Diskuze

Nakupujeme na zahradu

Řebčík nekvetoucí


chrudimačka 31.08.11

Zdravím všechny zahrádkářky a pěstitelky. Dnes jsem si zakoupila (už po několikáté)cibuli řebčíku císařského.Poradím mi někdo nějakou zaklínací formuli :-D ,aby mi už konečně nějaký vykvetl? Každý rok na jaře smutně koukám na tu krásu sousedce přes plot a u nás pořád nic :roll:


Reagovat
kyti5 31.08.11

nemusíš zaklínat stačí se řídit tímto a pokvete uvidíš V srpnu sázíme cibule řebčíku královského, takzvané císařské koruny. Zasadíme je co nejdříve poté, co jsme je koupili, jinak by mohly vyschnout. Vybereme pro ně slunné stanoviště, sázíme do jámy hluboké aspoň 30 cm, na jejíž dno nasypeme asi deseticentimetrovou vrstvu písku. Rozestupy mezi jednotlivými cibulemi by měly být zhruba půl metru, protože řebčíky jsou poměrně statné rostliny


Reagovat
chrudimačka 31.08.11

Díky, já je vždy takto hluboko na písek nasázím a na jaře pak sice vyrazí stonek , ale o květu si mohu nechat jen zdát. Ta sousedka, co jí rozkvetlý řebčík tak závidím, vůbec zahrádku nazalévá, neb voda je drahá a příroda si musí pomoci sama . Možná to bude tím :-D


Reagovat
kyti5 31.08.11

já to dělám taky tak zalévám minimálně :oops: :oops: :oops: příroda ví co dělá


Reagovat
sud 01.09.11

Tak co je to za sousedku – ať daruje ze svého. Chci jenom upozornit,že řebčíku trvá déle než začne kvést,ale jak jednou rozkvete,tak prostě krása.Držím palce :think:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.