Diskuze

Zahradní stavby a nábytek

Prolejzačky na zahradu


Anonymni
28.05.07
Poraďte prosim. Máme chlapečka - 2roky a holčičku - 4měsíce. Chtěli jsme na zahradu kupovat dřevěnou konstrukci s houpačkou, provazovým žebříkem, věží a skluzavkou. Čím dál tím víc se mi do toho ale nechce. Vzhledem k tomu, že celou zahradu(zatím jen v myšlenkách ) plánuju zvelebit v co nejpřírodnějším stylu - bylinná a zeleninová zákoutí, různá zákoutí s lavičkou, pro zvířata
, děti i dospělé, tyhle prolejzky mi do toho nepasujou. Nějak mi to vadí ale ráda bych tam něco takového měla. Máte tip na nějaké doma vyrobené prolejzačky. A nemusí to být právě ta klasika všude prodávaná - žebřík, houpačka z plastu, kostrukce do "A". Chtěla bych něco originálního, co nenaruší tu krásnou zeleň kolem a děti se vyblbnou. Skluzavku bych ráda, ale nelíbí se mi ty barevné plastové... Asi jsem moc náročná. Na internetu nemůžu pořád dohledat nějaké chytré nápady.
Díky moc za rady.
Lucka

gandelion
28.05.07
Ahoj,
já bych asi vynechala tu plastovou klouzačku a vše ostatní může být ze dřeva = přírodní :wink:
Plánujeme udělat Kubovi něco podobného, jen co manžel sežene kulatiny - tři konstrukce do A nahoře spojené jednou dlouhou kulatinou, v jedné části žebřík (buď jen přelejzací a nebo možná s "hradem") a ve druhé části klasická houpačka + provazový žebřík nebo houpací disk. No, snad je to popsané srozumitelně! A do těch bočních Aček plánuju dát do jednoho síť na lezení a do druhého nějakou tabuli na kreslení - ať se mláďata vyblbnou :wink:
Inspiraci sbíráme šmírováním okolních zahrad při procházkách nebo na internetu - měla jsem jedny super stránky, ale bohužel si nemůžu vzpomenout na adresu Až se mi rozsvítí, dodám!

gandelion
28.05.07
Už jsem to našla!!! www.lunapt.cz
My chceme něco na způsob "Gabriely", ale bez té klouzačky - ta stojí na můj vkus moc peněz!

kristain
28.05.07
ahoj, můj muž vyrobil na chalupu něco obdobného, jak je v odkazu Gandelion ta sestava Lucie-ale navrhl si to sám, an pile objednal dřevo, v železářstvína míri další věci a udělal ji 4 metry vysokou pro dvě houpačky když jsme pak dřevo antřeli ochrannou vrstvou, tak v pohodě zapadlo do rázu -máme tam les a louky-nové moc svítilo. Tak vyrobil sám i pískoviště, plánují se i další akce, nějaký domeček se skluzavkou-tam jedině budu benevolentní, o žádné alternativěk těm plastovým teda nevím:/[/citace]

Sati
28.05.07
Přesunula jsem to do zahrady. Sati

majka11
28.05.07
Ahojky, my tedy máme pískoviště- to je ráj roční Aničky a domečwk s věžičkou, provaz žebříkem a klouzačkou to je zase 6 ti letého Matěje. Dělal to tady manžel s dědou svépomocí , kupované se mi zdály dost drahé, každý rok něco, teď naposledy právě klouzačku. Máme ji od firmy Herold, odkaz na ní jsem objevila na některé zdejší diskuzi a musím ji moc chválit. Máme červenou, řvavá moc není.A ani neůnosně drahá. I mě se do toho moc jít nechtělo, ale teď jsem ráda že to máme. Celý den jsme venku a děti se opravdu super zahrají. Zkusím sem večer nebo zítra nacpat fotky, musím to nastudovat. A myslím ,že když je to do přírodna narřené tak to tak hrozné není a službu udělá super. Majka

Kuba Valach
30.10.11
Ahoj. Možností je také vlastní nápad. Ten hodit na papír a ve firmě, kterou si vyberete, si to nechat udělat na zakázku. Na zahradě mám železné postavičky životní velikosti, udělal jsem si vlastní nákres, v kovovýrobě předal programátorům, ti to přepsali jazykem pro cnc stroje, "palicí stroje": www.houdekahoudek.cz , atd atd. a odhadli mi cenu finálního výrobku..

favi.cz

Bajbic
02.11.11
No a nechcete si to zkusit vyrobit sám/sama? Já to zkusil a byla to nejen dobrá zkušenost pro mě, ale i dobrý zážitek pro děti :-)

zofka2011
09.11.11
Ahoj, můžu doporučit tyhle "dětské prolézačky": www.junglegym.cz Kupovali jsme je Míle ve dvou letech, teď je jí pět a hřišťátko jsme od té doby ještě rozšířili. Výrobce je poctivý, hřiště vypadají skvěle a ráz zahrady neruší (taky jsem ten typ, co si zahradu vypiplával).

Pro přidání příspěvku se přihlašte.