Diskuze

Ostatní okrasné dřeviny

Rhododendron


60 04.09.11

V září se sázejí rhododendrony,snad je to správně,tak jsem si koupila nový,protože nedařilo se mi je pěstovat,prosím o radu,jak se správně o něj starat a taky o azalky,letos mi moc nekvetli,díky za odpověď.. :think:


Reagovat
liška 06.09.11

Ahoj, roďáky a azalky chtějí rašelinu, takže nasadit do ní. Pokud jsi je do ní nesadila, klidně rašelinu přisyp okolo. Je na ně speciální hnojivo, mám od Kristalonu. Dávkování je napsané na obalu. Po odkvětu roďákům odlamuji květy, u azalek se mi nechce :oops: Loni mi taky nekvetl, ale po pohnojení už má nasazené poupata na příští jaro :palec: Ale jestli to dělám dobře, nevím, ale zatím azalky kvetou každý rok a roďák mimo letoška taky :wink:


Reagovat
60 06.09.11

Děkuji Liško,dala jsem i rašelinu i hnojivo,tak snáď se to podaří :palec: :think: Teď vypadá takhle,uvidíme na jaře :lol: Lída


Reagovat
chrudimačka 06.09.11

taky odlamuji, ale u azalek je to jen pro trpělivé jedince :-D


Reagovat
60 06.09.11

Já jsem se dověděla,že když je chcete mít vysoké,tak odlamovat,ne!


Reagovat
60 06.09.11

Jo a jak správně přikrýt azalky v zimě :think: :think:


Reagovat
chrudimačka 06.09.11

Vylamuje se opatrně jen okvětí, těsně pod květem totiž raší nové výhonky, tak pozor na ně. Azalky zakrývám chvojím, a to jen ty vzrůstem malé.


Reagovat
60 06.09.11

To je právě ono,že nevím,co mám vylámat :think: :think:


Reagovat
liška 07.09.11

Normálně opatrně odlom ten odkvetlý květ 8-) Na zimu nezakrývám, zatím nic nevymrzlo, ale je fakt, že na tom ležel metr sněhu :think: 60tko, máš pěkné roďáky :palec:


Reagovat
60 07.09.11

Mám jenom tenhle velkej na zkoušku,snad se povede :think: :think: Lída


Reagovat
matesatko 16.05.12

Ahoj, mám taky dotaz k Rododendronu. Loni jsem dostala bílý a fialový. Nasasdila jsem je asi 3 metry od sebe, do rašeliny a od jara přihnojuju Kristalonem. Letos ten bílý rozkvetl, ale květy nejsou čistě bílé, ale je to taková divná hnědobílorůžová barva :nevim: Docela mě to mrzí, protože ta čistě bílá se mi tu hodila. Myslela jsem si, že se třeba mezi sebou nějak pokřížili, ale to už asi nejde, leda bych vysadila jejich semínka ne? Navíc všude kde chodím, tak jsou vedle sebe bílé i fialové rododendrony úplně běžně. Může ovlivňovat barvu jejich květů třeba pH půdy, nebo její složení. PS. Loni jsem je dostala už kvetoucí. Díky.


Reagovat
60 16.05.12

Ahoj,vím,že půda mění hortenzie,ale rhododendrony??mně jěště nekvete,je tady pěkná zima,jsem zvědavá,protože jsem ho přesadila a uvidím,jestli taky nezmění barvu,dám vědět,Lída :mavam:


Reagovat
Re: 60 | matesatko 17.05.12

Fajn, počkám :lol:


Reagovat
rakovničanka 16.05.14

Dobrý den, v úterý mě čeká praktická zkouška na zahradnicke škole a obhajoba mé maturitní práce o STÁLEZELENÝCH ACIDOFILNÍCH DŘEVIN, můj oponent a zadávají práce me zadali otázky se kterými si bohužel nevím rady, prosím tedy o pomoc jestli mi někdo neporadíte. :?:

  1. otázka: POPIŠTE ODBĚR ŘÍZKŮ Z KOŘENOVÝCH VÝHONŮ U PĚNIŠNÍKU?
  2. otázka: MŮŽETE POJEDNAT O ŠLECHTĚNÍ PĚNIŠNÍKŮ A AZALEK V NAŠÍ REPUBLICE?

moc prosím o pomoc :,(


Reagovat
ludmila60 17.05.14

Já mám problém s azalkama, vždycky zmrznou, rhododendrony jsem přesadila do závětří a rostou krásně, ale azalky nevím :nevim: :nevim:


Reagovat
Anonymni 13.03.19

Zdravím, můžu rododendrony zasadit ven už teď nebo mám radši počkat ještě pár týdnů, než bude po mrazech? Zrovna jsem se dívala na Lidl leták a viděla je v akci, tak mě napadlo, že bych jich pár koupila a dala je na předzahrádku. Když budete chtít, můžete na nabídku mrknout tu: https://www.letakomat.cz/lidl/ :-)


Reagovat
Anonymni 15.06.22

Very impressive, To start my feedback i would like to congratulate your team for giving us this source of knowledge and we are freely to connect with you too. Please have a sweet day by reading this, 바카라 시작하기


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.