Diskuze

Pokojové rostliny

Přežijí kytky mou "dovolenou"?


Mysicka31 24.05.11

Ahojky lidičky, chtěla bych se zeptat jak řešíte kytky když odjížte na více dní pryč? Pojedu teď na 5 dní k rodičům a kvůli těm vedrům řeším co s kytkama :-( Není to tedy poprvé a předpokládám že ani naposledy co odjíždím, většinou nebyl problém, akorát v únoru mi Azalka nepřežila mou 5 denní nepřítomnost :cry: až teď se z toho chuděra vzpamatovala a hezky se zase olistila a já zlá „macecha“ jí zase odjedu pryč :oops: Spíš si ale nevím rady jak s orchideí a necelý měsíc zasazenou fialkou :-( u té fialky mám fakt strach aby neuschla, kořínky až dolů asi ještě mít nebude :think: a papyrus mám teď v květníku co nemá tu upouštěcí/čerpací díru, nenašla jsem žádný vyhovující květináč, takže je rovnou takto, tak taky nevím jak s ním, ten jsem vždy hodila do velkého lavoru s vodou, ale tu to nebude mít kudy nasát :-( No a v truhlíkách na balkoně mám taky čerstvě naseto… chjo, co s tím vším :think: všechna okna i balkon máme na JJZ, takže přímé slunce od cca půl 1 až do západu :roll: S většinou si poradím, tam už je to „natrénované“ :mrgreen: ale fakt se bojím o ty nové přírůstky :-? Prosím, prosím o radu co s nimi, díky, díky moc :-)


Reagovat
kyti5 25.05.11

Myšičko, o fialku neměj strach dej ji vodu do misky a vydrží v pohodě já je zalejvám maximálně 1× za týden někdy i za dýl a kvetou stále. To samé s azalkou vodu do misky pod květináč s nic se neděje –5 dní není tolik, aby kytička nevydržela. Orchidej se zalévá tím stylem, že se 1× týdně namočí do kbelíku s vodou do které přidáš hnojivo na orchideje-takže opět žádná katastrofa. A papyrus, pokud je květník z plastu udělej díru vrtáčkem,/nebo­zízkem/,pakli­že je z keramiky -chtěl by vyměnit -to mu svědčit dlouhodobě nebude , ale věřím, že když ho před odjezdem víc zaliješ, tak to taky přežije.Ale rozhodně bych ho pak dala do květníku s otvorem dole.Věř že pšět dní není pro kytičky žádná pohroma. Před odjezdem zalij a buď v naprostém klidu. :lol: :lol:


Reagovat
Mysicka31 25.05.11

Kyti, právě že když jsme naposledy byli 5 dní pryč, tak ta azalka úplně oschla :-( taky jsem čuměla jak blázen… O fialku jako takovou mi nejde, mám jich víc a o ty se nebojím, také zálévám 1× někdy 2× do týdne, ale ta čerstvě zasazená nemá ještě pořádně puštěné kořeny a právě o tu se bojím, je to drobínek vypěstěný z odlouplého lístečku a zatím takové mimi :-) Ty „velké“ mi kvetou celý rok :-) nemají prý být na přímém slunci, ale na našem jižním okně se jim moc líbí a rostou a kvetou do krásy :lol: sluníčko mi je nespálilo, naopak jsou hezčí než když jsem je měla dál od okna na poličce, záhadné to kousky :mrgreen: Papyrus jsem přesazovala asi před měsícem a půl a právě do květníku bez otvoru, kupovala jsem takový ten hliněný či keramický nebo jaké to jsou a zrovna velikost jakou jsem potřebovala, tak neměla dole ten otvor… je to tam naznačené, ale ta díra tam prostě není, ten menší byl moc malý a ten větší taky neměl díru, nechápu :-? až o 2 čísla větší zase díru měl… plast jsem nechtěla… Myslíš že té orchidei vadí když ji zálévám zvrchu? Krapet zaliji, nechám tak hoďku, možná 2 a vodu co zbyde dole pak vyliji, zatím neprotestovala :mrgreen: a kvete nádherně a pořád má nová a nová poupátka :palec:


Reagovat
kyti5 25.05.11

nevím jak myslíš s orchidejí, ale zkušenost je taková, že to je lepší 1× týdně namočit .Každý to máme jinak


Reagovat
Magdalenka73 26.05.11

Pokojovky 5 dnů zvládnou v pohodě, já ani častěji nezalévám.Horší je to s kytkama venku, ty potřebují vodu v horku denně, tak to také řeším, co s nima přes dovolenou.


Reagovat
Seal 26.05.11

A co sousedi? My si se sousedkou vzájemně přes dovolenou kytky zaléváme :wink:


Reagovat
Magdalenka73 26.05.11

Tak to mi nezbývá,než takovou sousedku závidět :potlesk: My máme natolik konfliktní sousedy,že bych dům nejraděj prodala a šla do háje..Takže tudy cesta nevede. :wink: Zřejmě požádám opět bráchu, vloni odešel v jeho péči jen jeden přelitý květináč, což pro chlapa v tom množství mých kytek není zase tak strašná bilance,ne? :lol:


Reagovat
kyti5 27.05.11

jistě to brácha zvládne stačí když zaběhne jednou :-D :-D a hezkou dovču


Reagovat
CherryAnn 23.06.11

Mně prožily 7 dní v pohodě :wink:


Reagovat
60 23.06.11

Já mám štěstí,že mám hodného syna,vždycky,když jedu na dovolenou,stará se o zahradu,o psa i kočku : :lol: a pak posílá zprávu,,mami všechno v pořádku :palec: loni jsme přijeli po 10 dnech a první co jsem viděla na okně totálně chcípli kytky,zapoměl,ale zahr.v pořádku,pro­tože pršelo :palec:


Reagovat
Anonymni 24.02.20

Musím říct, že já to mám také docela dobře vyřešené. O květiny se mi v době dovolené stará naše sousedka. Máme s ní dobré vztahy, takže to není problém. Až letos pojedeme na dovolenou do Dubrovniku, viz http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/dubrovnik/ tak to nejspíš udělám stejně.


Reagovat
Anonymni 10.02.21

Tak mně upřímně nešlo tolik o to, aby vydržely moje kytky mou dovolenou, ale abych to hlavně přežila já, protože co by potom kytky beze mne dělaly že? :-D Navíc, když jsem si dělala cestovní pojištění u https://www.ervpojistovna.cz/cs/uvod?… , tak jsem ani neměla v plánu odjet nějak na dlouhou dobu a máme docela dost dobře vymyšlený zavlažovací systém, takže jsem se o květinky tolik zase nebála :-)


Reagovat
Anonymni 24.10.23

Moje dovolená byla opravdu vysvobození. Taková pujčovna lodí Vltava mě neviděla několik let a to se muselo změnit. Jsem moc ráda že jsem se konečně dostala do úzkého okruhu kamarádů. Hodně jsme toho společně procestovali, víte?


Reagovat
Anonymni 23.11.23

No teď jsem se dívala že bychom jenom na třeba tři dny odjeli a podívali se jaké to je opravdu kouzelné když rodina navštíví termální lázně slovensko. Myslíte si že by se nám tak jako dvěma dětem líbilo věk do patnacti? Manžel je starší, tomu je 55, ale je to čipera.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.