Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Poraďte mi prosím ohledně vřesu

mína77
25.03.11
Ahoj, potřebovala bych radu co s vřesem. Minulý rok na podzim jsme dělali jehličnatý záhon a je tam i pár vřesů. Vše jsme kupovali u odborníka. Teď na jaře kolem těch vřesů neustále chodim a čekám kdy začnou kvést, jak to vidim u sousedů na záhonku. Ale jsou spíš oschlé jak kdyby zašli. Tak jsem dnes klekla na kolena a pečlivě jsem je prohlížela a zdá se, že úplně ve spod malinko zelenají, ale nahoře je to vše suché. Potřebují nějakou péči? Stříhání nebo tak? Poraďte prosím co s tím.

buliznik
25.03.11
vydržte,trvá velmi dlouho než vyraší,já jsem je první rok vyhodila a potom mi někdo poradil at počkám,že vyrazí a stalo se.Hodně trpělivosti a úspěchů!

mína77
25.03.11
Děkuji za radu, takže nestříhat? Někde jsem četla, že by se snad měli zastřihnout.

buliznik
25.03.11
Já ho nestříhám,ale myslím že mu tím neuškodíte.

Magdalenka73
26.03.11
Také jsem přistříhla a zatím čekám :wink:

liška
08.04.11
Je rozdíl, pokud máte vřes nebo vřesovec, vřes kvete na podzim, vřesovec na jaře.

muškatek
11.05.11
[citace]
**liška** píše:
Je rozdíl, pokud máte vřes nebo vřesovec, vřes kvete na podzim, vřesovec na jaře.
[/citace]

muškatek
11.05.11
Je to tak jak píše liška vřes kvete na podzim a stříhá se na jaře,pokud ho nestříháte tak vyholuje,ty moje jsou
po letošní zimě taky nic moc.Vřesovec kvete na jaře a
ten se nestříhá jen se upravuje.Je na fotce.M

kyti5
11.05.11
To je krása

60
12.05.11
děkuji taky za radu,já taky pořád čekám,ale už jsem je zastříhla,tak nevím,sousedka je má nádherný

jarka 5
26.09.13
Ahoj všichni, koupila jsem si vřes v květináči, je nádherně modrý. Mám ho teď zasadit do zahrady? Nevím, jestli to je trvalka, nebo jestli nezmrzne.Je to můj první vřes, proto nevím co s ním, nemám zkušenost. Díky.

kyti5
26.09.13
Jen ho zasaď do záhonu a hlavně aby měl kyselou zem bude se mu dařit a vydrží ti spíš než kdyby byl v květináči
hlavně jestli je to pravý vřes - jsou také vřesovce

jarka 5
27.09.13
Díky za odpověď, tak ho tam hned vrznu, ať do zimy stihne pořádně zakořenit

Pro přidání příspěvku se přihlašte.