Diskuze

Bylinky a koření

Rostlinka Stevia rebaudiana


beruska01
23.01.09
Ahoj holky. Četla jsem o rostlince STEVIA, která nahrazuje klasický cukr. Nevíte některá, kde ji sehnat? Jsem z Ostravska a zatím jsem na ni nikde nenarazila.

MartinaP
23.01.09
Ahojky! Dá se objednat přes katalog Starkl zahradník, tam ji mají. M.

beruska01
23.01.09
Díky. Ale právě jsem tam koukla a zřejmě ji pro katalog JARO 2009 nemají.

zanet
23.01.09
My jsme na tomhle sladidle zavisli :-) Ale pestovat jsem se ji nepokousela. Ve zdrave vyzive maji prasek, videla jsem ho pod nazvem Sladky polibek Proc to delat slozite...? ;-)

MartinaP
24.01.09
V papírovém katalogu ji normálně mají, tam jsem ji našla já jsem se jí teda taky nepokoušela pěstovat (nějak se u mě kytkám nedaří )jenom vím že mě to přišlo docela zajímavý a proto jsem na to koukala. Tak přeju ať se Ti podaří sehnat ať už kytku nebo prášek.

Boriska
24.01.09
Beruško - já ji viděla na aukru, ale taky se nám ji nepodařilo vypěstovat - pán poslal semínka, ale nevzešlo nic pořádného, tak nevím, nevím, lepší bude asi už kupovaný výsledek :wink:

beruska01
26.01.09
[citace]
**MartinaP** píše:
V papírovém katalogu ji normálně mají, tam jsem ji našla já jsem se jí teda taky nepokoušela pěstovat (nějak se u mě kytkám nedaří )jenom vím že mě to přišlo docela zajímavý a proto jsem na to koukala. Tak přeju ať se Ti podaří sehnat ať už kytku nebo prášek.[/citace]
Tak jo, našla jsem ji u Starkla. Budu si ji objednávat. Díky za typ.

MILUSv
02.10.12
Stevia se pěstuje jako balkónové květiny. Přes léto na polostín NEPŘELÉVAT a na zimu domu. Zahradnictví Valinová

Janaen
11.06.13
Letos jsem dala stévii na záhon, jižní strana, slunečno, polostín až od 16.00 odpol. Ale deště jí asi moc nesvědčí, ale přežila. Jinak jsem ji koupila na trhu jako sazeničku. Abych pravdu řekla, listy mi nechutnají, možná sušená, nadrolená bude do čaje s citronem lepší. Na podzim ji asi přesadím do květníku a dám dovnitř.

devilscat
14.07.14
Zdravím, letos jsem si zasadila stévii, která se krásně ujmula, mám ji na východní straně na balkoně, lehce zalívám, postřikuji, aby byla fit. Jedna už vypadá krásně, tak přemýšlím, jak nejlíp mi osladí čajík. Zkusila jsem kousek lístku a je fakt sladký, když ho však dám vylouhovat do čaje, přijde mi, že se moc neosladí. Můžete mi, prosím, někdo poradit, co dělat, aby stévie opravdu ten čajík osladila? Máte někdo zkušenosti? Děkuji!

Pro přidání příspěvku se přihlašte.