Diskuze

Pokojové rostliny

Pozná někdo, co je to za kytku?

Kakika
17.08.10
Kamarádka mi dala krásnou "kytičku". Jsou to takové kuličky, dostala jsem odnože už asi po 4., předtím mi to vždy uschlo a když jsem se pokoušela najít název, abych si to případně obstarala, tak jsem nic nenašla. Strašně se mi to líbí, ráda bych si našla info, jak se to má pěstovat, aby to zase nevzalo za své. Poznáte někdo z fota, co je to za pokojovku?

Kakika
17.08.10
a tady je to foto

Krtek zahradník
25.08.10
Kakiko, tato překrásná květina s velice netradičním vzhledem se jmenuje Straček Rowleyův (Senecio rowleyanus), tak snad jsem Tě potěšil :-) Zdraví Tě Krtek zahradník

Kaktusáci
29.08.10
Dobrý den,včera jsme si přiezli kytku,vypadá takhle....Nevíte někdo co je to za druh??Květiny moc nepěstujeme,ale když už jsme si ji koupili,tak chceme,aby nám vydržela.a taky chceme aby měla dobrou péči,ale nevíme jak na to..... 8-o
Poradíte prosím??

Kaktusáci
29.08.10
ještě se snažím přidat fotku ,ale zatím mi to nějak nejde... :-?

Kaktusáci
29.08.10
sláva :-D

jahulka
30.08.10
Určitě se jedná o pokojovou "kapradinu" Nephrolepis exaltata. Potřebuje stále vyšší vlhkost vzduchu a polostinné stanoviště. Výborně se jí daří třeba v koupelně s oknem. Obtížnější je ji udržet hezkou přes zimu v místnosti s ústředním topením. Jinak vytváří velké množství vzdušných kořenů, ty doporučuji nezkracovat. :-)

Jimmi
14.04.11
Dobrý den. potřeboval bych zjistit, jak se jmenuje tahle kytka, abych se o jejím dalším pěstování (zálivka, přesazování) něco dověděl.
Děkuji za odpovědi. :-)

jahulka
15.04.11
Myslím, že se jedná o druh orchideje Miltonia (tzv.macešková orchidej). Péče je stejná jako u ostatních druhů orchidejí. Pěstujeme v průhledném květináči, hnojíme jednou za 14 dní v letních měsících, zálivka mírná, až proschne kořenový bal. :-)

Pipet
15.06.11
Mám dalšího neznámého, dostala jsem a netuším, co je to zač
Nevíte někdo?

mishle87
29.03.12
dostala som od mamky kytku pokojovu,povrch listov je chlpaty jemne ako u fialky,vim ze ich nemuzu polit ale su male a vim ze bude kvitnut na cerveno,zvonceky a je hrozne tahava taka pokojova popinavka...

Seal
30.03.12
[citace]
**"@mishle87": www.konev.cz píše:
dostala som od mamky kytku pokojovu,povrch listov je chlpaty jemne ako u fialky,vim ze ich nemuzu polit ale su male a vim ze bude kvitnut na cerveno,zvonceky a je hrozne tahava taka pokojova popinavka...
[/citace]
To vypadá na gloxinii

mishle87
30.03.12
no divala som sa na internete jak vypadaju gloxinie a listy ma ovela mensi,zitra jsem hodim fotku...

kyti5
30.03.12
mohla by to být tořivka zkus se podívat na obrázky googlu

mishle87
30.03.12
ee musim ji odfotit inak to asi nezistim

mishle87
30.03.12
to je ona tak hadam niekto vie co to je a jak sa o to starat

kyti5
30.03.12
fotky jsou špatné - pokud jsou lístky zbarvené do fialova , jak mi někde připadá mohla by to být protažitka - zatím mne nic jiného nenapadá
zkus ještě líp vyfoti

Seal
30.03.12
Jo, už vím přesně, měla jsem ji před léty taky, než mi chcípla, ale na název si nevzpomenu Je celá chlupaťoučká, včetně těch červených květů, které vypadají jako dlouhá červená trumpetka zakončená 5ti lístky. Vypadá nádherně, ale jak se jmenuje bohužel nevím Snad někdo pozná.

kyti5
30.03.12
A toto by to nebylo?????columnea

Seal
30.03.12
Nene, je to sice velmi podobné, ale květ je trochu jiný Už jsem volala známé, co mi tu kytičku kdysi přinesla a taky si nemůže vzpomenout

Velvet
31.03.12
Jimmi, moc hezká orchidej. Ty květníky máte také moc hezké.

larkinh
11.05.12
Nazdárek,
Ve Skotsku jsem si vyfotila tuhle kytku (volně rostoucí) a nedaří se zjistit, jak se jmenuje - poznáte někdo? Měla minimálně 1,2 m na výšku, nepříliš hustě větvená, s výraznými květy, které mohly mít v průměru asi tak 5 cm.

larkinh
11.05.12
Ha, koukám, že tady se píše o pokojových rostlinách... dostala jsem se sem přes vyhledávač a nějak jsem si toho nevšimla. Tak tahle moje kytka pokojová rozhodně není, tedy s výjimkou případů, kdy si ji dáte ve váze na stůl

gladlys
24.05.12
Zdravím, mám dva roky tuhle kytku. Malé, chlupaté lístečky... doma mám tak 35 cm velký "stromeček přátelství"...zaboha nemůžu najít, jak se jmenuje a jak se o ní správně starat. Udělala jsem několik odnoží a mojí kamarádce vykvetla, mě někvetla nikdy. Netušíte, co je to za kytku? :-) Díky

kyti5
24.05.12
bude to jedna z mnoha druhů echeverií, koukni na net dej si do vyhledavače echeverie pokojové- bohužel nyní nemám čas ji hledat- pak se také podívám

Megi410
17.06.12
Co je tohle za kytičku? Přestože jsem hledala na netu, nenašla jsem ji. Má drobné červené kvítky, které se pak rozvinou, malé hladké lístky. Neznáte ji někdo? Děkuji.

Megi410
17.06.12
Právě jsem našla, co to je - Nematanthus tropicana.

Kolecko 01
22.06.12
Dobrý den jen bych vás někoho chtěla moc poprosit o radu, jedná se o to, že jsem nikdy neměla nějak horlivou starost o kytky to byla starost mého exmanžela a po odchodu od něj jsem si jen vzala pár kousků a postupně nějaké ndostala, můj přítel mi pořád vyčítá že nám nic nekvete a já myslala že mám jen zelené kytičky a přišlo mi to normální než mi před 2 týdny jedna vykvetla a já od té doby jsem jak na trní a každý den hledám na netu co to vlasně mám za poklady, pár jsem jich našla ale ze zbytkem mám problém, tak moc prosím pomožte abych věděla jestli jsou na správném místě nebo v dobrém květináči.

kyti5
22.06.12
Pod fotky jsem vložila názvy

Kolecko 01
22.06.12
Kyti5 jestli ta zpráva byla psána mě tak já bohužel nic nevidím, přišlo mi to na email ale jsem hloupá řekla jsem si že tu zprávu vymažu a podívám se na tyto ztránky tak jestli to bylo v emailu nemám to, můžeš to prosím napsat znovu?

Kolecko 01
22.06.12
Jo jo tak ted jsem klikla na fotku a přesunulo mě to, tak jsem to našla moc moc ti děkuji jsi moc hodná

kyti5
23.06.12
Není zač, ať ti pěkně rostou

Aerial
02.09.12
More and more surveyors show somewhat skills in thinking and even more tend to assure originality. Even "essay writers by bestsamplepapers.com": bestsamplepapers.com is sharp and exact. Thus, it is necessary to emphasize that the implementation of methods and integration in the process would stimulate the development and positive perception of the basic principles by men.

earthworm
11.10.12
Dobry den,
nevite nekdo prosim nazev kytky? diky

HaGr
11.10.12
Jj. Já jí mám také doma a v podstatě mi bylo řečeno : moc nezalévat a v zimě ještě méně, né přímé slunce, né úplný stín...ale moc neroste. Mám jí doma měsíc a půl a je delší o cm!!! Asi se jí tu líbí...ale je to celkem studenej barák ve stínu...třeba fijalky mi tu zas nikdy nekvetou

PAPI9719
14.10.12
Prosím jak se jmenuje tato pokojovka?

kyti5
14.10.12
Je to akalyfa, kočičí ocásek

Neminecka
05.11.12
Prosím neví někdo název této pokojové kytky???
Děkuji

kyti5
05.11.12
Je to tořivka

Neminecka
05.11.12
[citace]
**"@kyti5": www.konev.cz píše:
Je to tořivka
[/citace]
děkuju moc :-D

Neminecka
06.11.12
Mám ještě jednu kytku kterou jsem dlouho scháněla :-)
namnožila jsem si ji od jedné babči, ale ta nevěděla návev :-(
už jí trošku vypadávala... dost paměť :-(
Děkuju :-)

emilka12
06.11.12
To je begonie, tuším rex ale to nevím určitě.

kyti5
06.11.12
Mohla by to podle skvrn na listech být i begonia coralina,
begonií je hrozně moc druhů

Neminecka
06.11.12
... no tak to by mě teda vůbec nenapadlo :-D
begonii co znám má známá krásné v létě za oknem :-D
Dííík moc
(našla jsem že by to měla být begonie korálová)

tcvc1a
07.11.12
Prosím o určení této květiny. Děkuji

deflepard
19.12.12
Strašně se mi to líbí, ráda bych si našla info, jak se to má pěstovat, aby to zase nevzalo za své. Poznáte někdo z fota, co je to za pokojovku? ** "writing is fun": informations4everyone.bravesites.com ** | ** "fast for speed": fast4speed.blogspot.com **

kyti5
19.12.12
Na legrácky jsou jiné weby- hezký den

pckop
19.12.12
Dávat sem stránky s trojským koněm není legrácka, ale...Slušné slovo mě nenapadá

farmera
17.01.13
Dobrý den,
nevím název květiny, jak se pěstuje a rozmnožuje. Květy rostou postupně vždy po jednom, dlouhé asi 4 a široké asi 3cm. Lístky srdcovitého tvaru jsou dlouhé asi 3 a široké 2cm. Děkuji.

tcvc1a
17.01.13
Cuphea Ramosissima je nová balkónová květina. Pěstuje se na sluníčku i může být v polostínu, větší závěsný květináč truhlík 3 - 4 rostlinky na 60cm truhlík. NEPŘELÉVAT 1x týdně plné hnojivo. Nemusí se jí otrhávat květy a pěkně vypadá i ve skalce, kde kvete celé léto - je vyzkoušená. Zahradnictví Valinová

tcvc1a
17.01.13
Cuphea Ramosissima je nová balkónová květina. Pěstuje se na sluníčku i může být v polostínu, větší závěsný květináč truhlík 3 - 4 rostlinky na 60cm truhlík. NEPŘELÉVAT 1x týdně plné hnojivo. Nemusí se jí otrhávat květy a pěkně vypadá i ve skalce, kde kvete celé léto - je vyzkoušená. Zahradnictví Valinová

KOLECKO 01
21.02.13
Prosím pozná někdo tyto květiny?
Jsou rozlišené číslem 1 až 3.
MOC DĚKUJI

kyti5
21.02.13
Pepřinec- žumen -pandanus

Sany7
22.02.13
Prosím zná někdo název téhle květiny? Nemohla jsem ji nikde najít.

Martina.Q
05.05.13
Dobrý den, mám prosbu, hledám pokojovou květinu, která má jen jeden jediný list, podobný jako fialka. Je velký, tmavě zelený, okraje zvlněné a "chlupatý". A rostlinka kvete jednim stonkem, na kterém je několik květu - zvonku / kalichu/. Hledám a hledám, ale nemůžu najít. Neznáte nekdo? Můžete mi napsat název nebo eventuelně foto? Děkuji všem.

pckop
05.05.13
Martina. Q Myslím, že se jedná o streptocarpus. Je jich více druhů.

Radess
11.05.13
Můžete mi poradit názvy kytek. hledám je na internetu, ale nemohu je najít děkuji

emilka12
11.05.13
Je to štˇovík a asparátus

muškatek
11.05.13
Emilko to není šťovík, ale šťavel je jich několik druhů. A ani na asparagus to nevypadá, nevím nevím.

emilka12
11.05.13
Jo jo máš pravdu, nevím kde jsem vzala štovík, to bude to stáří. asparátus to je mám ho taky, jenže po rozpulení už čtyři roky mám dva vyhonky. mám ho zavěšený. snad někdy dostane rozum a poroste.

Radess
12.05.13
Děkuji

dedeouch
14.07.13
Kdo mi poradi co je to za kvetinu?

muškatek
14.07.13
To je kohoutek plamenný-lychnis chalcedonica. Doufám že jsem to napsala dobře.

dedeouch
14.07.13
[citace]
**"@muškatek": www.konev.cz píše:
To je kohoutek plamenný-lychnis chalcedonica. Doufám že jsem to napsala dobře.
[/citace]
Mnohokrát děkuji

Lenkahub
30.07.13
Ahoj, prosím o pomoc s identifikací rostliny. Vůbec nemám tušení co je zač. Zatím to nekvetlo, takže opravdu nevím.

pucek
31.07.13
[citace]
**@Lenkahub** píše:
Ahoj, prosím o pomoc s identifikací rostliny. Vůbec nemám tušení co je zač. Zatím to nekvetlo, takže opravdu nevím.
[/citace]
Mě to připadá, jak hodně vytáhlá dracena. Tedy pokud byla někde kde bylo méně světla.

zora 2
14.01.14
[citace]
**"@emilka12": www.konev.cz píše:
To je begonie, tuším rex ale to nevím určitě.
[/citace]
je to begonia corallina-begonia koralová

Martik15
24.04.14
Prosím nezná někdo tuhle rostlinu? Kvete malými žlutými kvítky ve spodu rostliny a řekla bych že je poměrně veliká. Nemůžu jí nikde na netu najít...

pucek
25.04.14
Připomíná mi to Aspidistru, ale na druhé fotce jsou listy jakoby složené do harmoniky, tak vypadají listy některých palem.

petrpolak
25.04.14
Je to druh béru

pucek
27.04.14
Co to je ten bér. Našla jsem jen, že je to tráva.

petrpolak
27.04.14
No to je ono, druh travin, mám ji doma a je to super rostlina, nemrazuvzdorná

krysa 61
14.05.14
Myslím si, že by mohl název znít asi takto: Ornithogalum Dubinum

krysa 61
14.05.14
Koupila jsem si cibulky KALA a po zasazení mi vyrostlo toto. Po 4 týdnech už kořeny rostou z květináče ven a rostlina je celá chlupatá. Určitě došlo k chybě a KALA to určitě není! Poradí mi někdo?

krysa 61
16.05.14
Je to u Dieffenbachie normální, že kvete? Stalo se mi to poprvé, ale doufám že né naposledy.

muškatek
16.05.14
Ano je to normální, měla jsem ji asi před patnácti lety a taky mě vykvetla bude to taková bílá šiška jak má Orobinec ten ji má hnědou, teď si nejsem jistá zda mi potom kvetení neuhynula. Zkuste pohledat.

poliny
17.05.14
Setaria palmifolia, měla by to být ona, mrkněte na google

Martik15
17.05.14
Jj to bych řekla že je přesně ona

krysa 61
17.05.14
Děkuji za snahu, ale Setaria palmifolia se množí semeny. A ta moje kytka má cibule a je hodně chlupatá. Bohužel hledám dál, ale děkuji

pucek
17.05.14
Na té fotce moc ty chlupy nevidím, nešla by ještě fotka detail listu? Mě by taky zajímalo, co vám to podstrčili místo kaly.

petrpolak
18.05.14
Ten latinský název patří k foto béru

Martik15
18.05.14
Koukala jsem na ni na googlu a vypadá to že to je opravdu ona ta Setaria. Sice jsem nenašla žádnou z květem, ale vzhledově jsou ty listy opravdu úplně stejné

krysa 61
21.05.14
Přidávám další foto. Z jedné cibulky rostou 4 výhonky a kořeny už rostou z květináče. Nevím jesti můžu kytku zasadit ven a do stínu nebo na slunce atd... Za radu děkuji

pucek
22.05.14
[citace]
**"@Krysa": www.konev.cz 61** píše:
Přidávám další foto. Z jedné cibulky rostou 4 výhonky a kořeny už rostou z květináče. Nevím jesti můžu kytku zasadit ven a do stínu nebo na slunce atd... Za radu děkuji
[/citace]
Já bych ji dala ven, ale do ne hned na slunce, aby se nespálila. Většina cibulnatých a hlíznatých rostlin je venkovních. Takhle chlupatý stvol mám u lilie, ale to není. Ještě jedine počkat až pokvete, to by napovědělo. A ještě dotaz, ty cibule byly hladké, nebo šupinaté?

krysa 61
22.05.14
Cibulky byly krásně hladké a cca 4 očka. Děkuji za názor.

pucek
23.05.14
Tak to začínám mít podezření, že to co roste, není z té cibulky. Až to vyklepnete z květináče, tak se to pozná. No jsem zvědavá, co z té záhady bude.

krysa 61
27.05.14
Tak kdyby jsem nezasadila cibulky, tak bych řekla, že je to echinacea-třapatka nachová. Stejné listy, chlupatá jen roste ze semen. Uvidíme až vykvete. Dala jsem jí ven a vyloženě prospívá. Ani přímé slunce jí nevadí. Doma jí říkáme ADÉLA

Joe Hot
29.05.14
Mohl by mě někdo poradit co je to za květinku prý Pryšec ale jaký? Děkuji předem za radu

muškatek
29.05.14
Pryšec-euphorbia leuconeura. Máte to foto do modra

krysa 61
18.06.14
[citace]
**"@Krysa": www.konev.cz 61** píše:
Koupila jsem si cibulky KALA a po zasazení mi vyrostlo toto. Po 4 týdnech už kořeny rostou z květináče ven a rostlina je celá chlupatá. Určitě došlo k chybě a KALA to určitě není! Poradí mi někdo?
[/citace]

Tak jsem opět koupila cibule Kaly a tentokrát vyrostlo už něco trošku podobného Kalám, ale opět to není to co jsem chtěla! Asi to zkusím ještě do třetice. Odradit se nedám. Posílám foto - snad někdo pozná tuto kytku. Předem děkuji

petrpolak
19.06.14
Vypadá to na druh arisemy

pucek
20.06.14
Nechápu, že vám zas vyrostlo něco jiného. A to kupujete u stejného prodejce? To je originál balení, nebo volně prodejné. A co dělá ta předchozí hlíza? No jsem asi moc zvědavá

krysa 61
25.06.14
[citace]
**"@pucek": www.konev.cz píše:
Nechápu, že vám zas vyrostlo něco jiného. A to kupujete u stejného prodejce? To je originál balení, nebo volně prodejné. A co dělá ta předchozí hlíza? No jsem asi moc zvědavá
[/citace]

Dobrý den, vůbec nejste zvědavá. První hlíza pouze roste už má cca 70cm na výšku a hrozně pije vodu. Ještě nevykvetla, ale stále čekám. Kupuji cibulky z adresy www.aliexpres.com tj. dovoz z Číny. Prodejce to byl stejný. Je sice pravda, že semena a cibule jsou velmi levné a ještě se pobavíte s tím co vyroste. Ale abych je jenom nehanila, objednala jsem si semena prvosenek, fuksie, orchideí a zdá se, že ty jsou správná. A navíc za ty druhé cibulky jsem neplatila nic a ještě posílají další, tak snad na potřetí už to bude Kala a barevná! Uvidíme. Časem dám vědět i s fotem

pucek
27.06.14
Tak to jsem ráda, že moje zvědavost nevadí. Třeba vyroste nějaká exotika a budem čubrnět. Atˇ se daří ostatním kytičkám ze semen a dejte pak vědět.

Krysa 61
10.07.14
[citace]
**"@pucek": www.konev.cz píše:
Tak to jsem ráda, že moje zvědavost nevadí. Třeba vyroste nějaká exotika a budem čubrnět. Atˇ se daří ostatním kytičkám ze semen a dejte pak vědět.
[/citace]

Tak takto vypadaly kytky z prvních cibulek, než jsem je zasadila do hlíny. Zatím ani tam žádná změna, jenom rostou do výšky a pijou hodně vody. Ale já se nevzdávám! Pěstování Zdar!

pucek
10.07.14
Jasně, v tom červeném je Kana, neboli dosna. Tu můžete vysadit i do záhonu a na zimu vyndat a uložit v bezmrazé místnosti. To druhé ale pořád nevím. Takže zdar vaší vytrvalosti

Jiřina Benešová
19.07.14
Mám tuhle růži, nevím jak se jmenuje a ani jak ji mám po odkvětu seřezávat. Je velmi voňavá, kvete jen jednou, v červnu a má časté odnože vedle do trávníku.
Poradíte mi?

kyti5
19.07.14
Na každé růži se mají odkvetlé kěty odstarňovat nad pětičetným listem a růže pokvete znovu, třeba i 3x za sezonu... mně kvetou růže celé léto.
jaký je její název neporadím - ale jistě ji najdete na netu mezi růžemi

Jiřina Benešová
19.07.14
Po odkvětu ji seříznu tak, jak mi radíte, ale ještě se nestalo, že by znovu vykvetla, je to prostě keřová růže (výška asi 120cm),která kvete sice bohatě, ale jen jednou ročně. Chtěla bych vědět, jak se o ni starat, hlavně jak hluboko ji seříznout a jestli mám vyřezávat starší výhony, když ty, mladé vyhání do trávníku.

kyti5
19.07.14
Ty výhony co vyhání vedle odstraňujte, jsou to plané výhony

Jiřina Benešová
19.07.14
Nejsou, druhým rokem vykvétají.

Krysa 61
21.08.14
Přidávám foto mojí Adély- stále ještě nekvete, ale roste jak z vody. pro porovnání jsem se postavila vedle ní. Stále mnikdo nepřišel co je to zač Možná nás opravdu ve finále sežere Budu informovat i nadále jak postupuji s pátráním po názvu a pěstováním, snad alespoň vykvete.

kyti5
21.08.14
Dost špatná fotka...

petrpolak
21.08.14
NENÍ TO TOPINAMBUR?:

Krysa 61
21.08.14
Děkuji za snahu, ale topinambur to není. Koupila jsem cibulku a z ní vyrostlo toto: Je to chlupaté a z jedné cibule má 5 výhonů, které stále rostou do výšky, ale květ žádný. přidávám foto, které jsem už možná jednou sem poslala. Po zasazení do Této výšky to je cca 2,5 měsíce. Foto cca po 3 týdnech od zasazení :|

Krysa 61
21.08.14
Foto jak je chlupatá, po celé rostlině.

Krysa 61
21.08.14
Foto před zasazením do záhonku.

Krysa 61
21.08.14
Dnešní výška

Krysa 61
21.08.14
A ještě poslední, aby jste měli lepší představu. Snad se jednou dopídím co to je. Za snahu všem děkuji

krysa 61
16.09.14
Tak mám pocit, že to asi bude Topinambur! Už to má na výšku cca 2 metry a pořád ještě roste do výšky a květ žádný. Topinambur mi nevadí jsem myslivec a tak ho zužitkuji, ale stejně je jiný než pěstují ostatní myslivci. Uvidíme nějak to dopadne.

25
04.03.15
Dobrý den...
Moooc prosím o zjištění jména této kytičky, hledala jsem skoro všude, ale nikde jsem jí nenašla...
Děkuji moooc...

rosnatka 76
05.03.15
Mam jí doma už několik let má dost složitej název viz. článek. mám asi už metr a pul dlouhý šlahouny a stále bohatě kvete. nijak zvlášt se o ni nestarám, zaleju pohnojím.

BOTANICKÝ NÁZEV:
Aeschynanthus speciosus, Aeschynanthus radicans, Aeschynanthus hildebrandii, Aeschynanthus tricolor.
POPIS:
Je to světlá ampélní rostlina, která se odlišuje masitými, koženými listy a kvítky, jasně zabarvenými od červeného do oranžového odstínu, které jsou na koncích letorostů pokryty jemným chmýřím. Nejlepší je umístit ji na světlé místo, před přímými slunečními paprsky ji však zastínit. Vyberte jí stanoviště s teplotou 20 až 25°C. V zimním období rostlinu udržujeme při teplotě 15 až 18°C, což je vhodné pro užitek následujícího květenství. Péče: zalévat přiměřeně, změklou vodou s malým množstvím kalcia, v zimě zálivku snížit. Od března do konce srpna pouze málo hnojit. V pokojových podmínkách zařídit dobrou drenážku. Často postřikovat, ale ne v době květenství. Rozmnožování: stonkovými rouby začátkem léta, při teplotě 20 až 25°C. Je také možné jednoduše rozložit její výhonky na vlhké teplé zemině a počkat, až se na uzlech zformují nové kořeny. Při přemrštěné suchosti vzduchu hyne. Nemoci a škůdci: mšice a tripsiny. Nestálá teplota a zvýšená vlhkost půdy bezmála vede k opadávání listí.
ČELEĎ:
Gesneriaceae, podpětovité.
PŮVOD:
Jáva, Borneo, Indie, Himálaje až po Novou Guineu.
UMÍSTĚNÍ:
Světlé místo.
ZÁLIVKA, HNOJENÍ:
Zaléváme ji přiměřeně.
MNOŽENÍ:
Stonkovými rouby začátkem léta.
ŠKŮDCI, CHOROBY:
Mšice a tripsiny.

25
05.03.15
Dobrý den...
Děkuji vám strašně, moooc za název kytičky a i za informace o ní...Moc ste mi pomohla, ani sem netušila že tak bohatě a překrásně kvete...Ještě jednou moooc a moooc děkuji...

fereny
17.03.15
Ahoj, poznáte prosím, co je tohle za kytku? Máme ji v kanceláři a nějak usychá, chtěla bych podle jména zjistit, jak se o ni starat.
Děkuji

pucek
17.03.15
To bude dracéna, je už dost stará podle těch holých větví. Ta nechce moc zalévat. Asi by jí prospělo ořezat ty holé větve, tak 15-20cm nad květináčem. Na těch koncích obrazí a ty uřízlé zelené vršky ve vodě zakoření. Nějakou dobu vypadá škaredě, ale když pak vyrazí nové růžice listů, tak bude zas pěkná.

pucek
17.03.15
Ted ještě koukám, že z hlavního kmínku jsou 4 větve, tak bych je nechala 10cm a fikla.

fereny
18.03.15
Moc děkuji, zkusíme s ní něco provést

uznevim
11.04.15
Poznate prosim někdo co to je? mam do skoly herbar a nevim si rady.. nemohla by to byt třeba hrusen? (ta vetvicka) a to druhé bude nejspis nejaka sedmikráska, ale ty listy mi moc nesedi a treti vůbec netusim tak prosim poradte

pucek
11.04.15
Určitě sedmikráska, poslední je fialka a to první hrušeň asi ne ty ještě nekvetou, ale možná nejaká bluma nebo švetka.

Artul
12.04.15
První 3 fota - nejspíš podnož pro slivoně mirobalán, miroblán, ta už kvete, další 2 je sedmikráska chudovka a poslední 2 violka vonná. Herbářování je způsob, jak si uchovat kousek pomíjivosti krásy a jara nebo léta... Hodně úspěchů.

Uznevim
15.04.15
Dobre, děkuji mnohokrát, jeste to pohledání a jenom jeste.. Kolik dni tak listovat kytičky?

Uznevim
15.04.15
Pardon- pohledam a lisovat

salasa
27.10.15
Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit co je to za kytičku? V létě jsme si ji přivezli z dovolené a po půl roce začla žloutnout a opadávat. Mysleli jsme, že je to gumovník, ale ten vypadá na fotkách trochu jinak.
Předem děkuji

pckop
27.10.15
Pryšec běložilný. Opadá, zas obrazí.

Vellunkacz
01.11.15
Nevi nekdo ja se jmenuje? Tchyne ji dostala a ja bych si ji chtela namnozit

pucek
01.11.15
Myslím, že je to Rhipsalis, stačí odlomit větvičku a po zaschnutí dát do vlhkého písku, možná i do vody. Je to sukulent, takže množení je snadný

Vellunkacz
01.11.15
Mate pravdu. O rozmnozovani ve vode jsem se nic nedocetla. Zatim to mam ve sklince s vodou, ale zitra to zkusim s hlinou (pisek nemam)

Dita1234
30.04.16
Poznáte prosím tuto květinu?

pucek
30.04.16
Možná okrasný česnek

redsock
14.05.16
Prosimvás, co je to za květinu?

K - plamínek
19.08.16
Dobrý den,
prosím Vás poradími někdo co může být tohle za kytku. Moc díky

pucek
19.08.16
Je to Líčidlo jedlé, plody silně barví.

20161209 yuanyuan
09.12.16
"**christian louboutin uk**": www.christianlouboutinshoes.org.uk
"**pandora charms**": www.pandorauk.org.uk
"**jordans**": www.cheapjordans-shoes.us.com
"**ysl handbags**": www.ysl-outlet.com
"**ugg pas cher**": www.uggs-pas-cher.fr
"**cheap ray ban sunglasses**": www.rayban-eyeglasses.us.com
"**coach outlet online**": www.coachoutletstoreonlineclearances.org
"**gucci outlet online**": www.guccioutlets.us.org
"**ugg outlet store**": www.uggsoutletstore.us.com
"**pandora bracelet**": www.pandora-charms.me.uk
"**fitflop**": www.fitflops.us
"**hermes bags**": www.hermesbirkin.in.net
"**ugg sale**": www.cheapuggsale.us.com
"**canada goose sale**": www.canadagoosejacketscanada.us.com
"**louis vuitton pas cher**": www.louisvuitton-sac-pascher.fr
"**ugg boots outlet**": www.outletuggboots.us.com
"**cheap ugg boots**": www.uggscheap.us.com
"**oakley sunglasses outlet**": www.oakleysunglassesoutlet.in.net
"**ralph lauren uk**": www.poloralphlauren-outlet.co.uk
"**coach factory outlet online**": www.coachfactory-outletstore.us.com
"**levis outlet**": www.levisjeans.name
"**adidas yeezy boost**": www.yeezyboost.us.com
"**north face jackets**": www.thenorthface.org.uk
"**moncler coats**": www.moncler-outlet.us.com
"**red bottom heels**": www.red-bottoms.us.com
"**tory burch outlet online**": www.toryburchoutletstores.in.net
"**louboutin outlet**": www.christianlouboutinoutletsale.org
"**hollister uk**": www.hollistersaleuk.me.uk
"**cheap jordan shoes**": www.cheap-jordans.us
"**pandora charms sale clearanc**": www.pandoracharms.com.co
"**cheap oakley sunglasses**": www.cheapoakleyssunglasses.com.co
"**michael kors outlet canada**": www.michael-korsoutlet.ca
"**birkenstock sale**": www.birkenstocks.us.com
"**true religion sale**": www.truereligionjeans.me.uk
"**louis vuitton bags**": www.louis-vuitton-handbags.us.org
"**true religion jeans**": www.true-religion.us.com
"**coach factory outlet online**": www.coach--outlet.us.com
"**fake rolex watches**": www.fake-rolex.us
"**lacoste outlet**": www.lacosteshoes.us
"**longchamp handbags**": www.longchampoutletstore.com
"**nike free 4.0 flyknit**": www.nikefreeflyknit.name
"**north face outlet**": www.thenorthfaceoutlet.com.co
"**canada goose coats**": www.canada-goose-jackets.ca
"**toms**": www.toms.in.net
"**michael kors outlet store**": www.michaelkorsoutletclearances.us.com
"**abercrombie**": www.abercrombieandfitch.in.net
"**longchamp sale**": www.longchampoutletstore.com
"**puma outlet**": www.puma-shoes.in.net
"**coach factory outlet online**": www.coachfactoryoutletsaleonline.us.com
"**coach outlet store online**": www.coachfactory-outletstore.us.com
"**kobe bryant shoes**": www.kobeshoes.name
"**coach outlet online**": www.coachoutlet.in.net
"**yeezy boost**": www.yeezyboost350.me.uk
"**timberland shoes**": www.timberlandbootsoutlet.name
"**canada goose jackets**": www.canada-goosejackets.org.uk
"**christian louboutin sale**": www.christianlouboutin.us.org
"**christian louboutin shoes**": www.christianlouboutin.us.org
"**adidas superstars**": www.adadassuperstar.com
"**true religion uk**": www.truereligionjeans.me.uk
"**michael kors handbags clearance**": www.michael-korshandbags.us.com
"**louboutin shoes**": www.christianlouboutinshoes.org.uk
"**ugg australia**": www.ugg-australia.org.uk
"**louboutin outlet**": www.christianlouboutinoutlet.us
"**jimmy choo shoes**": www.jimmychoo.in.net
"**longchamp handbags**": www.longchampbagsuk.org.uk
"**polo ralph lauren outlet**": www.polooutlets.us.com
"**michael kors handbags outlet**": www.michaelkors-handbags.us.com
"**rolex watches**": www.rolexdaytona.in.net
"**cheap rolex watches**": www.cheaprolexreplicawatches.us
"**cheap ray ban sunglasses**": www.raybansunglasses.net.co
"**pandora bracelet**": www.pandorauk.org.uk
"**ysl outlet store**": www.ysl-outlet.com
"**canada goose sale**": www.canadagooseoutlet.ca
"**ugg canada**": www.uggscanada.ca
"**canada goose jackets uk**": www.canadagooseuk.co.uk
"**polo ralph lauren outlet online**": www.ralphlauren-outlet.com.co
"**ray bans**": www.raybans.org.uk
"**nike air force**": www.airforce1-nike.fr
"**uggs canada**": www.uggs--canada.ca
"**james shoes**": www.lebronjamesshoes.org
"**uggs outlet**": www.outletuggboots.us.com
"**ed hardy store**": www.edhardy-outlet.name
"**michael kors outlet clearance**": www.michael-korsoutlet.us.com
"**ugg boots**": www.uggs-outletboots.us.com
"**ugg**": www.uggs-australia.it
"**fitflops sale clearance**": www.fitflops.us
"**christian louboutin outlet**": www.christianlouboutinoutletsale.org
"**oakley sunglasses cheap**": www.oakleysunglassesoutlet.in.net
"**adidas nmd r1**": www.adidas-nmd.us.com
"**nike sneakers**": www.nikeshoes.us.com
"**discount oakley sunglasses**": www.oakley--sunglasses.us.org
"**michael kors handbags outlet**": www.michaelkorshandbags-outlet.us.org
"**supra shoes**": www.supraforsale.in.net
"**raybans**": www.raybans.us.com
"**louis vuitton factory outlet**": www.louisvuittonoutletus.us.com
"**michael kors outlet store**": www.michaelkors-outlet.us.org
"**true religion outlet online**": www.true-religionjeansoutlet.in.net
"**chaussure louboutin**": www.chaussure-louboutin.fr
"**longchamp uk**": www.longchampbagsuk.org.uk
"**discount oakley sunglasses**": www.discountoakleysunglasses.com.co
"**fitflops sale**": www.fitflopssaleclearance.net
"**ray ban glasses**": www.raybansunglasses.net.co
"**cheap oakley sunglasses**": www.cheapoakleyssunglasses.us.org
"**michael kors**": www.michaelkors-outlet.ca
"**kate spade outlet online**": www.kate-spadeoutlet.in.net
"**cheap jerseys**": www.cheapnfljerseys-wholesale.us
"**pandora charms sale**": www.pandoracharms.com.co
"**kd 8 shoes**": www.kevindurantshoes.us
"**cheap nike shoes**": www.nikeshoes.us.com
"**hollister clothing store**": www.hollisterclothing.org
"**canada goose pas cher**": www.canadagoosepaschere.fr
"**coach factory outlet**": www.coachoutlet.in.net
"**polo ralph lauren**": www.polooutlets.us.com
"**louis vuitton borse**": www.louisvuitton-borse.it
"**cheap nfl jerseys**": www.cheap-jerseyswholesale.us
"**kate spade outlet**": www.katespadehandbags.net.co
"**louis vuitton outlet store**": www.outletlouisvuitton.us.com
"**uggs outlet**": www.uggs-outletboots.us.com
"**yeezy boost**": www.yeezyboost-350.us.com
"**ugg australia**": www.uggaustraliaoutlet.us.com
"**ugg canada sale**": www.uggscanada.ca
"**christian louboutin outlet**": www.christianlouboutinshoesoutlet.com
"**coach outlet online**": www.coach-outletonline.us.org
"**louboutin outlet**": www.louboutin.eu.com
"**ray ban sunglasses discount**": www.raybansunglassesdiscount.com.co
"**longchamp bags**": www.longchamp-handbags.us
"**coach factory outlet online**": www.coachoutletus.us.com
"**timberland boots outlet**": www.timberlandbootsoutlet.us
"**moncler pas cher**": www.doudounemonclerpascher.fr
"**coach factory outlet online**": www.coach-outlets.us.com
"**vans store**": www.vansshoes.in.net
"**true religion jeans outlet**": www.true-religion.us.com
"**michael kors outlet store**": www.michaelkors-outlet.us.com
"**louboutin shoes**": www.christianlouboutinshoes.us
"**armani exchange outlet**": www.armani-exchange.us
"**red bottom**": www.red-bottoms.us.com
"**adidas nmd runner**": www.adidasnmd.org.uk
"**coach factory outlet online**": www.coach-outletonline.eu.com
"**ray bans**": www.cheapraybans.com.co
"**ugg boots outlet**": www.cheapuggsoutlets.us.com
"**louboutin pas cher**": www.chaussurelouboutin-pascher.fr
"**canada goose sale**": www.canadagoose-outlet.name
"**cheap ray ban sunglasses**": www.cheapraybansunglasses.name
"**jordan retro**": www.airjordanretro.us
"**pandora charms sale clearance**": www.pandora-charms.me.uk
"**birkin handbags**": www.hermesbirkin.in.net
"**ray ban glasses**": www.raybans.org.uk
"**jordan shoes**": www.cheapjordans.us.com
"**coach outlet online**": www.coach-outletonline.eu.com
"**valentino shoes**": www.valentino.in.net
"**celine handbags**": www.celineoutlet.us
"**birkenstock uk**": www.birkenstocksandals.org.uk
"**coach outlet store online**": www.coachoutletstoreonline.com.co
"**cheap ugg boots**": www.cheapuggs.org.uk
"**moncler uk**": www.monclerjacketsuk.org.uk
"**coach factory outlet online**": www.coachoutlets.us.org
"**jordan femmes pas cher**": www.jordan-femmepascher.fr
"**coach outlet online**": www.coachfactoryoutletsaleonline.us.com
"**cheap jerseys wholesale**": www.cheap-jerseyswholesale.us
"**rolex watches**": www.rolexreplicawatches.name
"**louis vuitton purse**": www.louisvuittonhandbagsuk.me.uk
"**yeezy boost 350**": www.adidasyeezyshoes.us.com
"**longchamp bag**": www.longchampbags.uk
"**levi's jeans**": www.levisjeans.name
"**canada goose jackets**": www.canadagooseoutlet.ca
"**adidas yeezy boost 350**": www.yeezyboost-350.us.com
"**salvatore ferragamo shoes**": www.converseshoes.in.net
"**nike air huarache**": www.nikehuarache.com.co
"**cheap ray bans**": www.raybans.us.com
"**toms outlet**": www.toms.in.net
"**adidas nmd runner**": www.adidas-nmd.us.com
"**converse all star**": www.converseshoes.in.net
"**burberry outlet**": www.burberry-outlet-canada.ca
"**ed hardy uk**": www.edhardyukclothing.me.uk
"**ralph lauren outlet online**": www.ralphlauren-outlet.com.co
"**michael kors outlet online**": www.michaelkorsoutletclearance.in.net
"**moncler uk**": www.monclerjackets-uk.co.uk
"**coach factory outlet online**": www.coach-outletonline.us.org
"**nike cortez classic**": www.nikecortez.com.co
"**cheap nike sneakers**": www.discountnikeshoessc.org
"**michael kors bags**": www.michaelkors-handbags.us.org
"**true religion jeans outlet**": www.truereligionjeansoutlet.name
"**adidas sneakers**": www.adidas-shoes.us.com
"**abercrombie outlet**": www.abercrombieandfitchoutlet.name
"**gucci**": www.gucci-borse.it
"**polo ralph lauren**": www.polooutlet.in.net
"**michael kors handbags outlet**": www.michael-korshandbags.us.com
"**nike outlet**": www.nike-store.us.com
"**discount oakley sunglasses**": www.oakley--sunglasses.net.co
"**abercrombie outlet**": www.abercrombieandfitch.in.net
"**adidas nmd runner**": www.adidasnmd.us.org
"**ugg outlet**": www.uggsoutletstore.us.com
"**ugg boots outlet**": www.ugg--outlet.us.com
"**rolex replica watches**": www.rolex-replicawatches.com.co
"**michael kors outlet store**": www.michaelkorsoutletstore.us.com
"**bottega veneta outlet**": www.bottegaveneta.in.net
"**oakley sunglasses outlet**": www.oakley--sunglasses.us.org
"**true religion outlet store**": www.coachoutletonlinecoachfactoryoutlet.us.com
"**michael kors handbags**": www.michaelkors-purses.us.com
"**yeezy shoes**": www.yeezyboost.us.com
"**true religion jeans outlet**": www.true-religionjeansoutlet.us.com
"**uggs outlet**": www.ugg--outlet.us.com
"**michael kors bags**": www.michaelkors-handbags.uk
"**coach outlet store online clearance**": www.coachoutletstoreonlineclearances.in.net
"**polo ralph lauren**": www.ralph-lauren-pas-cher.fr
"**kate spade bags**": www.katespadehandbags.org.uk
"**true religion jeans outlet**": www.truereligionoutlet.com.co
"**fitflops sale**": www.fitflopssaleclearance.com
"**birkenstock outlet**": www.birkenstocks.us.com
"**ugg boots**": www.uggsboots.fr
"**canada goose**": www.canada-goosejackets.org.uk
"**michael kors handbags clearance**": www.michaelkorshandbag.us.com
"**outlet louis vuitton**": www.louisvuitton-borse.it
"**michael kors outlet canada**": www.michaelkors-outlet.ca
"**tory burch sale**": www.toryburchoutletstores.in.net
"**cheap jordan shoes**": www.cheapjordan-shoes.in.net
"**pandora bracelet**": www.pandora-bracelet.us
"**coach outlet store**": www.coachoutletstoreonlineclearances.org
"**uggs outlet**": www.uggboots-outlets.us.com
"**canada goose outlet**": www.canada-goose-jackets.ca
"**michael kors handbags**": www.michaelkors-outletsale.us.com
"**michael kors outlet online**": www.michaelkorsoutletonlineclearance.in.net
"**air max outlet**": www.airmaxoutletsaleus.com
"**authentic louis vuitton handbags**": www.louis-vuitton-handbags.us.org
"**ray ban sunglasses outlet**": www.raybansunglassesdiscount.com.co
"**ugg boots**": www.uggsboots.org.uk
"**hugo boss suits**": www.hugobossoutlet.name
"**polo ralph lauren outlet**": www.polooutlet.in.net
"**kate spade**": www.katespade-outlet.us
"**longchamp outlet store**": www.outletlongchamp.us
"**coach outlet online**": www.coachoutlets.us.org
"**moncler jackets**": www.moncleroutletjackets.us
"**north face uk**": www.thenorthface.org.uk
"**canada goose parka**": www.canadagooseoutlet.net.co
"**cheap oakley sunglasses**": www.oakley.nom.co
"**hollister co**": www.hollisterclothing.org
"**michael kors bags**": www.michaelkors-handbags.us.com
"**oakley sunglasses cheap**": www.cheapraybansunglasses.name
"**gucci outlet online**": www.guccihandbagsoutlet.us
"**rolex replica watches for sale**": www.rolex-replicawatches.com.co
"**coach factory outlet online**": www.coachfactoryonlineoutlet.com.co
"**michael kors outlet store**": www.michaelkorsoutletonlineclearance.us.com
"**stan smith adidas**": www.adadasstansmith.com
"**michael kors bags**": www.michaelkorshandbag.us.com
"**pandora outlet**": www.pandorajewelryoutlet.org
"**coach outlet online**": www.coachoutletus.us.com
"**coach outlet online**": www.coachfactoryoutlet-online.in.net
"**nfl jerseys wholesale**": www.cheapnfljerseys-wholesale.us
"**michael kors**": www.michael-korsoutlet.ca
"**pandora charms**": www.pandorajewelryoutlet.org
"**ugg australia outlet**": www.uggaustraliaoutlet.us.com
"**canada goose jackets**": www.canadagoosejacketscanadagooseoutlet.us.com
"**michael kors outlet store**": www.michael-korsoutlet.us.com
"**air jordans**": www.cheap-jordans.us
"**polo ralph lauren outlet**": www.poloralphlauren-outlet.co.uk
"**louis vuitton uk**": www.louisvuittonhandbagsuk.me.uk
"**michael kors outlet online**": www.michaelkors-outlet.us.com
"**true religion outlet store**": www.true-religionjeansoutlet.us.com
"**michael kors outlet clearance**": www.michaelkorsoutletstore.us.com
"**louis vuitton handbags**": www.louisvuittonoutlet.ca
"**jordan shoes**": www.airjordan-uk.org.uk
"**nike outlet store**": www.nike-store.us.com
"**coach outlet store online**": www.coachoutletstoreonlineclearances.in.net
"**hugo boss outlet online**": www.hugobossoutlet.name
"**true religion outlet store**": www.truereligionjeansoutlet.name
"**uggs outlet**": www.cheapuggsoutlets.us.com
"**toms**": www.tomsshoes.us.com
"**cheap air max**": www.airmaxoutletsaleus.com
"**uggs on sale**": www.cheapuggsonsale.us.com
"**canada goose jackets uk**": www.canadagoosejacketsuk.co.uk
"**ugg boots**": www.boots-ugg.us.com
"**moncler outlet online**": www.moncleroutlet.in.net
"**cheap jordan shoes**": www.cheapjordanshoes.us.com
"**oakley sunglasses outlet**": www.oakley--sunglasses.net.co
"**nike flyknit**": www.nikefreeflyknit.name
"**adidas store**": www.adidas-shoes.us.com
"**polo ralph lauren outlet online**": www.ralphlaurenoutlet.us.org
"**louis vuitton outlet online**": www.wwwlouisvuittonoutlet.us.com
"**michael kors outlet clearance**": www.michaelkors-outlet.us.org
"**yeezy shoes**": www.adidasyeezyshoes.us.com
"**polo ralph lauren outlet**": www.polooutlet.com.co
"**adidas superstar**": www.adadassupercolor.com
"**toms outlet store**": www.tomsoutletstores.in.net
"**oakley sunglasses wholesale**": www.discountoakleysunglasses.com.co
"**canada goose outlet**": www.canadagoosejacketscanada.us.com
"**coach outlet online**": www.coachfactoryonlineoutlet.com.co
"**michael kors outlet sale**": www.michaelkors-outletsale.us.com
"**coach outlet online**": www.coach--outlet.us.com
"**michael kors outlet online**": www.michaelkorsoutletclearance.in.net
"**discount nike shoes**": www.discountnikeshoessc.org
"**cheap ugg boots**": www.cheapuggsonsale.us.com
"**discount oakley sunglasses**": www.cheapoakleyssunglasses.us.org
"**oakley vault outlet**": www.oakleysvaultoutletstore.org
"**longchamp bags**": www.longchamphandbags.us
"**lebron shoes **": www.lebronjamesshoes.org
"**michael kors uk**": www.michaelkorshandbagsuk.me.uk
"**canada goose**": www.canadagoosejacketscanadagooseoutlet.us.com
"**air jordans**": www.cheapjordans.us.com
"**salvatore ferragamo shoes**": www.ferragamoshoes.cc
"**dolce and gabbana outlet online**": www.dolceandgabbanaoutlet.com
"**ugg boots sale**": www.ugg-sale.org.uk
"**air max 90**": www.airmax90.org
"**ugg boots clearance**": www.ugg-bootsoutlet.co.uk
"**birkenstock outlet**": www.birkenstock-sandals.us.com
"**michael kors outlet store**": www.michaelkorsoutletonlineclearance.in.net
"**louis vuitton**": www.louisvuittonoutlet.ca
"**louis vuitton outlet online**": www.louisvuittonoutletus.us.com
"**vans outlet**": www.vansshoes.in.net
"**ugg outlet**": www.uggboots-outlets.us.com
"**gucci borse**": www.gucci-borse.it
"**gucci handbags outlet**": www.guccihandbagsoutlet.us
"**red bottom**": www.redbottomshoes.in.net
"**moncler jackets**": www.moncler-outlet.us.com
"**michael kors outlet clearance**": www.michaelkorsoutletclearanceonlines.us.com
"**oakley sunglasses cheap**": www.cheapoakleyssunglasses.com.co
"**ed hardy clothing**": www.edhardyukclothing.me.uk
"**converse uk**": www.conversetrainer.co.uk
"**longchamp handbags**": www.longchampbags.uk
"**fit flops**": www.fitflopssaleclearance.net
"**louboutin shoes**": www.christianlouboutinoutlet.us
"**birkenstocks**": www.birkenstock-sandals.us.com
"**uggs**": www.uggsaustralia.fr
"**polo ralph lauren**": www.polooutlet.com.co
"**canada goose outlet**": www.canadagooseoutlets.us.com
"**uggs**": www.uggs--canada.ca
"**celine outlet online**": www.celineoutlet.us