Diskuze

Ostatní okrasné rostliny

Přezimování lilií


Vladislav2 26.08.14

Byl bych velice rád, kdyby se zde objevila diskuse na téma lilie, zejména příprava na přezimování. Všeobecně je v podvědomí většiny pěstitelů, že stačí zakoupit cibulí kdykoliv a zasadit ji. Pak postačí každoročně jen dokupovat cibulky a za několik let se mi zahrada přemění v liliové pole. Skutečnost je poněkud jiná. Lilie mají na zahradě nejvíce nepřátel a těm je třeba čelit. Základní otázka je, zda lilie na zimu vykopávat obdobně jako brambory, nebo je ponechat svému osudu. Vladislav2

Příspěvek upraven 28.08.14 v 21:55


Reagovat
pucek 28.08.14

Některé lilie nám v záhonu, jiné ve velkých květináčích. Ty na záhonu mi zatím nikdo nesežral a ani se nijak moc nemnoží. Už je tam mám několik let v pohodě. Ty v květináčích na zimu stěhuju do chatky, kde mrzne, ale taky přežívají. když se mi zdá, že je květník plný, vysypu, přeberu a zasadím tpět ty největší.


Reagovat
Vladislav2 28.08.14

Přezimování lilií – pokračování Chtěl bych mít rovněž takovou zahrádku, kde počet lilií se každým rokem zvětšuje a nic neuhyne. Tam kde se pěstuje rovněž česnek, je nutno očekávat, že choroby se přesunou rovněž na cibule lilií. O úspěchu pěstování vždy rozhoduje druh půdy, která je na každé zahrádce jiná. Vladislav2


ReagovatOblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.