Diskuze

Ostatní okrasné dřeviny

Prosím poradíte o jaký strom se jedná?

LenkaKoz 23.10.11
**Prosím o radu z jakého stromu je kmen na fotce? Nedokážu ho zařadit. Popřípadě jaký strom má podobný kmen? Děkuji.**
Reagovat
Lanková 23.10.11
Domnívám se, že to je druh vrby nepřevislé, zbavená kůry a drobných větviček...
Reagovat
kyti5 23.10.11
nezdá se mi to na převislou vrbu,ta nemá tak nízko posazené větve
Reagovat
Lanková 23.10.11
...aha, já jsem myslela, že jsou to uříznuté větve a ne kmeny...asi budeš mít pravdu, někdo nás zkouší, viď? Naďa
Reagovat
LenkaKoz 23.10.11
Nikoho nezkouším. Z těchto kmenů vyrábí jedna firma kočičí stromy. Chtěla jsem si podobný vyrobit sama, ale nevím jaký strom by měl podobný kmen. Proto ta otázka směřována zkušenějším zahrádkářům a botanikům.
Reagovat
Lanková 23.10.11
...aha...
Reagovat
kyti5 23.10.11
takové kočičí stromy se vyrábí z masívu ,což by byl smrk ,borovice , prostě tvrdé dřevo, aby byl odolný proti škrábání kočičích drápů
Reagovat
60 23.10.11
Naše číča je venku a skáče z jednoho stromu na druhej a když je doma,tak vrní a drápe mně do ramene
Reagovat
Magdalenka73 25.10.11
Tipla bych borovici.
Reagovat
svk 23.11.11
ihlicnany nie su vhodne pre macky.. najlepsie drevo je z bazy ciernej.. rastie ako krik hocikde a da sa natrafit aj na pekne velke kusy.. a hlavne je ze to mozte odrezat lebo je to brane ako krik...
Reagovat
MiraV 02.12.11
Ráda bych se přidala do vaší diskuse o tajemných větvích. Jedná se o odkůrované větve z topolu osiky. Ten má lehké a měkké dřevo, do kterého se kočičkám drápky zatínají nejlépe a slabší polovička lidstva s ním přesto může snadno manipulovat po bytě. Takže hledejte někde u vody nebo v náletových zónách u lesa, mají většinou ty největší koruny.
Reagovat
hluchavečka 08.07.12
Ahoj, kočičí strom jsme si vyráběli s manželem sami poté co jsme ho okoukali na netu...máme ho z pěkně větveného buku od podlahy až po strop a podařilo se nám ho ulovit v lese po velké vichřici ještě před "úklidem" lesníků.
Reagovat