Diskuze

Nemoci rostlin

Rajčata-zkroucené horní listy

jenis 27.05.12
Ahoj,tohle se objevilo na rajčatech u mé kamarádky.Nemůže to třeba souviset s předávkováním hnojivem?Hnojila Kristalonem a já jsem to na svých našla dnes na jednom(ze 30-ti),a matně si vzpomínám,že jsem k němu vylila zbytek konve s hnojivem,no nevím,plíseń to určitě není,je brzo,sucho a vždy vypadala jinak
Reagovat
jenis 27.05.12
Dodatečně přikládám obrázek
Reagovat
olgas 11.05.15
Mám něco podobného, můžu se zeptat co jste dělali s vašimi rajčaty? "@jenis": www.konev.cz
Reagovat
jenis 11.05.15
Je to už déle, ale myslím, že už jsem pak nehnojila a zmizlo to. Pravidelně stříkám Kuprikolem, ale tojsem dělala před i potom a vliv to na to určitě nemá
Reagovat
olgas 11.05.15
"@jenis": www.konev.cz já to mám viz foto, zatím jsou jakési divné ty špičky, ale u jedno jsem si všimla, že právě ty lístky jsou pak pokroucené. Ale podle mě to hnojivem není, já jsem je ještě hnojit nezačala a udělalo mi to už doma na okně Tak doufám, že se to samo teda nějak spraví, a že rajčat budeme mít dost.
Reagovat
Olda zahradník 09.06.16
Může to způsobit použití kompostu, do kterého přidáváte pokosenou trávu z trávníku ošetřeného postřikem proti dvouděložným plevelu-lontrel, starane.
Reagovat