Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Poraďte mi prosím ohledně vřesu


mína77 25.03.11

Ahoj, potřebovala bych radu co s vřesem. Minulý rok na podzim jsme dělali jehličnatý záhon a je tam i pár vřesů. Vše jsme kupovali u odborníka. Teď na jaře kolem těch vřesů neustále chodim a čekám kdy začnou kvést, jak to vidim u sousedů na záhonku. Ale jsou spíš oschlé jak kdyby zašli. Tak jsem dnes klekla na kolena a pečlivě jsem je prohlížela a zdá se, že úplně ve spod malinko zelenají, ale nahoře je to vše suché. Potřebují nějakou péči? Stříhání nebo tak? Poraďte prosím co s tím.


Reagovat
buliznik 25.03.11

vydržte,trvá velmi dlouho než vyraší,já jsem je první rok vyhodila a potom mi někdo poradil at počkám,že vyrazí a stalo se.Hodně trpělivosti a úspěchů! :palec:


Reagovat
mína77 25.03.11

Děkuji za radu, takže nestříhat? Někde jsem četla, že by se snad měli zastřihnout.


Reagovat
buliznik 25.03.11

Já ho nestříhám,ale myslím že mu tím neuškodíte. :palec:


Reagovat
Magdalenka73 26.03.11

Také jsem přistříhla a zatím čekám :wink:


Reagovat
liška 08.04.11

Je rozdíl, pokud máte vřes nebo vřesovec, vřes kvete na podzim, vřesovec na jaře.


Reagovat
muškatek 11.05.11

[citace] liška píše: Je rozdíl, pokud máte vřes nebo vřesovec, vřes kvete na podzim, vřesovec na jaře. [/citace]


Reagovat
muškatek 11.05.11

Je to tak jak píše liška vřes kvete na podzim a stříhá se na jaře,pokud ho nestříháte tak vyholuje,ty moje jsou po letošní zimě taky nic moc.Vřesovec kvete na jaře a ten se nestříhá jen se upravuje.Je na fotce.M


Reagovat
kyti5 11.05.11

To je krása :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:


Reagovat
60 12.05.11

děkuji taky za radu,já taky pořád čekám,ale už jsem je zastříhla,tak nevím,sousedka je má nádherný :lol:


Reagovat
jarka 5 26.09.13

Ahoj všichni, koupila jsem si vřes v květináči, je nádherně modrý. Mám ho teď zasadit do zahrady? Nevím, jestli to je trvalka, nebo jestli nezmrzne.Je to můj první vřes, proto nevím co s ním, nemám zkušenost. Díky. :)


Reagovat
kyti5 26.09.13

Jen ho zasaď do záhonu a hlavně aby měl kyselou zem bude se mu dařit a vydrží ti spíš než kdyby byl v květináči hlavně jestli je to pravý vřes – jsou také vřesovce :mavam:


Reagovat
jarka 5 27.09.13

Díky za odpověď, tak ho tam hned vrznu, ať do zimy stihne pořádně zakořenit :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.