Diskuze

Ostatní okrasné dřeviny

Růžový hloh - množení


misoska 14.05.12

Nevítě někdo, jak se dá namnožit růžově nebo červeně kvetoucí hloh? Děkuji.


Reagovat
kyti5 14.05.12

Použít můžeme úplně měkké řízky (květen – někdy z přirychlených keřů), polovyzrálé (od poloviny června do poloviny července, kdy letošní větvičky již začínají mírně dřevnatět) i vyzrálé řízky (letorosty mají být již celé vyzrálé – nemusí být úplně zatvrdlé).Sázíme do –2 díly rašeliny a 1 dílu ostrého písku a někdy přídavkem perlitu . Zeminu můžeš ošetřit prolitím vařící vodou s přídavkem hypermanganu a plnit jím misky a květináče asi 2 cm hluboko zapíchneme řízky ošetřené stimulátorem na zakořenění.

myslím, že je jednodušší si koupit zdravou už rostlinku vypiplanou – i když já taky ráda piplám :oops: :oops: :oops:


ReagovatOblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.