Diskuze

Víno

Řízkování vína


Vellunkacz 08.12.15

Mám cca 10 řízků. Když jsem je stříhala, neměla jsem vůbec páru jak se to dělá. Ale cca po víc jak 2 měsících se začaly objevovat kořínky. Zajímalo by mě, kdy je vhodné je přesadit do substrátu. :)


Reagovat
Vellunkacz 19.01.16

Už jsou tomu cca 4 měsíce a pěkně se jim daří :) ještě chvíli počkám až kořenový systém řádně zesílí a zasadím je do hlíny. :D


Reagovat
Anonymni 17.05.20

Super, krásný článek o pěstování. Nicméně ja jsem spíše konzument :-D A tak se tedy o tyto věci ne úplně nestarám a raději piji a nakupuji si pouze vybavení, jako například stojany na víno. Jedny takové jsem si našel na https://www.emako.cz/…any-na-vino/ , tak se mrkněte :-)


Reagovat
Anonymni 07.06.21

Na https://www.cerstvezpravy.cz jsem nedávno četla, že se na řízkování vína má zvát odborník. No já vám nevím, tak snad manžílek, kterému bude letos úctyhodných 65 let bude lépe vědět, jak se taková věc dělá, než nějaký mladý šohaj, který viděl vinici tak možná z vlaku cestou z Prahy. Co si ti namyšlení mladíci myslí, to svět neviděl.


Reagovat
mildanek1 04.08.21

Já začínal taky s řízkama ale jsem nakoupil na Moravě a sehnal od kamaráda tchána asi 10 keřů roubovaných kvůli ty mušce co likviduje všechno víno aby syn měl záruku, že nějaké víno bude vždy. Jsem taky samouk, co umím, to umím. Letos to vypadá, když se nic nestane, že vína budu mít hodně. Moc to jíst nemůžu, píchám si 4× inzulín bohužel. Rozvážím to po rodinách malejm prckům, ti to doslova ,,sežerou´´. Broskve a meruňky jim jedou všem. Nevěděli jsme co s tím. Předevčírem jsem viděl v Kauflandu cenu meruněk- 89,90Kč!! Hrůza!! Poradím: sežeňte si pár řízku ,,MOPR´´, Nejlepší vínečko!! Vychladit v lednici a pak mlsat. Myslím, že ho vypěstovali lidičky v Polešovicích u UH! Balada!


Reagovat
derohuter 21.07.22

nscience changed into clear and his coronary heart mild amidst all his problems; so he went peaceably to bed, left all his cares to heaven, and soon fell asleep. travel agency online 


Reagovat
Anonymni 19.10.22

Raději než řízkování mám vína otevírání. To byla jedna moje písnička, kterou jsem složil s doprovodem na maracas a další perkusní nástroje. Ale je pravda, že pěstování hroznové a vinné révy je fakt skvělý koníček. I když teda kdo někdy pracoval na vinohradu, potvrdí, že je to tvrdá dřina. ;-)


Reagovat
samkumar10090 14.03.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc , this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.