechám si poradit od odborníku.


Reagovat
montik512 12.05.15

Ahoj, sháním sekačku- rozhoduju se mezi normální a robotickou. nemáte zkušenosti s těmi robotickými? Mám RD, členitý terén, a ccc450m2 plochy. díky


Reagovat
Re: montik512 | romah 13.05.15

Na 450m2 by ti měla stačit elektrická normální a ta robotická nemám s ní zkušenosti, ale cena je tam pěkná počítej u těch vážně dobrý 50–60 tisíc…


Reagovat
montik512 15.05.15

Aha a vy máte tu elektrickou?


Reagovat
Re: montik512 | mildanek1 16.05.15

Kašli na elektriku, kup normální vyžínač Husqvarnu na strunu a jedeš. Já koupil před pár lety křoviňák, zahrada 1200m a kluk to dokáže posekat za den.Je to jeho zábava, moje ne, já se nevejdu ani do toho postroje. :) Tráva je rozflákana a nechávame ji ležet jako hnojivo. Hlavně nejezdí se strunou moc blízko ke stromům, nebo keřům, oflákaš kůru a stromky nebo keře zhebnou, radši tu trávu dotrhej ručně. U nás si natáhli elektriku k boudám a sekali to elektrickejma sekačkama, už zase přecházej na motorovky, je to pohodlnější. Ty sekačky jsou dnes perfektní, trocha benzínu a motorový olej a nadělá to práce. :mavam:


Reagovat
romah 18.05.15

Se strunou se nadře a je to zbytečný! nemám elekrickou mám benzinovou, ale s el. mám taky zkušenosti.


Reagovat
montik512 19.05.15

No a jakej je rozdíl mezi el. a beznínovou? Kabel a výkon ne?


Reagovat
romah 20.05.15

Tak co se týče tý elektrický musíš mít přístup ke zdroji, seš omezenej kabelem, výkon je horší- zaleží na značce, a pak bacha třeba na vodu a kabel. Ale třeba švára má elektrickou a nestěžuje si.


Reagovat
montik512 20.05.15

Co má za značku? Bosh? Vega?


Reagovat
romah 20.05.15

Hondu


Reagovat
janina4455 20.05.15

Asi před rokem jsem řešila podobnej problém značku atd. kvalita/cena a byla mi doporučena honda a manžel je nadmíru spokojenej:) prověřte si to vždy- to je moje rada :)


Reagovat
montik512 20.05.15

Mě prostě ta honda přijde drahá


Reagovat
janina4455 21.05.15

Věřte mi, že se mi taky nechtělo vyhazovat takový peníze, ale přesvědčili mě a kamarád mě vzal sebou na nějakou předváděcí akci, co mají každej rok a tam už na mě byli odborníci a potom už jsem neměla pochyb, ptala jsem se i na ostatní značky, levnější varianty atd. a teď doporučuju já :D honda a ty stroje od nich jsou opravdu kvalitní


Reagovat
romah 21.05.15

Já mám doma benzinovku, ale švára mám Honda HRE 370, která je elekrická


Reagovat
montik512 21.05.15

Koukal jsem se na tu elektrickou a jako pěkný


Reagovat
montik512 21.05.15

A na fb hondy píšou, že mají teď nějaký předváděcí akce v Praze, tak se půjdu přesvědčit


Reagovat
janina4455 22.05.15

Jo tak na tom jsme byly s tím švárou před rokem a vybrala jsem si


Reagovat
Anonymni 23.06.21

Tak tato diskuze se mi teď opravdu hodí! Musím totiž také sehnat novou sekačku na naši zahrádku. Ta naše se totiž totálně rozpadla. Manžel se ji nejdříve pokoušel opravit, ale se sousedem společně usoudili, že to nemá cenu a tak ji manžel odvezl na výkup šrotu: https://www.kovosrot-suda.cz/. No bylo to zajímavé odpoledne, tolik sprostých slov jsem dlouho neslyšela.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.