Diskuze

Zelenina

Salátovky vadnou


sonijee 15.04.10

Ahoj, loni jsme koupili zahrádku a ač jsem v domku se zahradou vyrostla, už jsem toho hodně zapomněla. Před dvěma týdny jsem zasadila semínka salátovek. Během pár dní vyrazila skoro všechna. Na delších stoncích se objevily dva lístky a konec. Teď místo nových lístků, se začaly stonky kroutit, zkusila jsem je vyvázat k brčku, ale čtyři mi do dvou hodin zvadly. Co se stalo? Kde jsem udělala chybu? Jsou stále na stejném místě, při stejné teplotě, na světle a každý večer je mírně zalévám, takže mají dost vody, ale přitom nejsou přelité.. Jde to ještě zachránit? Mám ty nepovedené vythnout?


Reagovat
Jura007 15.04.10

No, tento způsob výsevu není zrovna nejšťastnější… Tipnul bych si, žes jim odřela povrch stonku a začaly vysychat. Pokud se skutečně objevily jenom dva lístky, takové okrouhlé, bez klasického jakoby zubatého okraje, tak toještě nebyly pravé lístky. Těmto se říká děložní lístky a v nich je vlastně ukrytá startovní zásoba živin a v nové rostlince ještě pořádně nezačala probíhat fotosyntéza. Tudíž je zranitelná a v případě poškození se sama neuživí. Jinak okrurky ze semen se sejí nejdřív na svátek sv. Marka, to je myslím 19.dubna, ale klidně můžeš později (na Moravě se říká „na svatého Marka oharky do járka“). Předpěstovávat okrurky v kelímkách je myslím zbytečné, spíš bych je dal pod černou fóli na záhonek. To už teď ale asi nebude potřeba – rovnou bych vysel semena.


Reagovat
sonijee 16.04.10

Jé, děkuju za radu, ty lístky zoubkaté nebyly. A já se radovala jak se jim daří… No vytrhám ty zvadlé a zkusím opečovávat ty co zbyly. Budu je pak dávat do skleníku. No já to brala podle pytlíku – na jednom bylo, že se mají zasadit semínka nejdéle v březnu, na druhém, že nejdéle v dubnu. Zase si říkám, že kdyby nevyšly ani ty zbylé, koupím sazenice, což se sice dost prodraží, ale aspoň bude úroda a příští rok si dám pozor. A co mám eda dělat, když se mi kroutí, aby se stonek nezlomil?


Reagovat
Jura007 16.04.10

Pokud chceš se stonkem manipulovat svými prsty, tak by měl mít tloušťku už alespoň 4 milimetry. Tenčí bývá ještě křehký. Většinou to znamená nechat prvních 40 centimetrů délky stonku jen tak plazit bez uvazování a začít s tím až pak.
Jenom poznámka k uvazování – snaž se tím stonek nepodřít, takže místo vázání do mašliček a tkaniček bych spíš z provázku dělal takové kroužky asi 1,5 centimetru v průměru, kterými bude stonek procházet. Že se trochu klátí, to snad ani nevadí.


Reagovat
pucek 02.06.13

Tak to mě letos vadnou okurky ve skleníku asi z jiného důvodu. Jsou vysoké asi půl metru a svěsily listy. Stonek se mi zvadlý nezdá. Je možné, že je to zimou? Že mi chudinky nastydly :,(? Venku je 8–10 st a ve skleníku asi o 3st víc – hrůza.


Reagovat
Anonymni 29.12.21

Osobně taky s pěstováním salátovek venku nemám nejlepší zkušenosti. Jednou mi začaly samy od sebe vadnout, podruhé mi je zase zničilo počasí. Právě proto jsem manžela přemluvila aby mi postavil foliovník, tak je příští rok zkusím vypěstovat v něm. Docela jsem koukala jak jednoduché je postavit takový foliovník. Manželovi na to stačilo pár hliníkových profilů a invertorová svářečka a za pár hodin to měl hotové.


Reagovat
Anonymni 18.08.22

It's the same topic , but I was quite surprised to see the opinions I didn't think of. My blog also has articles on these topics, so I look forward to your visit. majorsite


Reagovat
Anonymni 08.08.23

Ahoj! Je to trochu mimo téma, ale potřeboval bych radu od zavedeného blogu. Je velmi těžké založit si vlastní blog? Nejsem moc technický, ale dokážu na věci přijít docela rychle. Přemýšlím o vytvoření vlastního, ale nejsem si jistý, kde začít. Máte nějaké tipy nebo návrhy? Vážím si toho~~~ commiss rpgmaker akva.sk eligon.ro xda-developers statfoxsports pageorama ndpp.gm bandori.party tachotv tanetmotor ourblogginglife renderosity hamqth windowsarea confengine


Reagovat
Anonymni 08.08.23

Nazdárek! Víte, jestli vyrábějí nějaké pluginy na ochranu před hackery? Jsem trochu paranoidní ze ztráty všeho, na čem jsem tvrdě pracoval. Nějaká doporučení? techinasia iszene blend solo beacons li.sten.to kustomcoachwerks connect alliedmods ft86club player bostonterrier vadaszapro activdirectory party highlite barracuda otofun slides startupxplore lifeofpix audiomack programujte dzpknews eslgaming metal-archives sketchfab dogforum desktopnexus archdaily git.sicom getmonero qooh.me bigsoccer pcmdaily tifointer shellmo tabletennisdaily surfaceforums axe.rs peatix credly blip triberr mapleprimes pubhtml5 sandiegoreader guides intensedebate acronis recordsetter longisland openstreetmap topeleven 8tracks hypothes pxhere exchangle nhadatdothi zeef bakespace disqus diigo wikidot stageit gta5-mods bibrave perchcms plimbi ekademia yoomark coub bioimagingcore rudnik braila-portal devpost sitejot fliphtml5 letterboxd chordie amysen theoutbound myminifactory hackathon hawkee snippet metroflog 30seconds penname twitback molbiol atlas.dustforce manystories quora goodreads skillshare myanimelist prosportsdaily londonadass git.lumine discover hulkshare pozible yourquote veoh bahamaslocal skitterphoto anabolicsteroid dmec 6giay ttlink medium huntingnet rctech answerpail pling opendesktop opencode files nojack.easydns daynoimi pakgamers gitlab.vuhdo rentry.co video-bookmark aipi.social the-dots circleme pexels elephantjournal nabchelny gab omsystem glose band blockdit stylowi roosterteeth reddit hatena midi divephotoguide deviantart beatstars zintro cakeresume rohitab diggerslist stickam facer gametabs mifare nootheme myapple buddypress starity drupalgovcon xwiki experiment rosalind pushkino solorider australie nfomedia bitrated mojomarketplace 440hz bitsdujour kniterate gendou abavala vestnikramn rpgmaker commiss alexathemes themepacific clickteam dixxodrom fimfiction iarai blender3d nexusconsultancy tavisraeli ivrpa droidsans puremtgo chaloke webqda mtg funddreamer yolotheme studynotes offcourse weblancer quia bandori halaltrip itinerantangler pageorama evilmadscientist studiopress bitcoinblack theyeshivaworld dualmonitorbac­kgrounds dnxjobs sysprogs outdoorproject battlebrother­sgame celtras.uniport spyropress windowsarea windsurf superspringsin­ternational angrybirdsnest advancedcustom­fields electrodb cryptoispy templepurohit wperp satori inflearn fundrazr tabelog vws.vektor-inc wallpaperup fantasyplanet lu.ma rentry.co gamekit heromachine 360cities convertkit timeswriter noteflight artscow bookme zotero app.roll20 calis.delfi espace-recettes rosphoto pinshape able2know fileforum artmight giantbomb gamespot lawyersclubindia vetstate riosabeloco lynk thetriumph whitehat devfolio fyers englishbaby turkerview writeablog weddingbee ellak.gr lfs.net b-zone hhgroups industrialagency acmilan maillotdefoot­pascherchine milanmania biwenger elseptimoarte granotas fulhamusa tifosibianconeri bluemoon fm-base pcmdaily mendrulandia megafutbol foroatletismo designfootball milanmania wijzijnvoetbal pfiourry-krearst-bliahl bigsoccer aupaathletic smokingmeat mixcloud deviantart rohitab able2know artmight comicvine.games­pot gab knowyourmeme gametabs talkstats diggerslist experiment divephotoguide heromachine bitrated nfomedia phillipsservices catchafire band.us giantbomb hebergementweb muckrack zotero timeswriter foxsheets fimfiction krachelart pinshape bark writeablog openlibrary lookbook englishbaby kickstarter hatena singaporeexpats roll20 avianwaves mifare spyropress uid.me whitehat bitsdujour nabchelny gendou 440hz riosabeloco gaiaonline vetstate weddingbee chaloke feedsfloor lawyersclubindia offcourse iarai.ac blender3d nexusconsultancy dnxjobs studiopress dixxodrom westsidepizza­.breakawayiris


Reagovat
samkumar10090 14.03.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc , this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.