Diskuze

Sekačky a vertikutátory

Robotické sekačky- zkušenosti?


montik512 12.05.15

Ahoj, slyšel jsem, že existují robotické sekačky sekají sami… něco na způsob robotických vysavačů. Máte někdo zkušenost s tím, jak fungují a jak jsou bezpečné?


Reagovat
michal.nejedly 13.05.15

Zdravím, máme doma robotickou sekačku Honda a vše ok


Reagovat
Re: michal.nejedly | montik512 15.05.15

A co všechno to umí?


Reagovat
PetrKalousek 15.05.15

Teď jsem viděl reklamu na Rady ptáka Loskutáka zítra na nově a budou tam mít reportáž na robotickou sekačku, tak se mrkni


Reagovat
montik512 18.05.15

Aha to jsem nestihl :/, kouknu jestli nenajdu odkaz


Reagovat
michal.nejedly 18.05.15

Jak jsem psal tak mám tu sekačku doma, a je to bomba nemusím se starat o nic, prostě samo to seká vyhne se to záhonům a zvládnem i ten náš terén někde to máme nahoru dolu


Reagovat
montik512 19.05.15

A jak se to vyhne? nebo jak to pozná, že se to má vyhnout?


Reagovat
michal.nejedly 20.05.15

Pod povrchem toho trávníků je „ohradníkovým“ vodičem a díky digitálnímu signálu, který říká sekačce kde má přesně zastavit a otočit se


Reagovat
montik512 20.05.15

No a co děti? Nebo psi? Jako když budu s dětma na dece, tak co se stane? Není to nebezpečný?


Reagovat
michal.nejedly 20.05.15

Hele když děti drknou do té robotické sekačky, tak se zastaví se na chvíli a pak jede jinam


Reagovat
montik512 20.05.15

A co když jí děcka nadvednou? Znám ty svoje…


Reagovat
michal.nejedly 21.05.15

Nůž se přestane hned točit. Fakt To maj vychytaný


Reagovat
montik512 21.05.15

Tak to jo, to je super


Reagovat
michal.nejedly 22.05.15

Nasel jsem toto video: http://roboticka-sekacka.blogspot.cz/…sekacka.html mrkni na to


Reagovat
montik512 22.05.15

Super. Teda ty děti tam opravdu blázněj, ale sekačka je v poho a přijde mi to opravdu bezpečný


Reagovat
montik512 22.05.15

Ještě mě napadlo, mám taky psa a co když se k ní přiblíží, tak blízko, že ji třeb rozseká tlpaku?


Reagovat
michal.nejedly 23.05.15

Hele je tam dost velká vzdálenost, takže žací nůž nedosahuje až k okrajům toho těla, takže by se nic nestalo, ikdyby tam někdo dal nohu!


Reagovat
montik512 23.05.15

Ok ok ok :) a tobě ji někdo přijel domů nastavit?


Reagovat
michal.nejedly 23.05.15

Jo přijeli a všechno sprovoznili


Reagovat
montik512 24.05.15

Díky tak to je snad všechno :D


Reagovat
ladu11 26.05.15

A jak vysokou trávu poseká a co s trávou pak uklízet a hrabat asi


Reagovat
Anonymni 03.05.18

Pro představu mrkni sem https://www.covybrat.cz/…cke-sekacky/ . Hlavně se nehodí pro každou zahradu.


Reagovat
JanKudrna 05.06.18

Robotické sekačky jsme před časem testovali u nás na zahradě a nejspíš nejtěžší bylo vybrat tu správnou. Podle velikosti, sklonu, tvaru a počtu překážek na zahradě.

Pro jednodušší zahrady lze vybrat „hloupější“ robotické sekačky a naopak pro složitější se spoustou překážek je potřeba vybrat nějakou s detekcí překážek.

Testy robotických sekaček a jak vybrat tu správnou si můžete přečíst zde: http://oritech.cz/…ych-sekacek/

U levných robotických sekaček pozor na jejich zasekávání mezi překážkami, kdy vjedou mezi 3 – 4 objekty a nemohou se z nich dostat.


Reagovat
Anonymni 27.06.18

Nedoporučuju vybírat robota jen tak doma podle diskuzí. Nevyberete správně, budete s tím mít akorát potíže a to jak s montáží tak i s údržbou. Já využívám www.roboticka-sekacka.online skoro všechny služby, včetně servisu a uskladnění na zimu. Mimochodem Husqvarna je jednička, oststní značky dobrý, ale je vidět ta zmáknutá technologie.


Reagovat
Anonymni 25.09.18

Já naopak diskuze doporučuji. Nejlepší zpětná vazba dohromady s uživatelskými recenzemi :). Doporučuju Alzu, Heureku, https://www.arecenze.cz/…cke-sekacky/ nebo to co zmiňovali kolegové :).


Reagovat
Anonymni 26.06.20

Dobré recenze a porovnání robotických sekaček je tady: https://www.testino.cz/…icke-sekacky


Reagovat
Anonymni 13.02.21

Já jsem jednou na těchto stránkách zde – https://www.cerstvezpravy.cz/ četla nějaké velké srovnání všech sekaček a i obchodů a snad nejlépe vyšlo to brát tuším, že z OBI a nebo od nějakých menších resellerů… Určitě ne mountfield nebo něco takového, protože tam je to hrozně předražené a to se Vám rozhodně nevyplatí :)


Reagovat
Anonymni 14.07.21

My osobně máme poměrně negativní zkušenost. Na zahradě se nám nedařila nastavit. Měli jsme tu robotickou z řady Worx Garden, drahé to bylo jako pes, a dělalo si to, co chtělo. Vydrželi jsme to s ní dvě sezony, na konci té její poslední jsem ale už jel směr elektroodpad Plzeň a dostala, co si zasloužila. Osobně nedám dopustit na klasickou ruční sekačku.


Reagovat
Anonymni 24.10.21

Máme doma také robotickou sekačku a musíme ji vynachválit. Líbí se mi, kam se doba posouvá, a že opravdu roboti nám dokáží v mnohém pomoci. Třeba taková automatizace práce, kdy ve výrobě dokáže robot dělat práci co člověk a kolikrát je to těžká práce. Dočetla jsem se o tom zde https://www.aubo.cz/…utomatizace/ a je to opravdu zajímavé. Určitě se postupem času budou vyrábět další robotické věci a budou to velcí pomocníci.


Reagovat
Anonymni 22.01.22

Ahojky. Já přemýšlím nad AKU sekačkou https://yesbydleni.cz/…aku-set.html je výhodnější než elektrická?


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 31.01.22

Ahoj. Já teď právě taky dost uvažuji nad tím, že bych si koupil nějakou aku skačku. Dost jsem si o tom četl a vypadá to, že je to opravdu lepší volba, než elektrická sekačka. Pochopitelně největší výhoda je v tom, že za sebou člověk pořád nemusí tahat kabel. Už jsem se po nějakých díval a hodně se mi líbí třeba ty od Ryobi, které mají tady: https://www.naradinazahradu.cz/…ove-sekacky/ S tou značkou mám obecně dobré zkušenosti.


Reagovat
Anonymni 25.02.22

Robotický vysavač i robotickou sekačku na zahradě aktivně používáme i v naší domácnosti / zahradě a musím přiznat, že jsem ani nečekal, jak praktické vynálezy to mohou být :-) Díky tomu, že máme zahradu rovnou, tak už dnes vůbec nemusím z garáže vyndavat klasickou sekačku a tím, že máme toto moderní zařízení propojeno do cloudu přes https://www.jablotron.cloud/ , tak ho můžeme ovládat jednoduše na dálku ;-)


Reagovat
Anonymni 25.03.22

I na naší zahradě se potýkáme s problémy během sekání trávy na zahradě. Totiž než se jde sekat, tak musí být vyslán synátor, aby si s sebou vzal sáčky na psí exkrementy a uklidil nanečisto před sekačkou. Kdyby se totiž zašpinil nůž, hůře by se sekala tráva a výsledná práce by nebyla tak kvalitní.


Reagovat
Anonymni 30.08.22

Já jsem si robotickou sekačku pořídila na zahradu teprve nedávno. Neměli jsme totiž ještě dostavěno a chyběly nám takové prostornější místnosti jako je třeba psí bouda pro pejsky. No a teď jsem zjistila že ty dnešní sekačky se dokážou vřele vyhnout i takovým prostorům, to je super.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.