Diskuze

Ovocné stromy

Poradíte jaký druh ovocného stromku zvolit?


Radka75 06.09.11
Ahoj všem,

chtěla bych pořídit jednu jabloň, třešeň a švestku/blumu, možná i meruňku, ale jsem naprostý amatér. zahradu máme orientovanou na jih. Na západ je pole, takže dost fouká. Stromky, ale budou směrem na jih a od pole dál. Chtěla bych nejlépe zákrsky a resistentní vůči chorobám. máte někdo typy na spolehlivé odrůdy??

děkuji moc
Reagovat
60 06.09.11
Dobrý den,já jsem taky amatér v ovocných stromech,ale taky ráda experimentuji,tak mám 2 roky hrušku,letos meruňku,broskvoň,švestku duo,modrá+žlutá,třešeň a višeň.Všechno mám na jižní stranu a zatím chvalabohu,všechny hezky rostou,takže držím palce,ať se vám daří
Reagovat
BigJim 13.10.11
Co vysázet?
Z jabloní bych doporučil téměř rezistenty na všechno mám odzkoušeno, navíc příjemně aromatické, podle polohy pozimní až raně zimní a to Vandu nebo Selenu samozřejmě pokud chcete zákrsek, tak roubovamou např na JTE-E (tady by měl prodejce vědět na čem je roubovaná - povinností je označi štítkem s odrůdou a podnoží). U třešní je to horší tam asi zákrsek nevymyslíme ale zkusil bych některou z novějších odrůd - Lapins nebo Sunburst. Ze švestek některou v Čačaku doporučil bych Čačanskou najbolju - vděčná velká, ne a meruňku ikdyž nevím odkud jste tak zkusit Harcot nebo Goldrich (Goldrič), ale roubované na švestce.
Reagovat
Radka75 14.10.11
díky za odpověď. Nakonec to necháme až na jaro, protože ikdyž jsme kousek od Prahy, tak relativně vysoko a otevření do pole. Tak mám ještě víc času na shánění informací.
Reagovat